Kemik Suyu ile Romatoid Artrit Tedavisi

Kemik Suyu ile Romatoid Artrit Tedavisi

Tıpta romatoid artrit, bağışıklık sisteminin vücudun eklemlerine yanlışlıkla saldırdığı ve ağrı, inflamasyon ve esnekliği engelleyen otoimmün hastalık için hiçbir tedavi mevcut değildir. Romatoid artrit nedeniyle mağdur olan hasta sayısı gün geçtikçe artmakta  ve çoğunluk kadın olmaktadır. Romatoid artrit  daha erken dönemde ortaya çıkabilir ve genç romatoid artrit (gençler ve çocuklar) daha yaygındır. Zayıflatıcı bir durumdur ve kontrol edilmediğinde kıkırdağa ve eklem dokularına hareket kabiliyetine zarar veren  ve geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir.

Kemik suyu ve romatoid artrit tedavisi :

Kemik suyu,sağlık için eski bir şifa verici içecektir. Hayvansal kemiklerin suyun içinde yavaş yavaş uzun süre pişirilerek hazırlanan kemik suyu, besin çeşitliliği açısından zengin olan besleyici bir çorbadır . İçinde olan vitamin ve mineraller ise ;

* Kalsiyum -güçlü kemikler oluşturur ve tutar

*  Kondroitin sülfat – bağışıklık sistemi, minder eklemleri ve eklem sağlığını destekleyen sağlıklı inflamatuvar yanıtı destekler

* Kollajen – vücuttaki yeni hücrelerin üretimini uyarır, bağırsak astarını iyileştirir ve sızdırmaz hale getirir

* Bakır – demir emiliminde ihtiyaç duyulan kollajenin oluşumuna yardımcı olur, günlük üretim için enerji üretiminde önemlidir.

*Glisin – kas yapımında yardımcı olur, kas kaybını ve bozulmayı önler

* Glukozamin sülfat – kıkırdak kaybını önler, esnekliği arttırır

* Hiyalüronik Asit – vücudun her yerinde sağlıklı hücre fonksiyonunu destekler

* Manganez – demir absorbsiyonunda gerekli olan kan şekeri seviyelerini, hormon dengelerini düzenler

* Demir – kırmızı kan hücrelerinin üretiminde önemlidir, yorulmayı önler

* Protein – yaşamın temel taşı,

* Potasyum – kan basıncını düzenler, kasları ve kemikleri güçlendirir, zihinsel refahı geliştirir

* Prolin – kıkırdak ve minder eklemlerini iyileştirir

* Çinko – bağışıklığı artırır, şeker seviyelerini düzenler, akne ile savaşır

* Çok çeşitli güçlü besleyici maddelerden zengin olan kemik suyu, vücuda birçok fayda sağlar:

* Kilo kaybı. Kemik suyu, metabolizmayı artırmaya yardımcı olur, yağ hücrelerini yakar ve sağlıklı kilo kaybıyla yardımcı olur.

*  Detoksifikasyon. Kemik suyu, karaciğer fonksiyonlarını destekleyen ve hücresel düzeyde detoksifikasyon boyunca yardımcı olan potasyum ve glükosamin sülfatı içerir
* Yaşlanmayı önler. Kemik brotundaki gıdalar, serbest radikallerle savaşır, sağlıklı yenilenmeyi ve hücrelerin rejenerasyonunu teşvik eder ve erken yaşlanmayı önler, deri ve gri tüyleri sarkarak etkiler.

* Bağırsak hastalıklarını tedavi eder. Kemik suyu, bağırsak astarını iyileştirerek IBS (irritabl bağırsak sendromu) ve sızdıran bağırsak sendromu gibi durumların tedavisine yardımcı olur.

► Sindirim fonksiyonunu teşvik eder. Kemik suyu içerisindeki besinler, sindirim sistemi tarafından kolaylıkla emilir, sindirim sistemini rahatlatır ve sindirim yükünü azaltır; çoğu zaman diyetimizin çoğunu oluşturan işlenmiş gıdaları parçalarken karşı karşıya kalır.

► Selülit görünümünü azaltır. Kemik suyu, kollajen üretimini güçlendirir, bağ dokularını cildin altında güçlendirir ve kadınlarda selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Kemik suyu ve romatoid artrit üzerinde özel araştırmalar yapılmasına rağmen, kemik suyunda bulunan besinlerin birçoğunun osteoporoz ve artrit gibi kemik bağlantılı bozukluklar üzerindeki etkileri üzerine çok sayıda çalışma yapılmıştır .  Yeni kıkırdağın büyümesini uyarmak,  Serum kolaj seviyelerini arttırıp korumak , Otoimmün davranışı önleme, Şişkinliği ve sertliği azaltmaya ,Eklem ağrısını gidermeye faydalıdır.

Romatoid artrit için diğer doğal ilaçlar ise şöyle :

Geleneksel tedaviye ek olarak kişinin yaşamına dahil olabilecek birçok romatoid artrit tedavisi  vardır. Doğal ilaçlar, durumu daha yönetilebilir hale getirmenize ve yaşam kalitesini iyileştirmenize yardımcı olabilir.

►Stres ve gerginliği en aza indirin. Tüm hastalıkların zihinde  başlandığı söylenir; stres, gerginlik, öfke ve nefret gibi olumsuz duyguları ortadan kaldırmak otoimmün hastalıkların kendisini iyileştirmesinde büyük önem taşır.

► Zencefil, avokado ve kuşkonmaz gibi anti-inflamatuar gıdaları bol tüketin. Bunlar eklem iltihaplarını doğal olarak azaltmaya yardımcı olur.

►Kontrastı azaltmak ve osteoporoz ve romatoid artritli hastalarda kıkırdak kaybını azalttığı gösterilen kollajen, glükosamin sülfat ve kondolidin içeren kaliteli takviyeleri alın.

►Romatoid artritin tedavisinde yardımcı olmak için limon çayı için.

►Haftada en az 3 kezhafif  egzersiz, gerinme ve düzenli yürüyüş yapın. Çalışmak, eklemlerin güçlenmesine, yaralanma riskinin önlenmesine yardımcı olabilir ve lenfatik sistemi teşvik etmeye ve toksinleri etkin bir şekilde dışarı çıkarmaya yardımcı olabilir.

► Aşırı kiloyu azaltın. Aşırı kiloluluk, kaslarınıza ve eklemlerinize ekstra şekil verilmesini sağlayarak daha fazla acı ve hasara yol açabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz