Karbonat Neye İyi Gelir

Karbonat Neye İyi Gelir

Hepimizin en çok istediği şeydir sağlık.Biz ailemiz yakınlarımız herkes sağlıklı bir yaşam isteriz.Sağlığın yolunun mideden geçtiği herkesçe bilinen bir şeydir.Kişinin sağlklı veya sağlıksız oluşu dış etkiler haricinde mideden ne geçiyorsa bununla paralel bir yol izler.

Son günlerde Karbonatlı suyun faydalarından son derece fazla söz ediliyor.Mideye zarar veriyor  olmasından korkmayınız ülseri bulunanlar haricinde azar azar dozlarda kulanabilirsiniz.

Karbonatın bedenin alkali durumuna en etken bir madde olduğunu yeni dönemlerde anlayan uzmanlar hatta reklam verenler alkali su diyeti diye sattıkları suyun alkali derecesini değiştiren ilaçlar üretmeye başladılar.

Alkali Beslenme Ne Demek
Son zamanlarda alkali besinler,alkali sular,alkali gıdalar kavramlarını çokça duymaya başladık.Giderek modernleşen hayat teknoloji ile birçok fayda sağlarken sağlıklı beslenmeyi ise köreltti.. Mesela doğal beslenmeyi kaybettik. Bundan dolayı bazı hastalıklar artmış durumda. İlk olarak asit ve alkalinin ne anlama geldiğini anlamak adına biraz hafızamızı yoklayalım. Normal insanların ph’sı yaklaşık 7.4’dür, yani hafif alkalidir. Bu oranın biraz üstü de altıda  normaldir ancak 7.35 in altı asidik, 7.45 üstü de alkalikdir diye tabir edilir. Fakat son zamanlarda fast-food yiyecekler, asitli içecekler, kızartmalar, beyaz şeker ve un, gibi hazır besin maddeleri,Avokado, hindistancevizi, taze balık, tohum yağları (mesela keten tohumu yağı), yeşil sebzeler, brokoli, ıspanak, brüksel lahanası, limon, greyfurt, domates, buharda pişirilmiş veya filizlenmiş baklagiller, himalaya tuzu ve stres dahi beden ph’sını daha asitikleşmeye doğru kaydırdı.

Hangi gıdalar asidiktir
Kümes hayvanları, tüm süt ürünleri, yumurta, rafine edilmiş undan yapılan gıdalar, özellikle beyaz un ve beyaz şeker, sentetik tatlandırıcılar, kimyasal katkı maddeleri, ketçap, mayonez, hardal, gazlı içecekler,fazla miktarda kahve ve siyah çay, alkol, kızartmalar, cips, rafine tuz, fruktoz, mısır şurubu, margarin, jöle, ağır yağlı şarküterilerin yanı sıra sigara, tütün mamülleri, uyuşturucular, radyasyona maruz kalmak da asidikliği arttırmaktadır. Ayrıca uykusuzluk ve hareketsizlik de olumsuz etkili etmektedir. Şimdi şaşıracaksınız ama nefret, öfke, korku, kıskançlık, yoğun stres gibi olumsuz duygular da bedende yüksek asit oluştururlar.

Hangi Gıdalar Alkalidir

  Zencefil, zerdeçal, hindibağ, ıspanak, brokoli, , soya filizi, pazı, klorella ve soya lesitin gibi tatlı su yosunları,ısırganotu,kuşkonmaz,karpuz,çörekotu,buğday çimi,kavun,zeytinyağı,hurma,kırmızı ve kara turp,nane,kekik,karbonat,salatalık, işlenmemiş doğal tuz alkali gıdaların başlarında geliyor.İlginç bir bilgi de şifalı olduğuna inanılan Zemzem suyunun yüksek derecede alkali olmasıdır. Asidik gıdaları şekersiz komposto yaparak asidik etkilerini azaltabilirsiniz.

Asidik Gıdaların Zararları
Evvela  yorgunluk başlar.Bu durum devam ederse , kronik yorgunluk, sinirlilik,baş ağrıları, mide bulantıları, depresyona eğilim, vücut ağrılarında artma, mide de yanma ve mide de asit artışı hatta pek çok ciddi hastalığın da başlama sebebi olur ve daha basit hastalanmanın yolu açılabilir.Bağışıklıksistemi zayıflar,ardından kilo artışı görülür.Hayvansal proteinler (et ve tüm süt ürünleri), tavuk, yumurta, şeker, yapay tatlandırıcılar, fıstık, mısır, mayalanmış besinler, alkol, kafein, kahve, çay, meşrubat, çikolata, mantar, meyve, kuru meyveler, bal,plav makarna,börek,ekmek,patates kızartma türleri, hamur işleri gibi  karbohidratların aşırı tüketildiği durumlarda yağ asidi üretimide artar ve sonuç olarak bel, kalça, karın bölgelerinde depolanır. Damar hastalıkları,şeker gibi kronik hastalıkların oluşması kaçınılmaz olur.

ALKALİ SU NEDİR ? ALKALİ SU NEDEN İÇİLMELİDİR?

Vucudunuzun ph’sını alkali yapmanın en basit yolu da alkali su içmektir.Alkali su karbonat karışımı ile elde edilebilir.

2 litre suya yaklaşık 1 yemek kaşığına yakın karbonat koyun ve karıştırın. İşte bu kadar basit ve ucuz. Gün boyu bu suyu içmeye devam edin. Bu şekilde bir kaç hafta devam edilmeli bir kaç hafta bırakılmalıdır.Alkali besinlere örnekler verelim.

Zeytinyağlı ıspanak,zeytinyağlı pazı, kayısı komposto,baklalı enginar, soya filizli, taze nane,doğal maden suyu,alkali suyla yapılan yasemin, rezene çayı,ıhlamur,papatya çayları,zeytinyağlı kabak,zerdeçallı sebze çorbası.

AŞIRI ASİDİK BESLENMEYE ÖRNEKLER :

Hamburger çeşitleri ve patates kızartması, asitli içecekler ve çok tuzlu mayonez ve ketçap, sosis kızartması, tavuk kızartması,yağlı pilav, çok şekerli koyu çay-kahve,kızartma börek,yağlı kek-kremalı pasta,kızartma hamur tatlıları.

 Karbonatlı Su Zayıflatıyor
Karbonat su ile birleştiğinde suyu alkali hale getiriyor ve bu su içildiğinde vucudun asidik dengesi fazla olanlar asidik fazlalığından kurtularak metabolizma alkali değerine kavuşuyor ve doğal olarak kiloların kaybolması kaçınılmaz oluyor.Yani karbonat zayıflamaya ve alkali dengeye birebir.Karbonat asidik yiyecek ve içeceklerle birlikte gelen hastalıklarada veda etmenin en etkili yollarından biri olarak hayatımıza giriyor.

Karbonatlı su içenler hızla kilo vermeye ve hastalıklardan kurtulmaya başlıyorlar.
Bu formülü uygulayanlar yemek yedikten sonra ve öğün aranlarında sık sık karbonatlı su içiyor ve bu yolla hızlı bir şekilde kilo veriyorlarki siz değerli takipçilerimizinde bildiği gibi artık alkali diyet diye bir çok firma ilaç niyetine birçok formüllerle karşımıza her reklamda sık sık karşımıza çıkıyorlar.

Karbonatın Faydaları
Karbonatlı su kanseri yeniyor muhteşem bir gerçek olan bu yöntem insanlardan saklanıyor.Çoğu mantar yok oluyor.

Karbonatlı su lösemiye iyi geliyor iyileştiriyor.

Karbonatlı su çikolata kistini ve tümör çeşitlerini yok ediyor.

Karbonatlı su mide kanserine etkili bir ilaç vazifesi görüyor.

Karaciğer rahatsızlıklarından boğaz ağrısına karbonatlı su kullananlar iyileşiyor. Polikistik over sendromu,gül hastalığını tedavi eden mucize ilaç karbonatlı su..

Karbonatlı su topuk yaralarından egzemaya değin neredeyse bütün hastalıkları yok ediyor.

Reflü,kireçleme düşmanı karbonat…

Trombosit Düşüklüğünden ,böbrek sorunlarına..

Liken,guatr ,Başağrısı ve Panik Atak,Zona Hastalığı,Trigliserit,Düzelen Adetler,Bademcik iltihabı ve daha fazlası karbonatlı suyun  ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istediğimiz karbonatlı suyun tedavi ettiği hastalıklardan sadece evet sadece bazıları…

Bu mucizeyi insanlığığa duyurmak adına hiçbir çaba yok nedenmi ilaç piyasası alt üst olacak…

Karbonatın faydaları nelerdir diye sorarsanız çok değişik cevaplar alabilirsiniz. Karbonatlı su diş beyazlatıcı etkisi ve faydasının yanında zayıflama, mide ekşimesine , midede ve bağırsakta gazl problemlerine, cilt lekelerinin tedavisine, cilt beyazlatmaya, ayak kokusu tedavisine, saçlarda kepeklenme tedavisine gibi bir çok farklı amaçla kullanılmaktadır.

Karbonatın Faydaları ve Tıbbi Etkileri: İştahı açar. Mide ve bağırsak şikayetlerine karşı faydalı olan karbonat, mide ekşimesine iyi gelir. Mide ve bağırsak ağrılarını ve gazlarını giderir.

Karbonat az miktarda kullanmak ülsere karşı faydalı olabilmekle birlikte, fazla kullanımı ülser yaralarının kanamasına sebep olur. Bu nedenle ülserli hastaların kullanmaması tavsiye edilir.

Karbonat sert gıda maddelerini pişirirken bir çay kaşığı karbonat atıldığında daha çabuk pişmesini sağlıyor.

Sodyum bikarbonat, hamur işlerinin ana malzemelerinden bir tanesidir.

* Dişlerinizi fırçaladıktan sonra biraz karbonat ile tekrar fırçalayın karbonatın, dişlerinizi beyazlattığını ve  ağız kokusunu da giderdiğini göreceksiniz.

* Karbonat kurumuş, çatlamış ve yorulmuş ayaklara ve ayak kokusunun giderilmesine kesin çözümdür ve çok iyi gelir Sıcak su ile birlikte karbonat ve sirke karışımının içinde ayaklarınızı 15-20 dakika bekletin, ayaklarınızı çıkarttığınızda pamuk gibi olurlar.

* Karbonat doğal bir peeling maddesidir Sulu karbonat ile yüzünüze hafifçe ve yavaşça masaj yapın. .
* Karbonatın doğal bir deodorant özelliği vardır. Koltukaltındakullanılan karbonat terlemeye ve kötü kokulara engel olur.Çok aşırı terleme problemi olan insanlara banyo sonunda sirke ve karbonatı macun gibi yapıp kol altlarına masaj yapmaları, hatta yumuşak bir fırça ile fırçalamaları önerilir.Bu formülle ertesi gün deodorant kullanmaya  gerek kalmadığı görülür gibi, kol altları ipeksi yumuşaklığa kavuşur.
* Suyla hazırlanmış karbonat güneş yanığının acısını hafifletir.

* Vaktiniz yok , dışarı çıkmanız gerekli ve saçlarınız yeterince temiz değil ve yağlı o zaman saçlarınızın dibine bir miktar karbonat dökün, bütün yağı emip saçlarınızı çok hızlı temizleyecektir.

* Kepek problemlerinizin üstesinden gelmek için şampuanınızla yıkadığınız saçınıza karbonatla masaj yapıp durulayın daha sonrada son durulama suyuna 1 kaşık elma sirkesi eklerseniz ki saçınız pırıl pırıl olur.

* Midenizin rahatsız olduğu yemeklerinize ekleyeceğiniz 1 çay kaşığı karbonat midenizi rahatlatacaktır

* Biraz suya ekleyeceğiniz karbonat ile kirli, yağlı yüzeyleri temizleyebilirsiniz .

* Etiket izlerini bir miktar karbonatı suyla macun yapıp çıkarabilirsiniz.

* Buzdolabınıza veya koku hissettiğiniz kapalı dolaplarınıza yerleştireceğiniz bir miktar karbonat bütün kötü ve pis kokuyu emer naftalin görevi yapar.

Karbonatın  Cildnize Faydaları

Pürüzsüz ve lekesiz cıvıl cıvıl bir cilde sahip olmak, her bayanın isteğidir. Bu vereceğimiz formül,  bilinmeyen, ama oldukça etkili olan doğal bir yöntemdir.

FORMÜL İÇİN GEREKLİ MALZEMELER :
* 1 çay kaşığı yaş maya.
* 1 çay kaşığı karbonat.
* 10 damla su.

FORMÜLÜN HAZIRLANIŞI VE KULLANIMI : Bir çay kaşığı mayanın içerisine, karbonatı karıştırıp, 10 damla su ile sulandırın. Elde edilen karışımı, cildinize ve yüzünüze sürün ve 15-20 dakika sonra, ılık su ile yıkayın ve durulayın. Bu karbonatlı maske sayesinde, deri gözenekleri temizlenecek ve ciltte oluşan lekeler, zamanla açılacaktır.

Kaynaklara göre evde  kullandığımız  karbonatları değil de eczanede satılan alabileceğimiz  karbonatı kullanmamız gerektiğini söylüyor.

Karbonat iştah açıcı bir vardır, mide ve bağırsak şikayetlerini önlemede birebirdir. Mide ekşimesinede faydalıdır.

Tuzla karıştırdığınız karbonat ile dişlerinizi fırçalayın ve etkisini diş çürüklerinizde yerleşip yaşayan bakterilerin yok olduğunu görün.

Halı temizliği ve halılardaki kötü kokular için bir iki avuç ölçüde karbonatı halınızın heryerine serpin ve 1–2 saat bekledikten sonra  süpürgeyle iyice süpürün. Halınızdaki o kötü kokudan gidecektir.

Karbonat dolabınızdaki gıdalar içinde koruyucu bir görev yapacaktır.

Mutfaktaki mermerlerinizi ve yerlerinizi pahalı kimyasal maddeler kullanmak yerine limonlu karbonat ile ovun,karbonatı en güzel ve doğal temizleyicidir.

Lavabo açıcı olarakta karbonat kullanabilirsiniz. Bir su bardağı ölçüde karbonatı lavaboya dökün. Üzerine 1 bardak sirke ekleyip 2 litre kadar kaynamış suyu lavaboya dökün. Tıkanmış lavabolarınız açılacaktır.

Dibine tutmuş tava ve tencerelerinize akşamdan karbonat döküp sıcak su ilave edin. Sabah temizlerken zorlanmazsınız.

Su ile macun yaptığınız karbonat macunu gümüşlerinizi kararan porselen benzeri kaplarınızı parlatacaktır.

Duş alırken daha rahat nefes almak isterseniz banyo duşa kabin camlarını karbonat ile silip durulayın.

Çamaşır makinesinde kullandığınız deterjan miktarını yarı yarıya azaltıp diğer yarısını karbonat ile doldurun. Çamaşırlarınız daha temiz hale gelecek.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz