Kilo Vermeye Yardımcı Otlar ve Baharatlar

  • DİYET, OBEZİTE
  • Kilo Vermeye Yardımcı Otlar ve Baharatlar için yorumlar kapalı
  • 985 kez görüntülendi

Kilo Vermeye Yardımcı Otlar ve Baharatlar

Sebzelerle kilo vermeyi planlıyorsanız, haşlanmış tavuk veya balık veya kırmızı et gibi yağsız et. O zaman kilo kaybı yolculuğunun çok önemli ve önemli bir parçasını kaçırıyorsunuz ve hepsi doğal otlar ve baharatlar. Her ne kadar doğal şeyler her zaman daha iyi olsa da, daha iyi şeyler ile birlikte kullanıldığında, faydalar artar. 6 ot ve baharat tartışacağız kilo kaybı.

Otlar ve baharatlar, fazladan kalori, sodyum, şeker veya kilo verme yolculuğunu etkileyen başka şeyler içermez. Ancak yemeğe lezzet ve sayısız sağlık yararları eklerler. Tadını beğenmiyorsanız, diyete sadık kalamazsınız. Otlar ve baharatlar lezzet katmak için harikadır. Örneğin, haşlanmış sebzeli haşlanmış tavuk, hasta gibi tadacaksınız. Ancak aynı öğün, bazı öğütülmüş karabiber, deniz tuzu, kekik, biberiye ya da kırmızı biberle serpilirse ya da marine edildiyse, bunun da sağlıklı faydaları ile lezzetli tadacaktır.

Kilo kaybı herhangi bir roket bilimi değildir. Günlük yaşamınıza küçük değişiklikler getirmeniz ve biraz egzersiz yapmanız gerekiyor. Bu kadar. Bu küçük değişiklikler, metabolizmanızı artıran bitkilerin ve baharatların kullanımını içerir ve yağ yakma işlemini hızlandırır.

Otlar ve Baharatlar Kilo Kaybı Yardımcı

1. Kişniş:

Kişniş, Asya mutfağında çok yaygın bir bitkidir ve vazgeçilmez bir maddedir. Yüzyıllardan beri yemeklere lezzet ve güzel renkler kattığı bilinmektedir. Ayrıca metabolizma hızını arttırır ve ağırlığı azaltmaya yardımcı olur.

2. Tarçın:

Tarçın, öğünler, tatlılar, salata sosu, soslar ve hatta meyve suları için harika bir lezzet veren tatlı bir baharattır. Ayrıca, bir inçlik parçasını suya dikseniz ve düzenli olarak içiyorsanız çalışır. Doğrulanmış araştırmalara ve eski araştırmalara göre, tarçının vücuttaki kan şekeri seviyesini düşürdüğü, yiyecek isteklerini özellikle tatlı istekleri azalttığı ve sizi daha uzun süre daha iyi hissetmenizi sağladığı bilinmektedir.

Sadece yulaf ezmenizin üzerine tarçın tozu serpin, bunu süzme peynirli salata veya yoğurtla karıştırın. Tarçın ayrıca yemeklere harika bir koku verir ve metabolizma hızını artırarak kalori yakma işlemini hızlandırır.

3. Kimyon:

Bir çay kaşığı tüketmek. kimyon tohumu veya su ile toz, yapmayan insanlardan% 3 daha fazla ağırlık kaybetmenize yardımcı olabilir. Kimyon tohumları, yemeklere lezzet ve fayda katan önemli bir baharattır. Potasyum, magnezyum, kalsiyum ve metabolik hızı artıran, yağ yakma sürecini artıran ve aşırı vücut yağını azaltan birçok antioksidan bakımından zengindir.

Kimyon baharatı, güveçlerde, soslarda, yoğurtta, kızartma sebzelerini karıştırmak ve fırınlanmış yemeklerde vb. Kullanılabilir.

4. Maydanoz:

Maydanozun vücutta bulunan şeker miktarını azalttığı ve sonuçta kilo kaybına yardımcı olduğu bilinmektedir. İştahı kontrol eder, yiyecek isteklerini azaltır ve çeşitli sağlık yararları ile sağlıklı vücudu destekler. Maydanoz, salatalık, zencefil ve limondan yapılan bir içeceğin, haftada 5 kilo ağırlığını azalttığı bilinmektedir.

5. Karahindiba:

Karahindiba birçok bahçe uzmanı tarafından can sıkıcı bir ot olarak kabul edilir, ancak sağlık yararları ve tadı nedeniyle şefler ve beslenme uzmanları arasında giderek daha popüler hale gelmektedir. İçeceklere ve yemeklere lezzet katar.

Karahindiba potasyum ve demir gibi mineraller bakımından zengindir, A ve E gibi birkaç vitamin içerir. Karahindiba kilo kaybında özel etkiye sahiptir.

6. Sarımsak:

Sarımsak bazen kokmuş nefese neden olur, ancak bazı kilo kaybı yararları da vardır. Fareler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, 7 haftalık periyotta, sarımsak tüketen fareler, yapmadıklarından daha fazla kilo verdi.

Kilo kaybıyla ilgili insanlarla ilgili bir araştırma yapılmamasına rağmen, faydaları, sarımsakların yan etkileri olmadığı, ancak tüm iyi şeyler olduğu doğrulanmaktadır. Kardiyovasküler hastalıkları önler ve sonuçta kilo kaybına yardımcı olan kolesterolü azaltır.


Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.