Kaş Bakımı ve Kaş Uzaması

Kaş Bakımı ve Kaş Uzaması

Kaşlar gözleri ortaya çıkaran ve güzellik için bakımı vazgeçilmez olan bölgeler arasında yer almaktadır. Kaşların uzunluğu da hem gözlerin güzelliğini hem de cildin güzelliğini ortaya çıkarır. Kaşları uzatmak için saçların uzamasında etkili olan protein oldukça önemli bir yerdedir. Proteini A, B3, C, E ve D vitaminlerinden zengin bir şekilde bulabilirsiniz. Bu vitaminler sayesin de kaşlar sağlıklı bir şekilde uzayacaktır.

Kaşları uzatmak için duş aldıktan sonra yavaş bir şekilde 5 veya 10 dakika boyunca parmaklarınızla kaşlarınıza masaj yapabilirsiniz. Bu durum kaşlarda ki hücreleri çalıştıracak ve kaşlarınızın uzamasını sağlayacaktır.

Bunun yanında zeytinyağını parmağımıza sürerek kaşlara masaj yaparak sürebiliriz. Özellikle hint yağı kaşların uzamasında oldukça etkilidir. Yağı 5-10 dakika boyunca kaşınızda beklettikten sonra temiz bir su ile durulayabilirsiniz. Faydasını mutlaka göreceksiniz. Hint yağının yanında badem yağıda kaşlar için oldukça faydalıdır.

Bir miktar vazelini pamuğa dökerek kaşlarınıza sürebilirsiniz. Belli bir süre sonra ılık bir su ile temizleyin. Bu yöntem de kaşların uzaması konusun da oldukça faydalı bir yöntemdir.

Kaşlarınızın uzaması için kaş bakımına dikkat etmelisiniz. Kaşlar çabuk dökülecek bir yapıya sahiptir bu da güzellik açısından sorunlar çıkaracaktır. Bu yüzden kaşlarınızın sağlamlığını sağlamak adına bu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Uzmanlar badem yağının kaşları beslemek açısından çok faydalı olduğunu açıklamışlardır. Haftada 1 defa badem yağını kaşlarınıza sürmeniz yararlı olacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.