Kemerli Burun Makyajı Yapımı

Kemerli Burun Makyajı Yapımı

Burun, yüzün en karakteristik bölgelerinden birisi bilindiği üzere.  Herkesin burun yapısı farklı olmakla birlikte küçük, geniş delikli, uzun, kemikli gibi çeşitler görülmesi mümkün. Burun şekli estetik kaygı yaratabildiği için bunu değiştirmek için bazı makyaj hilelerine başvurabilirsiniz. Birtakım burun makyajı teknikleri sayesinde burun yapısının şekli daha estetik durabiliyor. Burnun üst bölümünde kemikli yapı olduğunu varsayarsak da aynı şekilde bazı tekniklere başvuru yapmak yerinde olacaktır.

Kemerli Burun Neden Sorun Olarak Algılanır?

Kemerli burun, yani kemikli burun birçok kişi tarafından sorunlu bir görünüm olarak algılanmaktadır. Bazen sağlık açısından nefes almayı zorlaştırdığı düşünülür, bazen de burun göz önünde olan bir organ olduğundan üst bölümde çıkıntı olması kusur oalrak düşünülür. Genellikle estetik kaygıdan dolayı kusur olarak görüldüğü söylenebilir. Ayrıca erkeklerden ziyade daha çok kadınlar bu konuda sorun hissetmektedir.

Burun Kemeri Başlangıcını Aydınlatın

Aşamalı olarak kemerli burun makyajı yapıldığı varsayılırsa, ilk adım burun kemeri başlangıç bölgesini aydınlatmak olacaktır. Aydınlatıcı özelliği olan bir krem ile burnun tam üst bölümüne ince çizgi çekildikten sonra bunu parmağınızla hafifçe yaymak yeterli olacaktır.Bu teknik sayesinde çıkıntı olan bölüm daha düzgün ve ince görünecektir.

Fondöten Rengi Seçimine Dikkat

İkinci bir adım olarak kullanılan fondöten rengine önem vermek gerekiyor.  Koyu renk seçimi burun makyajında rahatsızlık duyulan alanı kapatıcı etki yaratacaktır. Açık renk kullanımında genelde hatlar öne çıkarken koyu renkler de burnun geri planda kalmasını sağlar.Yani geri planda kalmasını istediğiniz o kemerli bölgeyi koyu renk sayesinde az görünür hale getirebilirsiniz. Kemerin yüksek bölümüne koyu renk fondöteni uygulayabilirsiniz. ışık genellikle yüksek olan noktadan yansıma yaptığı için bu uygulamayla belli olmayacaktır.

Kemerli Burun Makyajı Yapımı
Kemerli Burun Makyajı Yapımı

Pudra Fondöten Sevmeyenler İçin Alternatif Olabilir

Yüzünüzde zaten çok fazla pürüz yoksa ve fondötenden de çok hoşlanmıyorsanız, bu durumda pudrayı kemerli burun makyajı yapımı için kullanabilirsiniz.Pudra uygulamasını burundaki kemerli bölgenin üzerine yapmanız gerekir. Ancak koyu tonlarda olmasına özen göstermeniz gerekir. Kemer görüntüsü bu sayede daha düz görünüm alacaktır. Cilt renginden iki ton koyusu olması idealdir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.