Karanfil Yağının Faydaları Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Karanfil Yağının Faydaları Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 661 kez görüntülendi

Karanfil Yağının Faydaları Kullanımı

Karanfil çiçeği oldukça hoş bir koku ve aromaya sahip bir bitki olup özellikle sakız, parfüm ve deodorant gibi ürünlerde yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Ham haliyle eskilerden bu yana ağız kokusunu gidermek ve asabiyete bitkisel çözüm amacıyla sinir yatıştırmak için de kullanılagelmiştir.

Karanfil yağı ise, karanfil bitkisinden yapılır ve çok değişik amaçlarla günlük hayatta kullanılır. Sağlığa faydaları ile bir hayli dikkat çeken karanfil yağı, mikrop kırıcı ve antibakteriyel etkisi ile romatizmadan diş çürümelerine kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Karanfil yağı içerisinde uçucu yağ asitleri adı verilen bitkisel enzimleri bol miktarda içerirler.

Karanfil Yağının Faydaları
Karanfil yağının başlıca yararları şunlardır:

– Mikrop kırıcı ve öldürücüdür

– Ağrı kesici ve vücuttaki sızıları giderici etkiye sahiptir. Çok değişik ağrıları giderme kapasitesine sahip olan karanfil yağı, kas ağrıları,sinir sıkışması, siyatik ve kas yorgunluğu gibi şikayetlerde mesaj yoluyla oldukça etkili bir tedavi edici özellik arz eder.

– Karın bölgesine masaj yoluyla uygulandığında iyi bir gaz sökücü ve hazım düzenleyicidir.

– Karanfil yağının antimikrobiyal, antifungal, antiseptik, antiviral, afrodizyak ve cinsel uyarıcı özellikleri de vardır.

– Sivilceleri kurutucu etkisi nedeniyle cilde sürülerek sivilce tedavisi amacıyla kullanılabilir.

– Yanıkları iyileştirici etkisi vardır.

– Atlet ayağı hastalığı tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır. Atlet ayağı hastalığına bitkisel çözüm sunar

– Ağız kokusuna bitkisel çözüm sunar. pamuğa hafifçe batırılarak şikayet söz konusu olan dişe kullanıldığında yirmi yaş dişi ağrısı veya çürük diş ağrıları gibi şikayetlerde doğal bir ağrı kesicidir.

– Dişeti çekilmesini durdurucu yararı vardır. Kronik diş eti çekilmesi olan kişiler diş etlerine yine pamuğa hafifçe batırılmış karanfil yağını uygulamaları faydalı olacaktır.

– Her türlü ortopedik ve romatizmal ağrılar için masaj yoluyla kullanılabilir.

– Zatürre ve boğaz şişliği rahatsızlığına iyi gelir.

– Kan şekerini düşürmek amacıyla da kullanılmaktadır.

– Suyla sulandırılarak içildiğinde ishale iyi gelir.

Karanfil Yağı Nasıl Yapılır
Karanfil yağının yapımı ve üretimi diğer uçucu yağlarda olduğu gibi imbik ve rafinasyon yöntemiyle yapılmaktadır. Karanfil yağı üretimi için doğal olarak karanfil tohumu kullanılmaktadır.

Karanfil Yağı İle Masaj Nasıl Kullanılır?
Cilde sürülürken enaz 100 cc sabit yağ susam, tatlı badem vb. ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Ağır yemekler yedikten sonra kullanılan bir maddedir. Sert ağız kokularını bile kesmekte başarılıdır.

Bu yazı karanfil yağı fiyatı, karanfil yağı nasıl yapılır, karanfil yağının saça faydaları, karanfil yağının cilde faydaları, karanfil yağının kullanımı, karanfil yağı neye iyi gelir, karanfil yağı ne işe yarar  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

karanfil yağı, karanfil yağı ne işe yarar, karanfil yağının faydaları, karanfil yağı nelere iyi gelir, karanfil yağı neye iyi gelir, Karanfil yağı neye yarar, karanfil yağı fiyatı, karanfil yağının faydaları ve kullanımı, karanfil yağı faydaları, karanfil ya

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.