Kantaron Yağı Nedir Nasıl Kullanılır

  • ALTERNATİFTIP
  • Kantaron Yağı Nedir Nasıl Kullanılır için yorumlar kapalı
  • 892 kez görüntülendi

Kantaron Yağı Nedir Nasıl Kullanılır

Bitkisel ürünlerin her birinin ayrı bir derde şifa olduğunu inkar eden eminim ki artık yoktur. Sizlere mümkün olduğunca bitkisel ürün tanıtımı yaparak sağlık konusunda yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu yazımızda da kantaron yağı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Kantaron yağının faydalarını ve kullanımını eminim hepiniz memnuniyetle

okuyacaksınız.

Cilt lekelerini giderir. Hemoroite faydalıdır. Hazmı kolaylaştırır ve iştahı açar. Ülser ve gastritte iyileşmeyi hızlandırır. Yara ve yanıkları iz bırakmadan iyileştirir. Dahilen iç ve dış varislerin tedavisinde etkilidir. Antiseptik özelliğiyle yarada mikrop üremesini engeller. Damar büzücü etkisiyle kanamayı kısa sürede durdurur. Bağırsak spazmını çözer, bağırsak solucanlarını düşürür.

Dahilen kullanımda kan şekerinin düşürülmesine yardımcı olur. Hücre yenileyici özelliğiyle yaranın çabuk kapanmasını sağlar. Yaz-kış ayaklarını ısıtamayanlar kantaron yağından yararlanmalı. Mide ağrılarında ve mide ülserinin tedavisinde de dahilen kullanılır. Kantaron yağı bebeklerin pişiklerinde etkilidir. sifalibitkileriniz İltihap önleyici özelliğiyle yarada herhangi bir iltihap oluşmasına engel olur.

Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için, cilt bakım yağı olarak yararlanabilirsiniz. Yine bebeklerin karın ağrılarında kantaron yağı kullanıldığında ağlamaları sona erer. Ağlayan bebeğin karnına kantaron yağıyla, sağ avuç içi kullanılarak hafif hareketlerle masaj yapılır. Hematomlarda (derideki mavi-mor lekeler), beze şişkinliklerinde ilgili bölgeye sürülüp masaj yapılır. Aynı zamanda sürüldüğü sürece yaranın sebep olduğu ağrı ve sızıları yok eder, büyük bir rahatlama sağlar.

Sırt ağrıları, lumbago, siyatik ve romatizmada masaj yağı olarak kullanılmaktadır. Yalnız bu rahatsızlıklarda 1/10 oranında ardıç veya kekik yağı (yada her ikisi de) eklenerek kullanılır. Ağrıyan bölgeye bu yağla masaj yapılır. Kısa sürede ağrılarınızın hafiflediğini göreceksiniz. Değişik bitki kürlerinin yanı sıra, bu masajla hastalığınızı tamamen tedavi etme şansına sahipsiniz.

Kantaron yağı nasıl kullanılır?
Günde 2 defa bir çay bardağı suya veya şekere 4-5 damla damlatılarak alınır. Hemoroite dıştan sürülür.

Uyarı: Dahilen kullanımlarda günde bir tatlı kaşığından fazla içilmesi uygun değildir.

Bu yazı kantaron yağının faydaları, kantaron yağının hazırlanışı, kantaron yağının kullanımı, kantaron yağı nedir ne kadar neden yapılır, kantaron yağı nasıl kullanılır çıkarılır içilir, kantaron yağı kullananlar kullanıcı yorumları fiyatı konusunda yazılmıştır.

kantaron yağının faydaları, gebelikte kantaron yağı kullanımı, kantaron yağı, kantaron yağı nasıl içilir, kantaron yağı kullanımı, gebelikte kantaron yağı kullanılır mı, emzirirken kantaron yağı kullanılırmı, gebelikte kantaron yağının faydaları, sarı kantaron yağı gebelik, kantaron nasıl kullanılırsa iştah açar

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.