Kan Pıhtılaşması Nedeniyle Düşük

Kan Pıhtılaşması Nedeniyle Düşük

Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük, kanın kan damarlarında pıhtılaşması sonucu meydana gelen ve hamilelikte az rastlanan ve rastlanması durumunda ciddi sonuçlara mal olan bir durumdur. Gebelikte oluşan kan pıhtılaşması gebeliğin sonlanmasına ve bebeğin düşmesin neden olan bir olaydır. Embriyo, annesine kılcal damarlar ile bağlıdır. Bu sayede beslenir ve büyür. Fakat pıhtılaşma sonucunda bebeğe kan gitmez ve bebeğiniz beslenemediği için negatif sonuçlar ile karşılaşılır. Yani diğer bir değişle bebek hayatını kaybeder ve anne rahminden düşer. Bu gebelikte kan pıhtılaşmasının bir tedavi yöntemi bulunmaktadır. Gebelik boyunca rutin olarak yapılan iğne tedavisi sonucunda olumlu sonuçlanabilir.

Kan Pıhtılaşması Nedeniyle Düşük

Bu gibi durumlarda uygulanmakta olan tek yöntem anneye yapılan iğnelerdir. Ancak bu bazı durumlarda olumlu sonuçlar doğurur iken bazı durumlarda da olumsuz sonuçlara mal olur. Bazı istisnai durumlar bulunmaktadır ki; bu durumlarda anneler hamilelik dönemlerini sürekli yatarak geçirebilirler. Uygulanmış olan bu tedavi tamamen anneyi ve bebeği korumaya birbirine bağlamaya yöneliktir. Bebeğe herhangi bir olumsuz etki yaratmaz. Kan pıhtılaşması sorunu olan anne adayları hamileliklerini ilk öğrendikleri anda bu durumu hemen doktorları ile paylaşmalı ve gerekli olan iğne tedavisine hemen başlamalıdır. Bu sayede bebeğinin kendisine tutunmasını ve gitmesini engellemiş olmaktadır. Kan sulandırıcı ilaç kullanmakta olan anne adayları tükettikleri besinlere de son derece dikkat etmelilerdir. Hamilelik döneminde vücudunuz birçok fizyolojik değişime uğramaktadır. Bu değişime, kan pıhtılaşma sistemi de dâhildir. Gebelik uzmanlar tarafından zaten kan pıhtılaşmasına yol açmakta olan bir faktör olarak görülmektedir. Damar tıkanıklığı bulunan kişiler hamilelik döneminde daha dikkatli olmalıdırlar. Çünkü pıhtılaşma olasılığı onlarda daha fazla bulunmaktadır.

Kan Pıhtılaşması Nedeniyle Düşük

Kan pıhtılaşması nedeniyle düşük oluşmasını önlemek için muhakkak doktorunuzla iş birliğinde kontrollerinizi aksatmadan sürekli hale getirmelisiniz. Aksi takdirde bebeğinizi beslemeyebilir ve kaybedebilirsiniz. Gebelik döneminde pıhtılaşma riski daha fazladır. Bu durumun sebebi ise gebelikten sonra oluşacak olan kanamayı aza indirgemektir. Gebelikten sonra kanamanın fazla olması da annenin halsiz kalmasına neden olmaktadır. Gebelik döneminde pıhtılaşma ile karşı karşıya kalan anne adayları gebelik sonrasında da damar tıkanıklıkları sorunu ile karşı karşıya kalabilirler. Bu ve bunun gibi sorunları önlemek için muhakkak hamilelik döneminde ve sonrasında gerekli tedavi görülmelidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz