Kehribar Taşının Özellikleri ve Oluşumu

  • ALTERNATİFTIP
  • Kehribar Taşının Özellikleri ve Oluşumu için yorumlar kapalı
  • 902 kez görüntülendi

Kehribar Taşının Özellikleri ve Oluşumu

Özellikle tesbih meraklılarının en çok tercih ettiği taşların başında gelen kehribar taşının özellikleri ve faydaları hakkında bilgi sahibi olmaya ne dersiniz? İşte bilinmeyenleriyle kehribar taşı.

Yazımızı beğenmeniz halinde yorum yaparak veya paylaşarak bizlere destek olursanız çok memnun oluruz.

Kehribar Taşının Özellikleri: Özellikle soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş halidir. Taş olarak bilinir ama reçinenin taşlanması sonucu oluşmuştur. Çok yumuşak ve çok hafiftir. Özellikle ısıtıldığı zaman elektriksel ve manyetik özelliği açığa çıkar.

Yaydığı sıcaklık enfeksiyonun yayılmasını önlediği ve soğuk algınlığını önlediği için, genelde boyunu çevresine takılır. Oldukça pahalı bir taş olduğundan, genellikle küpe gibi ufacık parçalar halinde satılırlar. Amber aşırı saydamdır. Bünyesinde bulunan kalıntılar nedeniyle oldukça hareketlidir.

Başlıca iki çeşidi vardır. İlki kırmızımsı sarı veya içinde kırmızı bulunan sarı yani kehribar rengindedir. Bünyesinde böcek görünümlü ipliksi maddeler ve hava kabarcıkları bulunur.

İkiside donuk sarı renktedir. Bedenle teması halinde vücuda sıcaklık yayar. Ayrıca saydam olmayan cinsi de bulunmaktadır. Gerçek kehribarın en önemli özelliği yakıldığında etrafa çam kokusu yaymasıdır. Taklit kehribar, plastik, cam, sentetik çam sakızından imal edilir. Bedenin dokunduğu kısımda terlemeyle karışık kaşıntı oluşturur.

Uyumlu Olduğu Burç : İkizler, Boğa, Aslan, Terazi, Kova.
Rengi : Portakalımsı sarı, kırmızımsı
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Baltık Denizi, Burma, Lübnan, Sicilya, Meksika, Romanya, Kanada, Dominik Cumhuriyeti, Polonya, Atlantik

Kehribar Taşının Faydaları: Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorunlar altında ezilme hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.

– Roma devrinde Kehribar, guatr tedavisinde kullanılmıştır. Günümüzde de bu yöntem çok yaygındır.
– Ağrıyan yere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın ağrıyan yerin büyüklüğüyle orantılı olması, etkisini arttırır.
– Soğuk algınlığı, astım, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır.
– Sol elde oynandığında bedenin elektrik yükünü toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı etkilidir.
– Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar.

– Para getiren bir taş olduğuna inanılır ve bu sebeple kasalara konur.
– Takıntılara karşı iyi gelir.
– Böbrek, mesane ve dalağı temizler, sağlıklı çalışmasını sağlar.
– İlk bakışı çektiği için nazara karşı korur.
– Zihni olumsuz enerjilerden arındırır.
– Akıl ve zekayı uyandırıp harekete geçirip, doğru kararlar vermenize yardımcı olur.

Bu yazı kehribar taşının faydaları diğer adı kilo fiyatı oluşumu dinimizdeki yeri hikayesi faydası maranki temizlenmesi nerelerde bulunur neye yarar nedir ne işe yarar neye iyi gelir ne kadar nerede satılır alınır neden yapılır oluşur nasıl temizlenir işlenir kullanılır anlaşılır bulunur yapılır çıkarılır kolye ucu yüzük küpe tesbih satın al bebek kullananlar konusunda yazılmıştır.

kehribar ta, kehribar olusumu, kehribar neye iyi gelir, kehribarin olusumu, kehribar taşı neye iyi gelir, kehribar taşı nasıl oluşur, kehribar taşı OLUŞUMU, kehribar taşı ozellikleri, kehribar taşı llikleri html, kehribar neye iy gelşr

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.