KARACİĞER ve ALERJİK HASTALIKLARINDAN ŞAHTERE OTU İLE KURTULUN…!

KARACİĞER ve ALERJİK HASTALIKLARINDAN ŞAHTERE OTU İLE KURTULUN…!

KARACİĞER ve ALERJİK HASTALIKLARINDAN ŞAHTERE OTU İLE KURTULUN…!

Daha çok sebebi belli olmayan, tedavi edilemeyen alerjilere karşı etkili olan şahtere otu alerjiler üzerinde çok etkili oluyor.

Çayı da içilebilmekte olan şahtere otu, özellikle karaciğerle ilgili problemler de etkili oluyor. Şahtere otunun alerjilere de iyi gelmesinin sebebi bu olsa gerek. Alerjilerin büyük çoğunluğu bu karaciğer sorunlarından dolayı olabiliyor. Karaciğer ve safra kesesi problemleri için de faydalı olan şahtere otu, safra salgısını da arttırıyor.

İdrar söktürücü etkisi bulunan şahtere otu, doğal bir müsil olarakta kullanılabilir. Fakat çok kullanıldığında ishal yapma etkisi olabilen şahtere otunun, mide dostu bir bitki olduğu da bilinmektedir. Kronik kabızlık problemleri çekenler için etkili olan şahtere otunun kanı temizleme etkisi de bulunmaktadır.

Şahtere otu, damar sertliği, bitkinlik, egzama, kurdeşen, temriye, ürtüker, sedef hastalığı, göz hastalıkları, karaciğer, safra kesesi ve bağırsak hastalıklarında kullanılır.

Tonik olarak cilde faydası olan, şahterenin vücudu terletip zararlıların atılmasını sağlayıcı etkisi bulunmaktadır. Şahtere otunun çayını içmek için, kurutulmuş şahtereyi içmek uygun oluyor.

Bir su bardağı sıcak suyun içine bir çay kaşığı şahtere otu atarak demlenip soğuk olarak içilebilir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz