Kaz Etinin Fiyatı Ne Kadar, Nerede Satılır, Faydaları Neledir?

  • Genel Sağlık
  • Kaz Etinin Fiyatı Ne Kadar, Nerede Satılır, Faydaları Neledir? için yorumlar kapalı
  • 997 kez görüntülendi

Kaz eti, çeşitli vitamin ve minerallerce zengin sağlık için oldukça faydalı bir et türüdür. Kaz etinin pişirme yöntemleri ise haşlama, buğulama ve fırınlamadır. Kaz etinin fiyatı 2 kg 140-175 TL arasında değişir.

Kaz etini nerde bulabilirim?

Google’da kaz eti fiyatı diye aratıp satın alabilirsiniz. Gittigidiyor web sitesinde de kaz eti satıştadır.

100 gram kaz etinde derisiyle beraber 25.16 gram protein bulunur. “Institute of Medicine” proteinler, 18 yaş üstü için günlük kalori ihtiyacının %10-%35’ini karşılamalıdır. Günlük protein ihtiyacı erkeklerde 56 gr., kadınlarda ise 46 gramdır. Bu oranlardan görülebildiği gibi 100 gram kaz etinde bulunan protein, kadınların günlük protein ihtiyacının yarısından daha fazlasını içerir. Protein hücrelerin yapı taşını oluşturur. Hasar görmüş hücreleri onarır, yeni hücre dokusunun oluşumu, oksijen kan yoluyla organlara taşınması sağlar. Protein ayrıca bağışıklığı güçlendirir, pH seviyesini dengeler ve besinlerin iletiminden sorumludur.

Prof.Dr.Kenan Demirkol makalesinde damar tıkanıklığına kolestrolün değil,şekerin neden olduğunu bildiriyor, bu bilgiden yola çıkarak, kaz etinin kolestrol içermesine rağmen şeker içermemesi onun faydalı bir hayvansal protein olduğunu gösteriyor.

Kaz eti riboflavin, niasin, pantotenik asit, B1, B2, D, E , vitamin B-6, fosfor, demir, magnezyum ve selenyum açısından iyi bir kaynaktır.

Kazın eti kadar kaz yağı da sağlık için çok faydalı bir yağdır.

Kaz eti afrodizyak yiyeceklerdendir,  eski çağlarda ve antik zamanlarda afrodizyak özelliğinden yararlanmak için bolca tüketiliyordu.

Rusya’nın önde gelen gazetelerinden olan Varşova gazetesinde kaz etinde E vitamini bulunduğu bildiriliyor. Bazı kaynaklarda ise E vitamininin neredeyse doğal viagra gücünde olduğu geçiyor.

Deve Eti Nerede Satılır, Deve Etinin Faydaları Nelerdir Tıklayınız

At Sütünün Sağlığa Faydaları Ve At Sütü Helal mi? Tıklayınız

Kaz Yağı Neye İyi Gelir? Kaz Yağının Faydaları Tıklayınız

Bufalo Eti Yenir mi, Helal mi Ve Sağlığa Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.