Kanserle Mücadele İçin En İyi 10 Süper Yiyecek Seçimi

  • ALTERNATİFTIP
  • Kanserle Mücadele İçin En İyi 10 Süper Yiyecek Seçimi için yorumlar kapalı
  • 1.603 kez görüntülendi

Kanserle Mücadele İçin En İyi 10 Süper Yiyecek Seçimi

Kanser, tıp biliminin başa çıkmaya çalıştığı en tehlikeli ve tedavisi zor hastalıktır . Numaralı günlerinden en iyi şekilde yararlanmak için mücadele eden hastaları arasında korku ve panik yaratır. Ancak tüm stres, ağrı ve korkunç bedensel dönüşümlerin ortasında, hastalar kanserle savaşan süper gıdalara yönelirlerse, aslında tümörlerin yayılmasını önleyebilir ve kanser hücrelerini kesebilirler.

İşte kanseri yenmek için oldukça etkili olan en iyi 10 süper gıda:

1. Domates

Zengin sitrik renk ve lezzetli tadı onları sebzeler kategorisine sokar, ancak bu inanılmaz derecede sağlıklı tohum bazlı gıda aslında bir meyvedir. Onlar gerçekten süper yiyeceklerin en iyisidir ve kanı arındırmaktan gücünüzü arttırmaya kadar, domates sağlıklı ve sağlıklı bir günlük diyet için olmazsa olmazlardır.

2. Yeşil Çay

Siyah çay ve yeşil çay, temel flavonoidler, antioksidanlar ve polifenollerle dolup taşan Camellia sinensis olarak bilinen aynı bitkiden elde edilir. Bununla birlikte, siyah çayın aksine, yeşil çay fermente edilmez ve vücudun ihtiyaç duyduğu hayati bir antioksidan türü olan daha fazla miktarda kateşin içerdiğinden çok daha sağlıklıdır.

Araştırmalar, her gün 3-5 bardak yeşil çay tüketme alışkanlığı olan bireylerin kanser gelişme riskini önemli ölçüde azalttığını ortaya koyuyor .

3. Bitter Çikolata

Çoğu insan bitter çikolatanın sağlıksız ve besi olduğuna inanır, ancak gerçek şu ki bu zengin ve çökmekte olan incelik, en zengin antioksidan kaynaklarından biridir. Bitter çikolata, tansiyon seviyenizi düzenlemenin ve azaltmanın yanı sıra kalbinizin sağlığını geliştirmede oldukça etkilidir . İhtiyacınız olan tek şey, kalori yığınları eklemeden kendinizi temel besinler ve flavonoidlerle doldurmak için her gün bir ons koyu çikolata.

Araştırmalar, bitter çikolatanın, genellikle çeşitli kanser türlerine eşlik eden depresyon belirtilerini hafifletmek için en iyi yiyecek olduğunu ortaya koyuyor. Güçlü bir ruh hali uyarıcısı ve asansörü olarak hareket etmesini sağlayan güçlü bir antidepresan profiline sahiptir.

Bununla birlikte, bitter çikolata için alışveriş yaparken, her zaman en yüksek kakao konsantrasyonuna sahip çeşitleri seçtiğinizden emin olun. Çoğu bitter çikolata çeşidi% 30-90 kakaoya sahip olma eğilimindedir, ancak tadı biraz acı olabileceğinden, tada alışmak için% 60 kakao içeren çubuklarla başlamak en iyisidir. Unutmayın, daha büyük kakaolu barlar daha az şekere sahip olacak ve tam da ihtiyacınız olan şey bu.

4. Turpgiller

Çiçekli sebzeler veya çoğu insanın dediği gibi turpgiller, haç şeklini oluşturan dört yapraklı çiçeklere çok benziyor.

Bu sebzeler besin maddeleri açısından oldukça zengindir ve en iyi seçimleriniz karnabahar, Brüksel lahanası, lahana, lahana, rapini, collard yeşillikleri ve brokoli içerir. Bunları doğrayabilir ve salatalara, çorbalara, güveçlere, mezelere ve hatta smoothie’lere atabilirsiniz.

5. Kefir ve Yoğurt

Kefir ve yoğurt, en iyi peynir altı suyu bazlı protein kaynaklarıdır, vücudunuzun enfeksiyonları önleme bağışıklığını arttırmak için gerekli olan ve kaslarınızı güçlendiren bir besindir. Her iki gıda da, bağışıklık sisteminizin gücünü artırmada ve sindirim sisteminizin sağlığını geliştirmede son derece etkili olan probiyotik olarak bilinen iyi bakteriler açısından zengindir .

Ayrıca, yoğurt ve kefir, güçlü kemikler oluşturmak, kan basıncı seviyelerini düşürmek ve vücut hücrelerinin sağlığını teşvik etmek için hayati öneme sahip en zengin kalsiyum kaynaklarından biri haline gelir. Araştırmalar, bu iki süpergıda konjuge linoleik asit ve bütirik asit ile paketlendiğinden, sadece bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda çeşitli kanser türlerinin riskini de azalttığını ortaya koyuyor.

6. Mercimek, Fasulye ve Bezelye

Mercimek, bezelye ve fasulye en zengin bitki bazlı lif ve protein kaynaklarınızdır. Eğer kaslarınızı oluşturmak ve işlenmiş ve kırmızı etlerde bulunan zararlı doymuş yağları tüketmeden bir protein eksikliğini tedavi etmek istiyorsanız, bunlar bu temel beslenmenin en iyi bitki bazlı kaynaklarıdır. Ayrıca, vücut hücrelerinde bulunan DNA’yı sağlıklı ve sağlam tutmak için gerekli olan güçlü bir folat dozu da paketlerler.

Araştırmalar, mercimek, bezelye ve fasulye, fitokimyasalların güçlü profillerini içerdiğinden, kanser önleme rejimi için dikkate değer bileşenler olduklarını ortaya koyuyor. Araştırmacılar, fitokimyasalların neden kansere karşı tam koruma sağlayabildiğini anlamamış olsa da, bazı çalışmalar aşırı apoptoz, hormonal dengeleme ve artmış antioksidan aktivite gibi faydalar kaydetmiştir .

7. Yabani Somon

Araştırmalar, yabani somon çeşitlerinin çiftlik somonundan daha iyi bir alternatif olduğunu ortaya koymaktadır, çünkü çiftlik yetiştirilen balık çeşitlerinde her zaman yaygın olarak kullanılan kimyasallardan yoksundur. Ayrıca, yabani somon, çiftlik somonunda bulunan omega-3 yağ asitlerinin iki katını toplar.

İhtiyacınız olan tek şey, vücudunuzu 2500 mg omega-3 yağ asidi ve 500 mg eikosapentaenoik asit ile zenginleştirmek için 3 onsluk yabani somon. Kalbinizi sağlıklı ve canlı tutmak istiyorsanız, her hafta 2 porsiyon somon yemeyi unutmayın.

8. Meyveler

Meyveler, C vitamini, fitokimyasal antosiyanidinler, lif ve ellagik asit ile doludur, bu da onları çok çeşitli hastalıkların ve bedensel işlev bozukluklarının tedavisinde son derece yararlı kılar . Meyveler ayrıca biyoflavonoid quercetin ve kateşinler bakımından zengindir, bu da onları kanserin yayılmasını önlemek için etkili doğal ilaçlar yapar.

Yaban mersini yaşlı bireyler arasında hafıza kaybını önlemek için oldukça etkilidir , kızılcıklar genellikle idrar yolu enfeksiyonlarının semptomlarını hafifletmek için kullanılır ve çilekler diyabetik hastalar için inanılmaz derecede sağlıklıdır .

9. Kuruyemiş

Fındık, özellikle ceviz, badem ve Brezilya fıstığı, kalbin sağlığı için son derece gerekli olan güçlü bir tekli doymamış ve çoklu doymamış yağ dozu topladıkları için inanılmaz derecede sağlıklı olma eğilimindedir . Kansere bağlı anoreksi ve anormal kilo kaybının şiddetli semptomlarını yaşıyorsanız , günlük fındık püresi, vücudunuzu sürdürülebilir kaloriler ve temel besinlerle sınırlandırarak kilonuzu artırmanıza yardımcı olacaktır.

Bu gevrek lezzetler, sağlıklı yağlar, vitamin ve çinko, folat, fosfor, selenyum, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir gibi çok çeşitli temel mineraller ile birlikte lif ve protein yığınlarıyla doludur. Cevizler, vücut tarafından daha kolay ve kolay bir şekilde emilen güçlü bir omega-3 yağ asitleri dozu için en iyi seçiminizdir; Brezilya fıstığı ise tüm günlük selenyum dozajınızın% 100’ünü doldurur.

Bununla birlikte, bu olağanüstü besin yoğunluğu her zaman sizin lehinize çalışmayabilir, çünkü fındıklar ılımlı olarak tüketilmezse, kilo alımına ve obeziteye yol açar.

10. Yapraklı Yeşiller

Yapraklı yeşil sebzeler folat, lif, flavonoidler ve zeaksantin ve lutein gibi esansiyel karotenoidlerle doludur. Bu güçlü besin bileşikleri, vücudunuzu güçlendiren ve vücut hücrelerini her türlü hasardan koruyan harika etkili antioksidan profillere sahiptir.

İsviçre pazı, marul, ıspanak, hardal, lahana, hindiba, yaprak marul, kara lahana ve hardal gibi yapraklı yeşillikler, gözlerinizi maküler dejenerasyon semptomlarına karşı aktif bir şekilde savaşarak körlük riskine karşı koruyan güçlü dozlarda zeaxanthin ve lutein içerir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.