Kan Dolaşımı Sağlayan 10 Gıda

  • ALTERNATİFTIP
  • Kan Dolaşımı Sağlayan 10 Gıda için yorumlar kapalı
  • 715 kez görüntülendi

Kan Dolaşımı Sağlayan 10 Gıda

Kan dolaşımı sağlıklı normal yaşam için önemli bir faktördür. Yüksek veya düşük kan dolaşımı, farklı vücut organlarında çeşitli sorunlara neden olabilir. Fakat normal ve düzeldiğinde ayakları, alt bacak kaslarını, kalp sağlığını ve vücudun genel refahını harekete geçirir. Kan dolaşımını teşvik eden yiyecekleri yiyin.

Kan dolaşımınızı iyileştirmek, diyetinize kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olmak, düzenli egzersiz yapmak ve kalp atışlarınızı hızlandırmak, yüzmeye veya yürüyüşe çıkmak, kendinizi sıcak tutmak, koruyucu giysiler giymek ve sigaradan vazgeçmek için özel yiyecekler eklemek gibi farklı yollarla iyileştirin vb.

Bütün bunlar hemen hemen önceden tanımlanmıştır. Fakat gerçekte bilmemiz gereken şey, kan dolaşımını iyileştirmede yardımcı olabilecek gıdalar mı? Listeye bir göz atın:

Kan Dolaşımını Teşvik Eden Yiyecekler

1. Cayenne Biber:

Acı biber, metabolizma hızını ve kan dolaşımını artırmanın en iyi yollarından biridir. Acı biber içerisindeki özel bileşik, atardamarları ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Ayrıca, alt vücutta kötü kan dolaşımını önleyen kan damarlarını da destekler. Ayrıca, kan akışınızı zenginleştiren ve iyileştiren C vitamini ve C vitamini bakımından zengin olduğu için iltihaplanmanın tedavisi ile de bilinir.

Cayenne biberi düzenli yemeklerde, salatalarda ve meyve sularında kullanılabilir.

2. Balık:

Balıklar, özellikle de yağlı olanlar, kan dolaşımı için gerçekten iyi bilinen bir besin olan omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Ringa balığı ve somon balığı çok besin, kalp sağlığı yağ asitleri ve antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Sırayla kan dolaşımını ve kardiyovasküler sağlığı iyileştirir.

3. Zencefil:

Zencefil, bağışıklık sistemini güçlendiren antibakteriyel, antimikrobiyal ve antiseptik özellikleri bakımından zengindir. Aynı zamanda kalp de dahil olmak üzere vücudun tüm önemli organlarına kan akışını uyarır.

Sağlıklı kan akışı sadece kalbi desteklemez, aynı zamanda sağlıklı vücut ve uzun yaşamın en önemli faktörlerinden biridir. Zencefili normal pişirme planının bir parçası yapın, yoksa zencefil çayı da alınabilir.

4. Sarımsak:

Aspirinler, kan inceltici olarak bilinir ve doktorlar, vücuttaki kan akışını artırmak için bunları önerir. Peki ya bunu evde ilaç almadan da yapabilirseniz? Evet bu mümkün. Sarımsak, vücuttaki tıkanıklıkları temizleyen ve kan dolaşımını artırarak kolesterol seviyesini düşüren doğal bir kan incelticidir.

5. Bitter Çikolata:

Bitter çikolata, flavonoidler olarak bilinen özel bir antioksidan içerir. Meyve ve bitkilerde bulunur ve kan akışını arttırır.

Koyu çikolatadaki flavonoidler vücut için bu özel antioksidan bakımından zengin olmayan beyaz çikolatadan çok daha iyidir.

6. Turunçgil Meyveleri:

Turunçgiller C vitamini ve sağlıklı antioksidanlar bakımından zengindir. Genellikle kalp sağlığı, kolesterolü düşürme, kalp ve damar sağlığını iyileştirme ve kan dolaşımını iyileştirme ile bağlantılıdır.

Liste portakal, limon ve greyfurt vb. İçerir.

7. Kuruyemiş:

Badem, ceviz, yerfıstığı vb. Fındıklar B3 vitamini veya niasin bakımından zengindir. Doğrudan vücutta daha iyi kan dolaşımı ile bağlantılıdır.

8. Karpuz:

Karpuzlar ve bütün kırmızımsı meyveler, sebzeler, doğal bir madde olan Likopen olarak bilinen bir antioksidan bakımından zengindir. Bu, kan dolaşımını artırarak ve vücuttaki tıkalı arterleri açarak vücuda hızlı bir şekilde enerji verir.

Greyfurt ve kayısı gibi kırmızımsı meyveler likopen bakımından zengindir.

9. Böğürtlen:

Çilek, yaban mersini, ahududu veya böğürtlen gibi meyvelerin kanı temizlemesi ve yeni hücre oluşumuna yardımcı olması için bilinir. Bunlar fenolik bileşik, C vitamini ve E vitamini gibi temel besinler bakımından zengindir.

geldiklerinde, kalp sağlığına ve gelişmiş kan dolaşımına sıçramaya başlarlar. Kahvaltılara meyveler ekleyin veya üzerlerine atıştırmaya başlayın.

10. Avokadolar:

Avokado ayrıca kan dolaşımını ve daha iyi kalp sağlığını destekleyen omega-3 yağ asitleri bakımından da zengindir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.