Kiraz Sapı Çayının Faydaları

Kiraz Sapı Çayının Faydaları

Sizlere bu yazımda özellikle yaz aylarında çok revaçta olan bir bitkisel çay hakkında bilgi aktarmak istiyorum.

Konumuz ödem düşmanı olarak nam salan kiraz sapı çayı ve bu çayın hazırlanışı ile kullanımının sağladığı faydalar.

Malum yaz yaklaştı ve değişik özelliklerde bir çok meyve tekrar karşımıza çıkıyor. Şahsen benim en sevdiğim yaz meyvelerinden birisi de kirazdır.

Özellikle zayıflamak isteyen bayanların tercihi olan ve kiraz detoksu uygulaması ile kısa zamanda bizleri forma sokan kiraz meyvesi sadece meyve olarak değil çay olarak da farklı faydalar sağlıyor.

Kiraz sapı çayının faydalarını sıralamadan önce sizlere ufak bir hatırlatma; Lütfen kiraz sapı çayı demlemekte kullanacağınız kiraz sapları taze olsun. Yediğiniz kirazın sapını ev ortamında  2-4 gün süreyle kuruttuktan sonra demleme işlemi yapabilirsiniz.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Yapılır? Yarım litre kadar sıcak suyun içerisine 30 gram kiraz sapı eklendikten sonra 10 dakika süreyle demlenmesi için beklenir ve her gün 3 fincan olacak şekilde mutlaka aç karnına içilir. Bilhassa kiraz sapı çayı menopoz dönemi geçiren bayanlar için çok faydalıdır.

Kiraz Sapı Çayının Faydaları: Yaz geldi gelecek. Kirazlar artık manav tezgahlarında yerini aldı. Peki kiraz sapı çayı ne işe yarar nasıl kullanılır faydaları nelerdir diye merak etmiyor musunuz?

– Bu çay aşırı derecede idrar söktürücü özelliği ile böbreklerin dostudur. Böbreklerin rahat çalışmasını sağlar ve boşaltım sistemini hızlı çalıştırır. Taş ve kum birikimini engeller.

– Ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağlaması sayesinde başta romatizma olmak üzere gut hastalığı, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin bitkisel tedavisinde ısrarla önerilir.

– Zayıflamak ve forma girmek isteyen bayanlar mutlaka kiraz sapı çayı içmeli. Çünkü kiraz sapı vücutta bulunan ödemleri atar, metabolizmayı hızlandırır ve kilo vermenize yardımcı olur.

– Sistit ve tansiyon hastalıkları için oldukça faydalıdır. Ürenin bitkisel tedavisi için eşi bulunmaz.

– Kiraz saplarını kullanarak hazırlayacağınız banyo suyu veya cilt temizleme suları ile cildinizin nefes aldığını hissedebilirsiniz.

Hazır konu açılmışken size ek bir bilgi vermek istiyorum. Sadece 2 adet kiraz çekirdeğini kırıp yemeniz durumunda ne yazık ki zehirlenerek ölürsünüz. Çünkü kiraz çekirdeklerinde yoğun oranda siyanür vardır ve sadece 2 tanesi yetişkin bir insanı öldürmeye yeter.

kiraz-sapi-cayi

Bu yazı kiraz sapı çayının faydaları hazırlanışı zararları ibrahim saraçoğlu ne işe yarar ne zaman içilir nereden alınır ne kadar süre içilmeli nasıl yapılır demlenir kullanılır yapılmalı içilmeli kilo verdirir mi kullananlar kullanıcı yorumları günde kaç bardak içilir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kiraz sapi nasil icilir, kiraz sapı nasıl kullanılır, kiraz sapı nasıl demlenir, kiraz sapı ne işe yarar, kiraz sapı çayı ne işe yarar, kiraz çöpü ne işe yarar, kiraz sapı nasıl kurutulur, kiraz sapi neye iyi gelir, kiraz sapı neye yarar, kiraz sapı nasıl zayıflatır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz