Kaş Dökülmesi için Bitkisel Çözüm

Kaş Dökülmesi için Bitkisel Çözüm

Biz kadınlar baştan tırnağa kadar her noktamızın muntazam ve bakımlı olmasını isteriz. Sürekli göz önünde olan kaşlarda bu sebeple en hassas bakıma ihtiyaç olan noktaların başında gelir.

Kimisi kaşlarının seyrek olmasından, kimisi ise kaş dökülmesi probleminden şikayet eder. Biz bu yazımızda kaş dökülmesine ve kaş seyrekliği için bitkisel çözüm önerilerini anlatacağız.

Kaş dökülmesi sorunu yaşıyorsanız veya doğuştan seyrek kaşlara sahipseniz, sizlere kaş gürleştirmek için Suna Dumankaya fındık yağı bitkisel kürünü öneriyoruz.

Fındık yağı kullananlar ve özellikle seyrek kaş sorunu olanlar, Suna Dumankaya tarafından tavsiye edilen bu bitkisel kürü tavsiye ediyorlar ve Fındık yağı ile kaş gürleştirme kürü uyguladıktan sonra kaşlarının gürleştiğini ifade ediyorlar. Sizlerin de kaş gürleştirmek için bir çabanız varsa fındık kürü tarifi uygulayarak dökülen kaşlara kesin çözüm bulabilirsiniz.

Kaş Gürleştirme Kürü: Suna Dumankaya kaş gürleştirmek isteyenler için seyrek kaşlara fındık yağı sürülmesini veya fındık yağından hoşlanmayanlar için fındığı teflon tavada kavurup, sıcakken kaşlara sürmelerini tavsiye etmektedir. Bu kaş gürleştirme işleminin gece yatmadan önce ve haftada 4 gün yapılması gerektiğini belirten Suna Dumankaya, belirli bir süre bu küre devam edilmesi halinde netice alınacağını söylüyor.

Kaş dökülmesine doğal ve bitkisel tedavi yöntemi uygulamak için en iyi yöntem bitki yağları olarak bilinir.

Hint Yağı: Hint yağı, kaşlarınızın büyümesini artırmak için en etkili çarelerden biridir. Kıl foliküllerini besleyen ve kıl büyümesini teşvik eden protein, vitaminler, yağlı asitler ve antioksidanlar içerir. Artı, kaş büyümesini engelleyen herhangi bir mikroorganizmaya karşı dirençli olması yararlıdır.

Pamuklu çubuğu saf hint yağının içine batırın ve her kaşa uygulayın. 2-3 dakika parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. En az 30 dakika boyunca veya gece boyunca bekletin. Ilık su ve hafif bir temizleyici ile yıkayın. İyileşme görene kadar birkaç hafta boyunca günde bir kez tekrarlayın. Herhangi bir tahrişe veya yanmaya neden olduğu takdirde yağı kullanmayı bırakın.

Vazelin: Vazelin, kaşlarınızı kalın ve gür yapmak için etkilidir. Kaş kıllarınızın düz ve sıkı kalması için onları çok iyi nemlendirir ve beslemeye yardımcı olur. Kaşlarınıza günde 3-4 kez küçük bir parça aloe vera jeli uygulayın. Yaklaşık 3 ay içinde olumlu sonuçlar alırsınız.

Soğan Suyu: Yeni kaş kıllarının büyümesini teşvik etmek için kaşlarınıza taze soğan suyu uygulayın. Soğanların dolaşımı arttıran yüksek kükürt miktarı vardır. Bunlarda kaşların çıkmasını destekler. Soğanın suyunu uygulayın ve bir saat bekletin, sonra su ile yıkayın.

Sizler için sıraladığımız besinleri ve gıdaları mümkün olduğunca çok tüketmeniz, kaşlarınızın hem dökülmesini engeller hem de seyrek olan kaş yapısını gürleştirir.

Avokado, ceviz ve zeytinyağı gibi Omega-3 yağ asitleri içeren fıstık veya meyveler. Tatlı patates, havuç ve mangolar gibi A vitamini yönünden zengin meyve ve sebzeler. İnce ve yağsız et, somon ve diğer balık türleri gibi demir içeren yiyecekler. Yeşil yapraklı sebzeler; ıspanak ve lahana kaş hücrelerinin yenilenmesine ve büyümesine yardımcı olur.

Bu yazı kaş dökülmesine iyi gelen yağlar yiyecekler bitkisel doğal kesin çözüm evde tedavisi krem ilaç zeytinyağı sarımsak serum tatlı badem yağı vazelin sarımsak sürmek için kür dua ilaç hint yağı hangi bölüme gidilir doktor bakar nasıl önlenir geçer durur giderilir kaş dökülmesini ne engeller önlemek ne durdurur ne yapmalı krem kür hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

kas dökülmesine ne iyi gelir, kaş dökülmesine bitkisel çözüm, kaş dökülmesi için bitkisel çözüm, kaş dökülmesine sarımsak, kaş dökülmesi bitkisel tedavi, kaş dökülmesine iyi gelen yağlar, kaş dökülmesine karşı, kaş dökülmesi nasıl önlenir, kaş dökülmelerine ne iyi gelir, kaş dökülmesine çözüm

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz