Kellik için Bitkisel Tedavi

Kellik için Bitkisel Tedavi

Hiç inandırıcı gelmez bana; bayanların kel erkekler için çekicidir demeleri. Zaten durum böyle olsa gerek ki saç ektirme merkezleri tam mesai çalışıyor.

Kelliğe son vermek isteyen beyler avuç dolusu para harcıyor. Oysa kelliğe iyi gelen bitkiler ile doğal yollarla çözüm bulmak çok basit. Sizde ev ortamında ve ucuz maliyetle kelliğe çare bulabilirsiniz.

Ahmet Maranki’nin saç dökülmesi ve kelliğe karşı doğal çözüm önerisi:

Malzemeler: 5 Gram sarımsak yağı, 5 Gram ısırgan yağı, 5 Gram çam yağı, 5 Gram biberiye yağı, 5 Gram badem yağı, 5 Gram zeytinyağı

Hazırlama ve Uygulama: Yağların tamamını bir şişe içinde karıştırdıktan sonra elde ettiğiniz bu karışımı; 1. hafta: her gece, 2. hafta: 2 gecede 1, 3. hafta: 3 gecede 1 defa saçlarınızın diplerine sürdükten sonra saç diplerine friksiyon yapın. 3. haftadan sonra 3 gecede bir uygulamaya devam edebilirsiniz.

Durulama Şekli: Saçınızı zeytinyağlı sabunla yıkadıktan sonra 2-3 litre suyun içine 1 bardak üzüm sirkesi koyun, bu su ile saçlarınızı durulayın. Şampuan kullanmayın. Uygulamayı 45 gün yapın. 20 gün içinde saç dökülmeniz duracak, 45 günde yeni saçlarınızın çıkmaya başladığını göreceksiniz.

Kellik için en sık uygulanan doğal çözümler kına ve Hindistan cevizi yağıdır.

Kellik ve saç dökülmesi durumunda en etkili çözüm kınadır. Kına saç yapısını besler ve geliştirir. Aynı zamanda saç köklerinin nemli kalmasına yardımcı olur.

Kına yaprakları ezilir ve 60 gram kadar kına yaprağı tozu ile 250 gram hardal yağı karıştırılır. Bu karışım bir süre ısıtılır. Ardından saç köklerine masaj yaparak uygulanır. Bir süre bekletilir ve bitkisel şampuan ile saçlar yıkanır.

Hindistan cevizi yağı da kellik için önerilir. Düzenli olarak kullanıldığında yeni saçların çıkmasını teşvik eder.

Biraz Hindistan cevizi yağı saç köklerine masaj yaparak uygulanır. Bir gece bu şekilde bekletilir ve ertesi sabah saçlar bitkisel bir şampuan ile yıkanır. Bu uygulama haftada 4 kez düzenli olarak yapılabilir.

Bu yazı kelliğe iyi gelen şampuan yağlar krem bitkiler doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi son çare kellik için sprey çözüm hacamat dua şampuanlar nasıl kapatılır önlenir geçer gizlenir kapatıcı kremi merhem testi tedavisi kelliği bitiren merhem şampuan engellemek kapatan kapatma önlemek için sprey yöntemleri için ne yapılmalı boya hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

kelliğe kesin çözüm, kelliğe bitkisel çózüm, kelliğe cözüm, kelliğe ne iyi gelir, kellik için bitkisel çözümler, kelliğe iyi gelen bitkiler, kellige dogal cözüm, kelliğe karşı bitkisel çözüm, kellik bitkisel tedavi, kelliğe bitkisel kesin çözüm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz