Kepek Kalıcı ve Hızlı bir şekilde kurtulmak için 10 Doğal Ev Çareleri

Kepek Kalıcı ve Hızlı bir şekilde kurtulmak için 10 Doğal Ev Çareleri

Merhaba arkadaşlar, Hepimiz saçımızı çok seviyoruz. Bu yüzden saçlarımızın her zaman iyi görünmesini istiyoruz. Ama bazen saçlarımızda saç dökülmesi, saç dökülmesi, saçtan kaynaklanan saç dökülmesi ve saçtaki kepek vb. Birçok sorun vardır. Bugün blogumdaki saç kepeklerini anlatacağım. 

Kepek de konuşulur ve konuşulur. Kepek iki çeşittir. Toz saç gibi düşmeye devam eden. Bu nedenle başkalarının önünde utanç duymak zorundayız. Ve diğer kepek kafa kafaya kafa derisinden bir tabaka gibi yapışır.

Her iki kepek türü de saçlara zararlıdır. Ama kafa derisinden bir tabaka gibi sıkışmış kepek termitleri gibi saç köklerini engeller. Saçın yırtılmaya başlamasıyla. Kepek de kafada dayanılmaz kaşıntıya neden olur.

Kepeklerin, saçtaki enfeksiyonlar, saçtaki nem eksikliği, saçları iyi temizlememesi gibi birçok nedeni olabilir.

Kepek Hızlıca Nasıl Çıkarılır?

Kepekleri (Rusça) saçtan kaldırmak için blogumda bazı ev ilaçları paylaşacağım. Kullanımı sadece kepekleri gidermekle kalmaz aynı zamanda saçları çok ipeksi, yumuşak ve pürüzsüz yapar.

1. Kepek için Aloe Vera

Bir yaprak Aloe vera alın ve iyice yıkayın. Sonra o yapraktan taze aloe veera jeli çıkarın. Bu saç aloeveira jel ile başınızın derisine masaj yaparak tüm saçınıza aloe vera jeli sürün. Ve bir ila iki saat boyunca bu şekilde kalmasına izin verin. Bundan sonra saçınızı iyice yıkayın. 

2. Kepek İçin Tulsi 

Fesleğen bitkisi tıbbi özellikli bir bitkidir. Bu nedenle, fesleğen yaprakları kepek kaldırmak için kullanılabilir. Kepek için bir fesleğen yaprağı salçası yapın ve fesleğen yaprağı suyunu alın ve kafa derisinde iyice masaj yapın ve yarım saat sonra saçınızı yıkayın. 

3. Kimyon Tohumu (Jeera) Kepek İçin

Bir buçuk bardak bir bardak suya batırılmış bir kaşıkla ıslatın ve iyice pişirin. Su yarıya gelince pişirin. Suyu ılık kalacak şekilde soğutun. Daha sonra bu kimyonuzu başınızın derisi ile başınıza iyice masaj yapın. Bir saat sonra kafayı yıkayın. 

4. Kepek için Multani Mitti 

Saçınızın uzunluğuna göre çok fazla toprak alın ve içine bir domates suyu karıştırın ve bir saç maskesi yapın. Ardından bu saç maskesini başınızın saçına uygulayın ve tüm saçlara uygulayın. Başınızı 40 – 45 dakika sonra yıkayınız. Kepekler bu kıl maskesinden alındığında, kılla birlikte çok ipeksi ve pürüzsüz hale gelir. 

5. Kepek için Amla 

İhtiyaçlarınıza göre iki ila üç amla alın ya da meyve suyunu çeperler ile alın. Daha sonra bu Amla suyunu, pamuk topunun yardımıyla kafa derisine uygulayın. Başınızı 45 dakika sonra yıkayın. Bu olduğunda kepek de çıkarılır ve düzensiz beyaz saçlar siyahlaşmaya ve yoğunlaşmaya başlar. 

6. Kepek için Lor 

Yarım kase lor alın ve iki çay kaşığı çemen otu tozu karıştırın. Daha sonra saçınıza methi bu yoğurt macunu sürünerek saç derinize uygulayın. Bu macunu bir saat kadar olması gerektiği gibi bırakın. Sonra bir saat sonra kafanı yıka. Bu kepek çıkarılarak saç dökülmesi de durur ve saçlar çok yumuşak olur.

7. Kepek İçin Neem Yaprağı 

Neem’in bazı yapraklarını suya batırın ve yapıştırın. Bu macunu sakalınıza koyun ve 45 dakika bekletin. Bundan sonra başınızı iyice yıkayın. Kepek ve kafa derisi enfeksiyonu, neem yapraklarının bu hamurundan uzaklaşır. 

8. Kepek İçin Şişe Kabak (Lauki)

Kabağı çıkarın ve suyunu çıkarın. Şimdi bir çay kaşığı limon suyunu iki çay kaşığı kabak suyuyla karıştırın. Daha sonra bu meyve suyunu kafa derinizde iyice masaj yapın. Başınızı 20-25 dakika sonra yıkayın. Bunu yapmak kepek probleminden kurtulur. 

9. Kepek İçin Gram Un (besan) 

İki kaşık un unu alın ve bir kaşık lor ve bir kaşık limon suyuyla iyice karıştırın. Şimdi bu macunu kafa derinize uygulayın. Ve 20-25 dakika sonra başınızı iyice yıkayın. Kepek de bu macundan çıkarılır ve saç ipeksi, yumuşak ve parlak hale gelir. 

10. Kepek İçin Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı saç derisinin kurumasını gidererek nemlendirir. Kepekleri gidermek için saçınızın uzunluğuna göre hindistancevizi yağı alın ve hafifçe ısıtın. Sonra bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Şimdi bu ılık hindistancevizi yağını kafa derinizde iyice masaj yapın. Saçınızı yarım saat sonra hafif bir şampuanla yıkayınız. 
Bunların hepsi, ev ilaçlarını kepek gidermede yardımcı olur. Ancak en iyi sonucu almak için, tüm bu ilaçları haftada üç kez iki kez kullanın. Bu ev ilaçları kepek ve kepek neden olduğu kaşıntı büyük yarar sağlar. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz