Karaciğerinizdeki 7 İşaret Var İse Kötü Durumda

Karaciğerinizdeki 7 İşaret Var İse Kötü Durumda

İnsanların çoğu vücut organlarına önem vermez ve genellikle kabul edilmeleri için onları alır. Fakat aslında, önemini bilmiyoruz. Sağlıksız yiyecekler, uygun olmayan gece uykusu, egzersiz ve alkol ve gazlı içeceklerin ani kullanımı gibi yaşam tarzı haline geldi.

Düzgün çalışmadığı zamanlarda vücudumuzdaki ve yaşamımızdaki herhangi bir organın önemini hissedebiliriz. Aynı karaciğer durumunda. Vücuttaki en belirgin organdır ve hayati rolleri, sindirime yardımcı olan, doymuş yağların parçalanmasına, kolesterol üretimine, zararlı maddelerden kurtulmaya, pıhtılaşmaya yardımcı olan ve kan proteinlerini üretmeye yardımcı olan safra üretimidir. bağışıklık sistemi.

İşte karaciğerinizin kötü durumda olduğu için kafa alabileceğiniz bazı nedenler ve belirtiler.

Vücudun Dışında

1. Cilt Sorunları

Deriden vücudun dışında karaciğerinizin durumunu yargılayabilirsiniz.

Dış cilt açıkça iç durumu gösterir. Örneğin sarılık, derinin sarımsı, genellikle karaciğer problemi ile ilişkilidir. Döküntüler, kaşıntı, akne ve belirgin kan damarları başka belirtiler olabilir.

2. Göz Problemi

Karaciğeriniz kötü durumda ise, gözbebeği etrafındaki kristal berraklığında beyaz kısım sarımsı hale gelir, genellikle sarılıkta olur. Gözdeki şişlik, kızarıklık ve kaşıntı başka belirtiler olabilir.

3. Aşırı Yağ Oluşumu

Karaciğer safra üretimine yardımcı olur ve sindirim sürecine yardımcı olur. Aşırı yağ birikmesi, modern yaşam tarzı, zayıf beslenme ve egzersiz eksikliği nedeni olabilir. Ancak güçlü bir neden, karaciğerin yanlış çalışmasıdır.

Karaciğer yağ depolanmasını ve kan şekeri seviyesini düzenler. Karaciğerin yağları doğru bir şekilde yönetme yeteneği yoksa, karaciğer karaciğerde yağ depolamaya başlar.

4. Dışkı Renk Değişikliği

Dışkıda renk değişikliği, biliyer sisteminizin drenaj sorunu nedeniyledir. Biliyer sistem safra kesesi, pankreas ve karaciğerden oluşur.

Karaciğer safra tuzlarını dışkılarınıza bırakır ve kahverengi bir renk verir. Ancak yanlış işleyen dışkı renk değişikliği yol açar.

Dahili belirtiler

5. Zayıflamış Bir Bağışıklık Sistemi

Karaciğer iyi durumda değilse, doğrudan bağışıklık sistemini etkiler. Çünkü toksinlerle tedavi etmek için işgal edilmiş ve vücuda ve bağışıklık sistemine yardımcı olmak için etkinliği azaltılmıştır. Sonuç olarak, zayıflamış bir bağışıklık sistemi geliştirilmiştir.

6. Karın Ağrısı ve Şişmesi

Bir karaciğer, karın sağ üst kadranına yerleştirilir ve ağırlığına sahiptir, aslında bu büyük organ yaklaşık üç kilo ağırlığa sahiptir. Düzgün çalıştığında, vücut sistemi sorunsuz çalışır.

Ancak karaciğerde bir sorun varsa, iltihaplanabilir, ağrıya ve şişmeye neden olabilir. Anormal şişme ve ağrı tıbbi yardım gerektirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz