Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır

Sağlıklı ve güzel görünmek, duru, aydınlık ve temiz bir ciltle mümkündür. Bunun için düzenli bir cilt temizliği ve bakımı yanında kırışıklıklar, lekeler

ve sivilcelerin tedavisi gerekir. İlaç tedavisiyle birlikte uygulanabilen kimyasal peeling ile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Kimyasal peeling, cilt canlandırma sistemi veya cilt yenileme programı olarak adlandırılabilir. Cildin üstündeki sorunlu kısımları soyarak atar ve alttan yeni hücrelerin yapılmasını sağlar. İleri dönemde cildin destek dokusunu arttırır. Böylece cilt daha canlı, gergin ve pürüzsüz bir görünüm alır.

Kimyasal Peeling; lekelerin tedavisinde, İnce ve orta derinlikteki kırışıklıkların giderilmesi veya hafifletilmesinde, Sivilce tedavisinde, Sivilce izlerinin hafifletilmesinde, Kaba cilt yapısının düzeltilmesinde, Gözenekli cilt yapısının daha düzgün hale getirilmesinde, Genel cilt canlanması, parlaklığın arttırılması ve pürüzleştirilmesinde kullanılabilir.

Kimyasal Peeling, etken maddenin cilde uygulanmasıyla yapılır. Alfa hidroksiasitler (AHA), jessner solüsyonu, triklorasetik asit, AFA, beta hidroksiasitler (BHA), peeling için yaygın kullanılan solüsyonlardır. Ortalama seans sayısı 6-7 dir. 1-4 hafta aralarla uygulanır ancak peeling yapılma aşamasına ve hastaya bağlı olarak değişebilir. Gerekirse doktor tarafından eklenen ilaçlarla veya evde kullanılabilecek ürünlerle birlikte uygulanabilir.

Bu yazı kimyasal peeling nedir, kimyasal peeling tarifi, kimyasal peeling fiyatları, kimyasal peelingin zararları, kimyasal peeling nasıl yapılır, kimyasal peeling yaptıranlar için peelingden sonra bakım tavsiyeleri, kimyasal peeling yorumları,  kimyasal peelingin faydaları ve özellikleri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kimyasal peeling zararları, kimyasal peeling yaptıranların yorumları, kimyasal peeling yaptıranlar, kimyasal peeling zararları nelerdir, kimyasal peeling fiyatları 2012, kimyasal peeling nasıl uygulanır, kimyasal peelingin zararları, kimyasal peeling nasıl yapılır, evde kimyasal peeling nasıl yapılır, kimyasal peeling evde uygulanabilir mi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz