Kekik Yağının Faydaları ve Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Kekik Yağının Faydaları ve Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 671 kez görüntülendi

Kekik Yağının Faydaları ve Kullanımı

Dağlarda bulabileceğiniz en etkili otların başında kekik gelir desek yanılmayız. Zaten bu kadar faydalı bir ot olmasa arılar kekikten bal yapmaz ya da kekik tüketen hayvanların etleri lezzetli olmazdı.

Düşünsenize bu kadar faydalı ve etkili olan bir ot yağ halinde ne kadar etki gösterir. İşte bu yazımızda bizde kekik yağının faydaları ve özellikleri hakkında bilgiler aktaracağız.

Kekik Yağının Faydaları: Neredeyse en kuvvetli ve en faydalı bitkisel yağ diyebiliriz bu eşsiz bitkisel yağa. Faydalarını sıralamak gerekirse; Bedeni kuvvetlendirir. İdrar söktürür. Hazmı kolaylaştırır. Cinsel isteği yükseltir. Yüksek tansiyonu dengeye sokar. Yara ve yanıkları tedavi eder. Alyuvar oluşumunu arttırmada etkilidir. Adet düzenleyicidir. Kalp çarpıntılarını yok eder. Bağırsak iltihabını iyileştirir. Salgı bezlerinin çalışmasını düzenler.

Hastalıklara karşı vücut direncini artırır. Gastrit ve ülser gibi mide rahatsızlıklarına da yardımcı olur. Böbrek ve mesanede oluşabilen mikropları öldürür. Boğmaca, şeker hastalığı, mide krampları, damar tıkanıklığı, romatizma gibi hastalıklarda olumlu etkileri görülmüştür. Bronşit, nezle, grip, solunum yolu rahatsızlıklarına ve dişeti iltihaplarına iyi gelir. Kolesterolü dengeler, aşırı kilo ve yağlara karşı eritici vazifesi görür.

Kekik Yağı Nasıl Kullanılır? Dahilen 2-3 damla, yarım fincan suya katılarak veya şeker üzerine damlatılarak kullanılabilir. Haricen ise parmak uçlarıyla masaj şeklinde kullanılır. Haricen kullanımlarda iyi bir antiseptik olduğundan dolayı yaralara, apselere, ezilmelere, burkulmalara ve asalak kaynaklı deri hastalıklarına karşı faydaları tespit edilmiştir.

Uyarı: Masaj yapmak için kullanırsanız kekik yağının kesinlikle zeytin yağı ile karıştırılarak kullanılması gerekir. Çünkü kekik yağı çok yakıcı bir yağdır. Bunun yanı sıra mide salgısını arttırdığı için mide ülseri olanlar kullanamaz. Ayrıca hamilelik döneminde guatr ve ülser hastalığı olanların kullanılması sakıncalıdır.

kekik-yaginin-yan-etkileri

Bu yazı kekik yağının faydaları yan etkileri saça mideye selülite etkisi fiyatı kullanımı yapılışı kekik yağı nasıl yapılır kullanılır elde edilir içilir sürülür çıkar kekik yağı nedir nerede satılır ne işe yarar neye faydalı neye iyi gelir nerede kullanılır neye yarar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kekik yağının faydaları, kekik yağı ne işe yarar, kekik yağının saça faydaları, kekik yağı neye iyi gelir, kekik yagi yuze surulurmu, kekik yaginin faydalari ve kullanimi, kekik yağı cilde nasıl uygulanır, kekik yağının cilde faydaları, kakao yağı nelere iyi gelir, kekik yağı nedir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.