Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş Almanın Püf Noktaları

Kaş Alma Yöntemleri

Kaş Alma işlemi kaşlarda daha düz ve güzel bir görüntü isteyen bayanların tercih ettiği bir yöntemdir. Alınan kaşlar tekrar çıkacağı için kaş alma işlemi belirli aralıklarla ve düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Kaşlar alınırken istenilen şeklin en uygun şekilde yansıtılması son derece önemlidir.

 

Kaş Alma İşleminde Bilinmesi Gerekenler

Kaş yapısı bozuk kişiler: Kaş alma işlemini uyguladıklarında son derece zorluk çekebilirler, hatta kaşlar düzgün şekilde çıkmadığı için güzellik salonlarından yardım almak gerekebilir.

Kaş yapısı düzgün kişiler: Diğer kişilere nazaran işleri daha kolaydır. Kaşlarınızı almak için cımbız kullanacaksanız cımbız ince uçlu ve iyi çekmelidir.

 

Kaş Alma Yöntemleri

 • Kaş alma işlemine geçmeden önce bölgeye pamuk yardımıyla kolonya sürmek hem kaşlarınızın yumuşamasını sağlayacak hemde mikrop kapma riskinizi ortadan kaldıracak.
 • Kolonyanın kuruması ile birlikte kaşlar alınacak hale gelir.
 • Kaş çevresi gerdirilerek, kaşlar daha düz ve acısız alınması amaçlanmalıdır.
 • Kaşlar alınırken alt kısımdan başlanmalıdır. Kaşlar çıkış yönüne doğru çekilerek kökten alınmalıdır.
 • Kaşlar alt kısımdan alınırken bir yandan da verilecek şekle dikkat etmek gerekir, fazladan alınan 3-4 kaş tüyü, kaş şeklini bozabilir.
 • Alt kısmındaki tüyler alındıktan sonra elin yatkınlığını bozmamak için hızla kalan tüylerin alımına devam edilmelidir.
 • Düz kaşlara sahip bayanlarda bu işlemlerden sonra kaş alma tamamlanmış olur. Kaşlar kavisli ise kaş şeklinizi buna göre ayarlayıp işlemi bitirebilirsiniz.

 

Kaş Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kalın ve güçlü kaş yapısına sahipseniz kaşlarınızı 3-4 günde bir almanız gerekir, şayet sık sık bu işlemle uğraşmak istemezseniz kalıcı yöntemlere yönelebilirsiniz.
 • Kaş bölgesinin üstündeki ince tüyler asla alınmamalıdır. İnce kaşlara sahip olan bazı bayanlar özellikle de buna dikkat etmelidir. Bu ince tüyleri alırsanız kaşlarınızı şekillendiremezsiniz.
 • Kaşlar alınarak şekil verildikten sonra kızarmalar görülebilir bu normal bir durumdur, krem sürülerek kızarıklık giderilir.
 • Kaşlar alındıktan sonra kızarıklık oluşmuşsa ve acilen dışarı çıkmanız gerekiyorsa hafif şekilde pudra sürebilirsiniz.

Not: Kaş bölgesi yüze anlam kattığı için, dikkatli alınmalıdır. Kaşlarda yanlışlıkla alınan bir bölge ifadenizi bir anda değiştirebilir.

 

Kaşları Biçimlendirme Yöntemleri

Genellikle kuaför ve güzellik merkezlerinin uyguladığı yöntem; kaş şeklini çizerek veya hazır bir şablon koyarakkaşlara şekil vermedir bu yöntemi sizde uygulayabilirsiniz.

 

Kaş Yapısı Seyrek Bayanlar için Öneriler

Kaş kalınlaştırmak için bazı bitkisel yağları kullanabileceğiniz gibi kısa sürede etki eden Kaş kalınlaştırma tariflerini deneyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.