Kestane ve Kestanenin Faydaları

Kestane ve Kestanenin Faydaları

Kestane: Besleyici ve kalori değeri yüksek bir besin olan kestane B1, B2 ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Kestanede bol miktarda yağ ve protein bulunmaktadır. Ayrıca potasyum, fosfor, magnezyum, klor, kalsiyum, demir, sodyum minerallerini de içermektedir.

Kestanenin Faydaları: Vücuda kuvvet ve enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Bedensel ve zihinsel yorgunluğu giderir. Hastaların iyileşmelerini hızlandırır. Kandaki kolesterol oranını düşürür. Kan dolaşımını düzenler ve hızlandırır. Varis ve basur şikâyetlerini azaltır. Karaciğere ve mideye de faydalıdır. İshali keser.

Kestane Nasıl Kullanılır: Kestane taze olarak yenebileceği gibi haşlanarak ve kebap yapılarak da yenebilir. Ayrıca kestanenin kabuğu ve ağacını kabuk ve yaprakları da kullanılır. Kestanenin kabukları haşlanıp suyu içilirse sinirleri yatıştırır ve ateşi düşürür. Bütün bu yararları yanında kestane, yüksek tansiyon ve damar sertliği şikâyeti olanlara ve şeker hastalarına tavsiye edilmez.

Bu yazı kestanenin faydaları, kestanenin yararları, kestanenin özellikleri, kestanenin faydası, kestanenin besin değeri, kestanenin kalorisi, kestanenin yararı, kestanenin özellikleri, kestanenin zararları konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte kestanenin faydaları, kestanenin faydaları ve zararları, gebelikte kestane, kestanenin zararları, kestanenin özellikleri, kestane faydaları zararları, gebelikte kestane yemek, kestane fayda ve zararları, kestane faydaları ve zararları, kestanenin fayda ve zararları

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz