Kıl Kurdu Nedir Neden Olur Nasıl Geçer

  • HASTALIKLAR
  • Kıl Kurdu Nedir Neden Olur Nasıl Geçer için yorumlar kapalı
  • 2.028 kez görüntülendi

Kıl Kurdu Nedir Neden Olur Nasıl Geçer

Sizlere bugün kıl kurdu hakkında elimden geldiğince bilgi vermeye çalışacağım. Kıl kurdunun nedenleri ve belirtilerinden tutun da tedavisine kadar farklı konularda tüm bilgilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Kıl Kurdu Nedir: Kıl kurdu diğer adları ile halk arasında bağırsak kurdu ve bağırsak parazitleri şeklinde de tanımlanabilir. Tüm dünyada sıkça rastlanan bu rahatsızlık nedeniyle oluşan kurtların erkekleri 2-6 milimetre, dişileri ise 8-12 milimetre arasında rastlanır. Her yaşta bu hastalığa yakalanma ihtimali varken, 5-14 yaşları arasında yakalanma ihtimali ise daha yüksektir.

Kıl kurtları kalın bağırsakta, özellikle rektum bölgesinde, nadiren ince bağırsağın son kısımlarında oluşurlar ve mutlaka tedavi edilmeleri gerekir.

Kıl Kurdu Nasıl Oluşur: Kıl kurdu insanlardan veya oto enfeksiyonla bulaşırlar. Bir şekilde alınan dişi ve erkek yumurtalar bağırsakta çiftleşir ve oluşan dişi parazitler gece uykudan 2-3 saat sonra makat bölgesine gelerek yumurtalarını bırakırlar. Bırakılan bu yumurtalar ortalama 6 saat sonra açılırlar ve yeni parazitler böylece ortaya çıkmış olur. Bu aşamada sonra anüs bölgesinde kaşıntı olması ve kaşınan bölgenin el ile temasını takiben, kıl kurtları hızlı bir şekilde yayılabilirler.

Kıl Kurdu Belirtileri: Anal veya vajinal bölgelerde kaşıntı en çok görülen belirtidir. Burun kaşıntısı, ağızdan uyku esnasında salya akması, diş gıcırdatma, huzursuzluk, uykusuzluk, aralıklı karın ağrısı  ve bulantı gibi farklı belirtilerde kıl kurdunun işaretidir.

Kıl Kurdu Tedavisi: Daha önce sitemizde kıl kurdu sorunu için bitkisel çözümler sunmuştuk. Bu yazımızda ise tıbbi ilaçlar önereceğim. Vermox, Vermazol, Versid, Pirok, Piramon, Siropar, Hemicid, Pipor tarzı ilaçlar kullanılabilir. Fakat unutmayın ki bu ilaçları doktor tavsiyesi olmadan kullanamayacağınız gibi sadece doktorunuzun tavsiye edeceği şekillerde kullanmalısınız. Ayrıca iç çamaşırların yıkandıktan sonra ütülenmesi de bu hastalığın tedavisinde önemli rol oynar.

Unutmayın ki kıl kurdu tek başına bir hastalık olarak zararsız gibi gözükse de, tetikleyeceği tıbbi durumlar neticesinde ölümcül vakalar dahi doğurabilir. Bu nedenle kıl kurdu mutlaka tedavi edilmesi gereken, masum gibi görünen ama çok tehlikeli bir hastalıktır.

Bu yazı kıl kurdunun belirtileri nelerdir sebepleri evde tedavisi nasıl yapılır kıl kurdu neden olur nasıl geçer zararları nelerdir kıl kurdu nasıl oluşur düşürülür tedavi edilir kıl kurduna ne iyi gelir bitkisel kesin doğal çözüm nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

Kıl Kurdu Nasıl Geçer, kıl kurdu neden olur ve nasıl geçer, KIL KURDUNA NE İYİ GELİR, kıl kurdu nedır belırtılerı nelerdır, kıl kurdu neden olur, kıl kurdu neden olur ne iyi gelir, kıl kurdu ilacı vermazol, Kıl Kurdu Ne İyi Gelir, kil kurdu yumurtasi nasil olur, kil kurdu yumurtasi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.