Kepek Şampuanı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • TANITIM
  • Kepek Şampuanı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumlar kapalı
  • 739 kez görüntülendi

Kepek Şampuanı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlardaki kepek, günümüz insanının önemli problemlerinden biri. Cilt ile ilgili ciddi bir sağlık problemi olabileceği gibi, vitamin ya da mineral eksikliğinden de kaynaklanabilir. Stres kaynaklı kepeklenmeler de olabilmektedir. Belki sadece yanlış şampuan kullanımı sonucu da saçlarda kepeklenme olabilir. Kepek, saç derisindeki kuruluk sonucu oluşan bir cilt rahatsızlığıdır. Saç derisi, ihtiyacı olan neme kavuşursa kepekten de büyük oranda kurtulmuş olursunuz.

Çeşme sularındaki kireç oranı da çok fazla. Bu durum saç derisinin asitlik dengesinin bozulmasına sebep olmakta. Asit dengesi bozulan saç derisinde de kuruma ve sonrasında kepeklenme görülmesi çok normal. Tüm bunların yanı sıra kepekli saç, kirli bir görüntüye sahiptir. Sosyal ortamlarda insanların size farklı gözle bakmasına sebep olabilecek kadar etkili bir durumdur. Hem sosyal açıdan hem psikolojik açıdan hem de fizyolojik açıdan bir an önce çözülmesi gereken bir problemdir. Bu problemi ortadan kaldırmak için üretilen bir sürü ürün bulunmaktadır. Kepek önleyici şampuanlar da bunlardan biridir. 

Peki, her kepek önleyici şampuan vaatlerini yerine getiriyor mu? Kepek karşıtı şampuan kullanırken dikkat etmemiz gereken noktalar var mı? Kepekten kurtulayım derken başka sorunlarla karşılaşmak, saçlarınızdan olmak istemezsiniz, değil mi?

Kepek şampuanı seçerken ve kullanırken içeriğine çok dikkat etmelisiniz. Çünkü Kepek önleyici kimyasal etken madde, saçlarınızın dökülmesine neden olabilir. Hangi şampuanı kullanacağınıza karar vermeden önce mutlaka içeriklerini okumalısınız. Bitkisel içerikli ürünleri tercih etmeniz, kepekten kurtulurken saç diplerinizin ve saçlarınızın da sağlıklı kalmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda kepek şampuanı kullananlar ne demiş onları da okumanızda fayda var. Hangi şampuanı kullanacağınıza karar vermeden önce, kullanıcı yorumlarını okumanız doğru ürünü seçmenize yardımcı olacaktır.

Aynı zamanda saç tipinizi bilmeniz de gerekmektedir. Yağlı bir saçınız var ise kuru saçlar için olan şampuanı kullanmanız, saçlarınızın daha fazla yağlanmasına neden olabilir.

Mesela Bioxcin bu konuda çok tercih edilen ve kullanıcılar tarafından memnun kalınan bir marka. Bu markanın ürünlerini araştırarak, kepekten kurtulma isteğinizi somut bir adım atarak çözmeye başlayabilirsiniz. Hem kepekten kurtulun hem de sosyal ortamlarda size yönelen kötü gözlerden.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.