Keçi Sütü Sabunu Faydaları, Kullanıcı Yorumları, Yapımı

 • ALTERNATİFTIP
 • Keçi Sütü Sabunu Faydaları, Kullanıcı Yorumları, Yapımı için yorumlar kapalı
 • 1.257 kez görüntülendi

Keçi Sütü Sabunu Faydaları, Kullanıcı Yorumları, Yapımı

Keçi Sütü Sabunu; Keçi sütü anne sütü haricinde tüm sütler arasında an kıymetli ve en faydalı olan süt cinsidir. Ülkemizde en çok inek sütü tüketilmesine rağmen keçi sütü fayda bakımında inek sütüne göre çok daha ileri seviyededir. Daha çok inek sütünün tüketilmesinin nedeni daha fazla ve rahat bulunmasından ve maddi anlamda daha uygun olmasındandır. Keçi sütü besin değeri açısında oldukça fazla çeşit vitamini bünyesinde barındırmaktadır. Cildin çeşitli gıdalardan bulaşan kimyasallara ve bakterilere karşı oldukça yüksek seviyede korumaktadır. Anne sütüne en yakın süt olduğu için insan cildine karşı en ufak bir sorun teşkil etmemektedir.

Aynı zamanda bünyesinde alfa hidroksi denen madde içermektedir. İçeriğinde bulunan maddelerde yüksek oranda pH seviyesi yüksek olduğu için cilt üzerindeki kimyasal maddeleri ve bakterileri yok durdurma ve oluşumuna engelle özelliği mevcuttur. Bakterileri sadece yok etmemektedir, aynı zamanda ciltteki gözeneklerin sıkı bir hal almasını ve her zamankinden daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Günümüzün sağlıksız beslenme ortamında insanların büyük bir kısmı çeşitli cilt sorunları ve hastalıklarına karşı mücadele vermektedir. Keçi sütü sabunu bu noktada oldukça yüksek seviyede yardımcı olmaktadır. Keçi sütü sabunu faydaları aşağıdaki gibidir.

Mantar, egzama gibi cilt hastalıkları mevcutsa hastalığın bulunduğu noktalara keçi sütü sabunu uygulanarak hastalığınız kısa süre içerisinde iyileşme sürecine girmesi olasıdır. İçerdiği proteinler sayesinde siyah nokta ve aknelere neden olan bakterileri yok etmektedir. Eğer akne veya siyah nokta problemleri yaşıyorsanız düzenli kullanım sonucunda bu sorun tamamen ortadan kalkmaktadır

Keçi Sütü Sabunu Nasıl Yapılır?

Doğal keçi sütü ve zeytinyağı kullanılarak yapılan oldukça yararlı bir sabun çeşidi olan keçi sütü sabunu, arındırıcı etkisi ile her yaş ve cilt tipi için güvenle ve sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Keçi sütü, cilde yararlı doğal protein ve yağları bulundurmaktadır. İçerisindeki Ph seviyesi insan cildine oldukça benzemektedir. Bu nedenle bakteri ve kimyasal maddelere karşı cildi korur. Keçi sütü doğal nemlendiricidir ve hassas ciltler için çok faydalı olmaktadır. Keçi sütü sabununun yapılışı bu şekildedir.

Keçi Sütü Sabununun Kullanımı

Keçi sütü sabunun tam anlamıyla faydalı olması için kullanımını iyi şekilde uygulamak gereklidir. Keçi sütü sabunun kullanım şekli ise şu şekildedir;

Fazla sıcak olmayan suya koyarak iyice köpürtmek gerekmektedir. Sabunun sadece köpüğünü cildinize masaj yapar şekilde uygulanması gerekmektedir. Köpükler söndüğü zaman cilt ılık su ile bolca durulanması mutlaka yapılmalıdır. Cildinizi temizledikten sonra yumuşak havlu ile iyice kurulanması şarttır. Uygulama bittikten sonra sabunu ahşap bir kutuda korursanız suyunu çekeceği için daha uzun süre kullanabilirsiniz. Burada en önemli nokta kullanan kişinin keçi sütüne alerjisi olup olmadığıdır. Bunu anlamak için çok kolay yol ile elinizin üzerine deneme yapabilirsiniz. Eğer kızarıklık ve kaşıntı oluşur ise keçi sütüne alerjiniz var demektir. Bu durumda bu sabunun kullanımını derhal durdurmanız gerekmektedir.

Keçi Sütü Sabunun Faydaları

Keçi sütü sabunun faydaları oldukça yüksek sayıdadır ve günümüzde bu sabun çeşidinin kullanımı son derece yaygınlaşmaya başlamıştır. Keçi sütü sabununun saç için faydaları ise şu şekildedir;

 • Keçi sütü sabununun en önemli özelliği cildi oldukça yoğun bir şekilde arındırmasıdır. Tamamen doğal olması sonucu katkı maddeleri asla bulunmamaktadır. Buda sağlıklı bir temizlik sağlamaktadır.
 • En önemli faydası siyah noktaları yok etmesidir. Gözenekleri temizlediği ve kirlerden arındırdığı için siyah noktalar oluşmak için asla uygun ortam bulamazlar. Bu da keçi sütü sabununun faydaları arasındadır.
 • Yaşın ilerlemesi ile birlikte açılan gözenekleri tekrar sıkılaştırır; böylece daha gergin ve güzel bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Birçok cilt hastalığının tedavisinde yardımcı amaçla bu sabun kullanılmaktadır. Özellikle deri döküntülerinin iyileşmesi oldukça yoğun bir etkisi bulunmaktadır
 • Ciltte toplana mikrop ve bakterileri yok ederek cildi tehlikelere karşı korumaktadır. Bu bakterilerin olumsuz etkilerini minimum seviyeye çekmektedir Keçi sütündeki Ph değerinin ciltle uyumlu olması sonucu bakterilerin yok olması çok daha kolay olmaktadır.
 • Cilt kanserine karşı içerdiği maddelerden dolayı koruyucu etkisi bulunmaktadır
 • Zarar görmüş, yıpranmış, kırışmış ve tahriş olmuş cilt bu sabun sayesinde eski sağlığına ve görüntüsüne kavuşur.
 • Keçi sütü sabununun içinde bulunan asitler neticesinde ölü deriler ciltten tamamen arındırılmaktadır bir nevi peeling etkisi sağlamaktadır.
 • Keçi sütü anne sütüne en yakın süttür. Bundan dolayı bu sütle oluşturulmuş sabunların da alerjik sorunlara yol açması oldukça zordur.
 • Cilde kaybettiği nemi tekrar kazandırmaktadır. Yine egzama gibi cilt hastalıklarına karşı faydalıdır.
 • Sahip olduğu A vitamini kırışıkların giderilmesini ve yeni kırışıklıkların oluşmasını engellemektedir.

Keçi Sütü Sabunun Cildi Beyazlatıcı Etkisi

Keçi sütü sabunu düzenli olarak kullanımında cildi bir ton beyazlatmaktadır. Ama buradaki en önemli nokta sürekli kullanım ve tamamen doğal bir sabun olmasıdır. Genel olarak cilt ve yüz için kullanılan bu sabun özellikle cildinde koyu lekeler bulunan kişiler için oldukça faydalıdır. Cilt ve yüz lekelerinin giderilmesinde birebir faydası bulunmaktadır.

Keçi Sütü Sabunu Kullanıcı Yorumları

Keçi sütü sabunu son yıllarda ülkemizde oldukça yaygın bir kullanım alanına erişmiş durumdadır. Bunda en büyük etki kullanan kişilerin yaptığı pozitif reklamlardan kaynaklanmaktadır. Özellikle cilt problemi konusunda kullananların çok büyük bir bölümü oldukça faydalı olduğunu belirtmektedirler.

Yine kullanıcılar tarafından en çok takdir edilen yönü ise fiyatıdır. Oldukça uygun fiyatlarda olan bu ürün bu sayede birçok kişi tarafından kullanılabilmektedir. Yıpranmış yüz hatlarına sahip birçok kullanıcı düzenli kullanımında oldukça başarılı sonuçlar elde ettiklerini ifade etmişlerdir. Ayrıca ciltle ilgili sağlık problemleri olanların çok büyük bir bölümünde de oldukça iyi geri dönüşler olmaktadır. Burada dikkat edilecek nokta yani keçi sütünün faydalarından iyi yararlanmak için tamamen doğal olarak üretilen ürünlerin kullanılmasıdır.

Orijinal Keçi Sütü Sabunu

Keçi sütü sabununa olan yoğun ilgi bu konuda kolay yoldan para kazanmak isteyen kişileri de harekete geçirmiş durumdadır, doğallıktan uzak kimyasal sabunları keçi sütü sabunu olarak bu kişiler piyasaya dürmektedir. Bu sabunlar kullanıldığında herhangi bir fayda sağlamaktan uzaktır.

Bu sabunları anlamanın yolarlında biride piyasaya göre çok daha ucuz olmalarıdır. Ayrıca bu sabunlar doğal sabunlara göre çok daha az köpürmektedirler. Ve kokusu neredeyse hiç yoktur. Oysa keçi sütü sabunun oldukça yoğun bir kokusu bulunmaktadır. Orijinal keçi sütü sabunu bu şekilde tespit edilmektedir.

 

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.