Kepekli Saçlar için Bitkisel Formüller

Kepekli Saçlar için Bitkisel Formüller

Saç güzelliği ve saç bakımını en çok etkileyen faktörlerin başında gelir kepek. Bazen yanlış yıkama ve kurulamadan dolayı, bazen ise yanlış şampuan kullanılmasından dolayı kepek oluşur.

Şimdi isterseniz iki farklı uzman gözü ile kepeğe karşı ne iyi gelir, doğal ve bitkisel çözümler nelerdir bunları beraber okuyalım.

İbrahim Saraçoğlu saçlara canlı ve parlak görüntü vermek için ısırgan otunu kuru veya taze şekilde kullanmanızı tavsiye ediyor.

Hazırlanışı: Bir avuç ısırgan otunu (yaklaşık 5-6 gram) 750 ml hafif ateşte kaynamakta olan suda 4 dakika süreyle haşlayın. Soğuduktan sonra tülbent yardımıyla süzün.

Uygulanışı: Saçlarınız temiz ise hazırladığınız ısırgan otu suyu ile yıkayın. 30 dakika etki etmesini bekleyin. Ardından sade su ile yıkayıp kurulayın.

Saçınız kirliyse önce şampuan ya da sabunla yıkayarak temizleyin. Sonra hazırladığınız ısırgan otu suyu ile saçlarınızı yıkayın. 30 dakika etki etmesini bekledikten sonra sade su ile durulayın.

İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bu uygulama ile saçlarınıza, canlı ve parlak görünüm kazandırmış olursunuz. Bu ısırgan otu karışımı ayrıca saçınızdaki kepeklenme problemlerine de son verecektir.

Kepekli saçlar için Suna Dumankaya; limon, tuz ve sarımsak kullanımını öneriyor.

Limon: Saç derinize 2 yemek kaşığı limonla masaj yapın ve sonra suyla durulayın. Daha sonra 1 fincan suyun içine 1 çay kaşığı limon suyu karıştırın ve bununla saçınızı durulayın. Kepeklerinizden kurtulana kadar bunu her gün tekrarlayın. Limonun asitlik seviyesi cildinizin pH dengesine yardım ediyor ve saçınızı kepekten uzak tutuyor.

Tuz: Sıradan sofra tuzunun asidi sayesinde saçınıza şampuan sürmeden önce kepek döküntülerini tuzla ovalamak oldukça işe yarar. Tuzluğu elinize alın ve kuru olan saç derinize biraz tuz serpin. Yavaş yavaş saç derinize masaj yapın. Kuru ve kepekli cildinizin iyileştiğini ve şampuan için hazır hale geldiğini göreceksiniz.

Sarımsak: Sarımsağın anti-mantar özelliği kepeğe yol açan bakteriyi bertaraf etmede mükemmeldir. Sarımsağı ezin ve saç derinizi bununla masaj yapın. Sarımsağın kokusundan kurtulmak için ise ezilmiş sarımsağı balla karıştırın, bu karışımla saçınıza masaj yapın. Saçınızı normal şekilde durulayın.

Bu yazı kepekli saçlara hangi şampuan kullanılmalı evde çözüm ne iyi gelir bitkisel ne yapılmalı en iyi şampuan isimleri maske karbonat kepekli saçlar için bakım sirke tuz doğal çözümler suna dumankaya kepeğe iyi gelen şampuan yağlar sabun maskeler şeyler sirke için aspirin losyon limon nasıl giderilir geçer çıkar temizlenir gider hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

saç kepeği nasıl geçer, ibrahim saracoglu sacimda cok kepegim var nasil yok edebilirim, kafadaki kepek nasl geer ibrahim saraolu, kepekli sac, ıbrahim saraçoglu cocukların saçındaki kepeklere ne iyi gelir?, ıbrahim saracoğlu kepegi yok eden bitkisel çözüm, erkek saçindaki kepek nasıl gider, Dr ibrahim saracoglu kepek cocuk, yağlı kepek için şifalı bitkiler, çocuk saçında kepek

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz