Kantaron Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kantaron Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Kantaron yağı, antioksidan kaynağı, hemoglobin artırıcı, ciltteki yara ve yanıkları tamir edici ve itihap kurutucu özelliklere sahip olmasının yanı sıra vücuda bir çok faydası bulunmaktadır. Hem sürülerek hem de tüketilerek bir çok rahatsızlığın iyileşmesinde rol oynamaktadır. Hücreleri hızlıca yenileyebildiği için derin kesikli yaraların bir an önce sağlığına kavuşmasını sağlamaktadır.

Kantaron yağı içerisinde kantaron bitkisi ve zeytinyağının tüm iyileştirici bileşenlerini bulundurmaktadır. En eski insanlık tarihinden çağımıza gelen kantaron yağı, anti-bakteriyel ve damar sağlığını artıran etkileri ile mükemmel bir kaynaktır.

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Mikrop öldürücü: İçerisindeki yüksek antioksidan içeriği ile mikropları kısa sürede yok edebilme özelliğine sahiptir. Bunun yanı sıra derin ve üzeri açık yaraların mikrop dolayısıyla iltihap kapmasını önler. Gerçek arı balı ile karışım yapılıp yaraya uygulanırsa iyileştirmek için mükemmel bir antiseptik bir etki yaratmaktadır. Ayrıca kandaki hemoglabin seviyesini artırarak kanamaların hızlıca durmasını sağlamaktadır. Bu nedenlekantaron yağı yaralar için faydalıdır.

Hücre yenileyici: Kuru ve pul pul döküntülü bir cilt için kalıcı çözüm kantaron yağıdır. Kısa süre içerisinde ölü hücreleri deriden temizler parlak, nemli ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cilt üzerindeki yaralara uygulandığında da acıyı azaltıcı etkiye sahiptir.

Yanıkları tedavi eder: En eski insanlık çağlarından beri kantaron yağı yanık tedavisi için kullanılmaktadır. Yanıklarda hücre yenilenme hızını artırarak kısa süre içerisinde sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlamaktadır. Bu nedenle kantaron yağı yanıklara faydalıdır.

İç kanamaları tedavi eder: Kanamaları durdurucu bir etkisi olan kantaron yağının feci kazalar sonucu ortaya çıkan iç ve dış yaralanma ve kanamalara karşı etkili bir kullanım alanı vardır. Kandaki hemoglabin seviyesini artıran kantaron yağı, kısa sürede iç kanamayı durdurur ve vücuda fayda sağlar.

Güneş yanıkları: Yaz tatilinizde başınıza gelen ciddi orandaki deri yanıklarınız için kesin çözüm kantaron yağıdır. Hücre yenileyici ve acı azaltıcı özelliği olan kantaron yağını yanık olan bölgeye sürerek kullanmanız size fayda sağlayacaktır.

Bebeklerde pişik: Hücre yenilenme hızını çok daha artırdığı için kantaron yağını cildimiz için zaten kullanıyorduk. Kantaron yağının bir diğer iyi geldiği nokta ise bebeklerdeki pişiğe iyi gelmesidir. Kantaron yağı sıkı bir iyileştirici olduğu için bebeğinizin hassas cildini düşünerek su ile biraz açarak tahriş olan bölgeye uyguladığınızda kantaron yağı pişiğe karşı faydalı olacaktır.

Eklem ağrıları: Spor sonrasında görülen kas ağrıları, ya da uzun süreçler sonunda eklem bölgelerinde görülen ağrılar ya da kronik romatizma gibi hastalıklar için kantaron yağını sürerek kullandığınızda ciddi oranda faydasını göreceksiniz.

Kan şekerini düzenler: Hemoglobin miktarı artırıcı özelliği olan kantaron yağını ağızdan tüketerek kullandığınızda kan şekerinizin dengesini normal değerlere getirerek vücuda fayda sağlar.

Mide hastalıkları: Kantaron yağını düzenli olarak tükettiğinizde mide içerisinde reflü, ülser ve benzeri mide hastalıklarına sebep olabilecek tüm bakteri ve virüs aktivitelerini zaman içerisinde yok ederek midenizin iyileşmesini sağlamaktadır.

Kantaron Yağının Zararları Nelerdir?

İnsan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan kantaron yağını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ancak yinede kantaron yağını belirli ölçülerde kullanmanız sağlığınıza çok daha fazla fayda sağlayacaktır.Kantaron yağını tüketerek kullanıyorsanız günde yarım yemek kaşığından fazla tüketmemelisiniz.

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Kantaron yağını ağızdan alarak tüketecekseniz; 1 bardak su içerisine 4 damla kadar eklenerek gün içerisinde üç kez içilir. Bir diğer yöntem ise 1 adet küp şekere 4 damla kadar ekleyip tüketmeniz olacaktır.

Kantaron yağını vücudunuza sürerek kullanacak iseniz; deri üzerine yavaş hareketlerle masaj halinde uygulamanız en doğru yöntem olacaktır. Belirlediğiniz bölgeye sürdükten sonra cildinizin emmesi için yavaş hareketlerle sıvazlayarak masaj yapabilirsiniz. Basur (hemoroid) hastalığınız var ise aynı yöntemi kullanarak sürmelisiniz.

Kantaron Yağı Kürü

Sizlerde evinizde kantaron yağının muhteşem özelliklerinden yararlanın diye çeşitli hastalıklara iyi gelen kantaron yağı kürlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Ülser için kür

Mide içerisinde yaralara ve daha sonra da ülsere neden olan mikrop ve virüsleri yok etmek için kantaron yağı kürüne ihtiyacınız vardır.

Her sabah aç karnına tüketeceğiniz yarım yemek kaşığı kantaron yağı ile midenize fayda sağlayabilirsiniz.

Fıtık için kür

Hücre yenileyici özelliği ve vücuttaki zararlı maddeleri uzaklaştırıcı antiseptik etkiye sahip kantaron yağını fıtık olan bölgeye sürerek kullanabilirsiniz. Ayrıca sinir sıkışmaları ve kas gevşetici olarak da kullanabilirsiniz

5 su bardağı saf zeytin yağına 1 bardak kantaron yağı ekleyerek rahatsızlığın bulunduğu bölgeye masaj şeklinde uygulayın.

Yanık için kür

Su toplayan yanıkları en kısa süre içerisinde mikrop ve iltihap kapmasını önleyerek yenileyici özelliğe sahip olan kantaron yağı yanıklar için mükemmel bir kür dür.

Yanıklarınız tamamen iyileşene kadar yeteri kadar kantaron yağını yanık bulunan bölgeye sürerek kullanınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz