Karabiber Tohumu

Karabiber Tohumu

Karabiber Tohumu; dünya genelinde ılıman iklime sahip bir çok bölgede yetişir ve gerçek bir şifa kaynağıdır.

Karabiber Tohumu Faydaları; Karabiber tohumu faydaları genel olarak bir çok hastalıklara direkt olarak oldukça etkili fayda sağlamaktadır.

Şöyle ki karabiber tohumu ilk çağdan beri günümüze kadar hastalıklar için şifa kaynağı olarak kullanılmaktadır. Hatta eski çağlarda ticarette karabiber kullanılarak fidye veya vergiler normalde karabiber ile ödenirdi.

Karabiber Tohumu
Bir çok akut ( iltihaplanmalara bağlı hastalıklar) hastalıklarında karabiber tohumunu bal ile karıştırarak tüketilmesi önerilmektedir.

Bronşit ve solunum hastalıklar ve nefes darlıkları gibi rahatsızlıklarda çay ile birlikte karıştırılarak veya kaynar suda karabiber körü yapılarak içilmesi önerilmektedir.

Sindirim rahatsızlıkları ve özellikle kabızlık gibi sorunlarda kaynar suya atılarak elde edilen karabiber körünü süzdükten sonra içilmesi önerilmektedir.

Aynı zamanda belirmek gerekirse böbrek ve bağırsakta bulunan bir çok rahatsızlıklarda şiddetle tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Aynı zamanda günümüzün en büyük problemi olarak gösterilmekte olan obezite gibi rahatsızlıklarda karabiber tohumu kullanılması önerilmektedir. Kaynar suya atılarak demlenmesi sağlandıktan sonra suyunu süzerek günlük olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Aynı zamanda yaşın ilerlemesine bağlı olarak eklem kemik yapılarında bulunan kireçlenmelere karşı da oldukça etkili fayda sağlamaktadır.

Günümüzde sigara dan kaynaklı olarak gerçekleşen kanserleri göz önüne alındığında karabiber tohumun en büyük fayda sağladığı bir yararı ise sigara bırakmada kullanılan yöntemler arasında en başarılı sonuçlar karabiber tohumu ile zerdaçal ile yapılan karışımın tüketilmesi ile sigaranın bırakıldığı gözlenmektedir.

Karabiber tohumu ve zerdaçal ile birlikte karıştırıldığında yaymış olduğu kokusuna bağlı olarak aynı zamanda sigara tüketmeyi istememe gibi fayda sağlayarak kanser önleyeci bir besindir

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler:

Yorum Yaz