Kansızlık için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Kansızlık için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 775 kez görüntülendi

Kansızlık için Şifalı Bitkiler

Kırmızı kan hücrelerinin fonksiyon ve sayısında ortaya çıkan anormallik olarak tanımlanan rahatsızlığa tıp dilinde anemi ya da halk arasında bilinen adıyla kansızlık denir.

Kansızlığın oluşmasındaki en temel etken beslenme sorunları, eksiklikleri ve yanlışlarıdır. Sağlıklı bir şekilde beslenen hiç bir insanda kansızlık sorunu asla yaşanmaz. Bu sebeple bu yazımızda sizlere kansızlığa iyi gelen bitkisel çözümler ve tedavi yollarını aktarmak istiyorum.

Bitkisel tedavi yollarını anlatmadan önce ufak bir hatırlatma yapmak istiyorum. Malum millet olarak çay içmeyi çok severiz. Unutmayın ki çay demir emilimini önleyerek kansızlığa neden olan birinci etkendir. Bu sebepten dolayı çay içerken içerisine birkaç damla limon damlatarak içmek hem çayın faydasını arttırır hem de kansızlığa engel olmak için ilk adım sayılır.

Kansızlığa Bitkisel Çözüm: Bitkisel tedavi uzmanı Ahmet Maranki kansızlık anemi ile savaşta kullanabileceğimiz şifalı bitkileri ve kullanım şekillerini şu şekilde sıraladı.

– Her gün 3 çay bardağı kadar pancar suyu içilebilir (sabah,öğle,akşam şeklinde).

– Yer elması haşlandıktan sonra tüketilebilir.

– 250 gram sıcak suyun içerisine 10 gram maydanoz tohumu karıştırılır ve 10 dakika bekletilerek her gün 2 çay bardağı içilir.

– 250 gram sıcak suyun içerisine 8-10 gram kadar ısırgan yaprağı eklenerek 10 dakika demlenir ve her gün 2 su bardağı içilir.

– 2 kilo suyun içerisine 30-40 gram kadar enginar yaprağı, 1 su bardağı çekirdeksiz siyah üzüm, 1 kaşık pelin otu karıştırılır. Kısık ateşte kaynatılan bu su dinlendikten sonra her gün 3 su bardağı içilir. Tatlandırıcı olarak bal karıştırılabilir.

Kansızlık tedavisi için kullanılan bitkiler şunlardır.

– Çilek kökü, oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayı içmek anemi için iyi gelen bitki çayları arasındadır.

– Anemi için havuç ve turp kabukları rendelenir, içerisine bir miktar lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon eklenerek salata şeklinde tüketilir.

– Kan yapan besinler ve sebzeler arasından, içinde demir, folik asit ve c vitamini bulunan ıspanak ile semiz otunun ayrı bir yeri vardır. Bunları çiğ olarak bol limonla yemek daha iyi olacaktır. Özellikle kırmızı etin yanında yiyebilirsiniz.

Kansızlığa iyi Gelen Yiyecekler: Kansızlık için B9 ve B12 vitamini yönünden zengin yiyecekleri sıralayalım.

B9 (Folik asit) içeren besinler; Karaciğer, yumurta sarısı, koyu yeşil yapraklı sebzeler, kuru baklagiller, fındık, ceviz, turunçgiller B9 vitamini yönünden en zengin besinlerdir.

B12 içeren besinler; Karaciğer, et, yumurta, süt, peynir, somon, ton balığı, kabuklu deniz ürünleri b12 vitamini yönünden en faydalı yiyeceklerdir.

kansizlik-neden-olur

Bu yazı kansızlığa iyi gelen pekmez yiyecek bitki çayları ilaçlar vitaminler otlar içecekler kansızlığa ne iyi gelir neden olan besinler ibrahim saraçoğlu ender saraç ahmet maranki kansızlık nasıl ölçülür giderilir oluşur önlenir tedavi edilir çözülür bitkisel çözüm için ilaç kür pekmez doğal kesin tedavisi anemiye iyi gelen besinler anemi nasıl geçer yok edilir hangi doktor bölüm bakar konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kansizliga ne iyi gelir, kansızlık nasıl giderilir, kansızlık nasıl geçer, kansızlık nasıl giderilir ibrahim saraçoğlu, gebelikte kansızlık nasıl giderilir, kansızlığın bitkisel tedavisi, kansızlık için ne iyi gelir, kansızlık için şifalı bitkiler, kansızlıga neler iyi gelir, çocuklarda kansızlığa ne iyi gelir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.