Karaciğer Sorununa 6 İşaret

Karaciğer Sorununa 6 İşaret

Vücudumuz, vücuttan toksinlerin etkili bir şekilde çıkarılmasından sorumlu kendi kendini detoks eden bir organla birlikte doğar. Vücut temizliği için herhangi bir dış sağlığı teşvik edici ürüne ihtiyacımız yoktur.

Karaciğer, kan filtrasyonu, hormon üretimi ve enerji rezervuarı gibi birçok temel işlevi yerine getirmesi ile karakterize edilir. Sindirimi kolaylaştıran kimyasallar üretmek de sorumludur.

Vücudunuz tüm sağlık sorunları ile sizi uyaracak şekilde karakterize edilir. Karaciğerin anormal işleyişini gösteren birçok semptom vardır.

Bu makalede, her anormalliği size bildirecek tüm yaygın endişe verici belirtileri içerir.

1. KARIN AĞRISI

Karnınızın sağ kadranda herhangi bir ağrı veya şişlik hissederseniz, karaciğer yetmezliğine bağlı olabilir. Karın boşluğunuzun çoğu karaciğeri işgal ettiği için, içinde herhangi bir iltihap varsa, anormalliği hissedersiniz.

2. SOLGUN GÖZLER

Eski yıpranmış kan hücrelerinin dökümü sırasında, bilirubin vücudunuzun bir yan ürünü olarak üretilir. Karaciğer bu sarımsı bileşiğin etkili bir şekilde çıkarılmasından sorumludur. Fakat karaciğer anormal veya hastalıklı hale geldiğinde, kanınızdaki birikim bilirubini ortaya çıkarır ve sonuçta cildinizi ve gözlerinizi sarar, soluk sarıdır. Sarılık durumunu tetikler.

3. EKLEM AĞRILARI

Artrit, yorgunluk gibi durumlar da karaciğer yetmezliğinin en yaygın semptomlarından biridir. Bir kusma ve mide bulantısı yaşayabilir.

Buna ek olarak, insanlar ayrıca bağışıklık sisteminin karaciğer dokularına karşı anormal savunmasını içeren otoimmün hepatit durumundan da geçerler.

Bağışıklık sistemi normal hepatik hücreleri istila etmeye başlar. Otoimmün hepatit kadınlarda erkeklerden çok yaygındır.

4. CİLT LEKELENME

Karaciğer kan filtrasyonu ile fonksiyonel hale getirildiğinden. Ama yanlış giderse, kan pıhtılaşmaya başlar. Bu pıhtılaşma en sonunda cilt lekesi veya döküntüleri olarak ortaya çıkar.

Cilt problemleri örümcek anjiyomları veya lekeleri içerir. Yani, herhangi bir cilt lekesi ile karşılaşırsanız doktorunuzu ziyaret edin.

5. KARIŞIKLIK

Anormal veya hastalıklı bir karaciğer, beyninizde ve kanınızda bakır birikimi ile sonuçlanır.

Artan miktarda bakır, karışıklık temelli koşulların teşvik edilmesiyle sonuçlanır.

Genellikle karaciğer hasarının sonraki aşamalarında olur.

6. KAS ŞİŞMESİ

Hastalıklı bir karaciğer, vücudunuzda şişmiş ayak bilekleri, karın, sıska kollar ve bacaklarla sonuçlanabilecek sıvı dengesizliklerine neden olur.

Bu duruma kas israfı denir ve çoğunlukla yanaklarınızın üstünde veya tapınaklarınızın etrafında görülür.

Bu semptom ayrıca karaciğer hasarının sonraki aşamalarında da görülür.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz