KAN DOLAŞIMI BOZUKLUĞU

KAN DOLAŞIMI BOZUKLUĞU

Dolaşım sistemiz vücudumuzda sürekli olarak 5 litre kanı sürekli damarlara pompalayarak optimum derecede dolaşım sitemine yardımcı olur.PH seviyelerini dengeler,kötü dolaşım insanın sağlığını etkiler,kan dolaşımı ayak parmaklarından tutun beyine kadar giden bir yol takip eder,bugün sizlere zayıf kan dolaşımının belirtileri nelerdir aşağıda saydıklarımız varsa kanınız vücutta yavaş dolaşmaktadır bunun için bir an önce kanı hareketlendirecek tedaviyi uygulamanız sağlığınız açısından önemlidir. Burada sadece belirtilerini sunacağım tedavi şekli sayfada belirtilmiştir.
1- Soğuk eller ve ayaklar
Dolaşım sisteminin işlevi, sıcak vücut ısısını koruyan uzuvlara sağlıklı kan akışını destekler. Kötü dolaşım, vücudun ısınmasını önler, bu da soğuk ellerin ve ayakların rahatsız edilmesine neden olur. Bu nedenle, ayaklarınız sürekli soğuksa, kontrol edin.
2- Bellek zayıflığı
Beynin optimal düzeyde çalışması için çok fazla kan ihtiyacı vardır. Toplam kan dolaşımının tahmini yüzde 20’si beynin kan damarlarına girer. Kısa ve uzun süreli bellek ve zayıf genel bilişsel performans gibi zayıf kan dolaşımının belirtilerine dikkat edin.
3- Varisli Damarlar
Kan akışının ve basıncının yetersiz olması arterler için uygun değildir, çünkü bu fiziksel gerilim damarların şişmesine ve cildin altında kıvrılmasına neden olur. Bu, zayıf kan dolaşımının en yaygın semptomlarından biridir ve tipik olarak bacakları ve ayak bileklerini etkiler.
4- Yorgunluk
5- İştah kaybı
Karaciğer, bağışıklık sisteminin sağlığını düzenleyen ve iyileştiren, metabolizmayı ve vücuttaki besin maddelerini depolamak için çok miktarda kan kullanır. İdeal miktarda kan akışından yoksun olduğunda, işlevler bozulur ve acı çekmeye başlar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz