Karabaş Yağı Nedir Ne işe Yarar

  • ALTERNATİFTIP
  • Karabaş Yağı Nedir Ne işe Yarar için yorumlar kapalı
  • 965 kez görüntülendi

Karabaş Yağı Nedir Ne işe Yarar

Kimilerimizin hiç duymadığı bir bitki olan karabaş ve karabaş otundan elde edilen karabaş yağının kullanımının faydaları hakkında yazılan bu küçük bilgilendirme yazımız eminim ki birçok kişinin hayatına bu yağı

sokacak.

Karabaş otu, ballibabagiller familyasından, bir veya çok yıllık otsu bir bitkidir. Ezildiği zaman çok kuvvetli ve hoş olmayan bir koku çıkartır. Çiçekleri mavi veya menekşe rengindedir. Bir türünden, “Karabaş yağı” denilen bir yağ çıkartılır. Karabaş yağı, kafur,borneol ve sineol içeren bitkisel bir yağdır. Bilinen bir yan etkisi olmamakla birlikte, önerilen dozların aşılmaması en doğru olanıdır.

Karabaş Yağı Ne İşe Yarar?
– Ağrı kesici,yara iyileştiricidir.
– Sara ve astımda yatıştırıcıdır.
– Sinirleri ve kalbi kuvvetlendirir.

– Damar sertliğine faydalıdır.
– Kolestrolü ve şekeri düşürür.
– İdrar yolu iltihaplarını giderir.
– Ağız dezenfaktanı olarak kullanılır. Diş eti problemlerini tedavi eder.

– Boğaz enfeksiyonlarını giderir. Balgam söktürücüdür.
– Stres ve gerginliğe faydalıdır. Uykusuzluğu giderir.
– İyi bir antiseptik olduğundan egzama ve uyuz yaralarında kullanılır.
– Romatizma-kireçlenme ve mafsal ağrılarında kullanılır

Kullanım Şekli
Dahilen; günde ikişer damla sabah akşam yarım fincan suya damlatılarak kullanılır.
Haricen; cilde sürülür.

Karabaş Otu Çayı Nasıl Yapılır?
Karabaş otu içeriğinde 20 den fazla antibakteriyel özellikli maddeden ve özellikle caryophylleneden dolayı hem staphylococ ve hem de streptococ bakterilere karşı etkindir. Çayı demlemek için 6-7 çiçek ve biraz da yeşil yaprak bir fincan ya da bardağa konur, üzerine kaynamış su dökülür. Bu şekilde 3 öğün yemeklerden sonra içilirse yemekle birlikte alınan zarlı maddeler ve özellikle yağlar vücuttan atılır.

Kullanımı: Çaydanlıkta su kaynatılıp indirilecek, bir miktar Kafa Süpürgesi otu konacak. Üzeri örtüldükten sonra üç beş dakika demlendikten sonra bardağa konulup şeker veya bal ilave edilip içilebilir. Bir günde iki veya üç kere içilebilir.

Bu yazı karabaş yağının faydaları, karabaş yağının zararları, karabaş yağının cilde saça kullanımı faydası, karabaş yağı ne işe yarar, karabaş yağı nasıl kullanılır, karabaş otu yağı nasıl yapılır kullananlar nelere iyi gelir ne işe yarar fiyatı nedir konusunda yazılmıştır.

karabaş otu yağının faydaları, karabaş otu yağı nasıl kullanılır, karabaş otu ne işe yarar, karabaş yağının faydaları, karabaş yağı faydaları, karabaş otunun cilde faydaları, karabaş otu yağı ne işe yarar, karabaş otu yağı nasıl yapılır, karabas otu yagı neye faydali, KAFASÜPÜRGESİ OTU YAĞININ FAYDALARI ?

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.