Kalp Sağlığınızı İyileştirmek için 11 Kolay akşam yemeği tarifleri

Kalp Sağlığınızı İyileştirmek için 11 Kolay akşam yemeği tarifleri

Kalbiniz, vücudunuzun işleyişinde hayati bir rol oynar ve ekstra özen ve dikkat gerektirir. Vücudunuzdaki kanı pompalar ve kalbinizin sağlığını ihmal ederek kötü alışkanlıklar edinerek ciddi sıkıntılara yol açabilir. Kalbin uygunsuz bakımıyla bağlantılı birçok hastalık var.

Bir kişi felç ve saldırı gibi sorunlardan etkilendiğinde, izledikleri diyetten uzak durmaları önerilir. Diyet planıkalbinizin sağlıklı işlevine katkıda bulunur. Eğer kalp problemleriniz varsa ve yine de yağlı yiyecek ve kolesterol alımını tercih ediyorsanız, kalbinizin durumunu iyileştirmenin hiçbir yolu yoktur. Bu tür yiyeceklerin ortadan kaldırılması, kalp problemleri yaşayan insanlara kesinlikle tavsiye edilir. Çoğu zaman, yeni diyet planı sıkıcıdır ve bir bireyin genel gelişimini etkileyebilecek olan ağza iyi gelmez. Uzun bir çalışma gününden sonra, tek istediğiniz şey mideniz için lezzetli ve kalbinize hitap eden bir şey.

Aşağıda , kalbiniz için besleyici ve damak tadınızı gıdıklamaya başlayabileceğiniz 11 kolay akşam yemeği tarifivar –

Kalbinizin Sağlığını Geliştirmek İçin Kolay Yemek Tarifleri:

 • Balkabagi ve zerdeçal çorbası:

Zerdeçal, antioksidanlarla doludur ve plakları kalbinizden temizleyen oksidasyon işlemini azalttığı bilinen anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Butternut çorbanıza zerdeçal eklenmesi sağlıklı sonuçları engelleyebilir. Bu tarifte kullanılan hindistan cevizi sütü, zengin ve eşsiz bir lezzet verir. Bu tarifin her porsiyonunda 295 kalori, 15 g yağ, 0 mg kolesterol, 535 mg sodyum, 39 g karbonhidrat ve 7 g lif bulunur. Bu yeni tarifi al .

 • Armut ve cevizli salata:

Ceviz, kereviz ve zeytinyağı içeren hafif aromalı bir salatadır. WebMD’de yapılan bir araştırma, cevizin kalbiniz için en iyi fındık türü olduğunu iddia ediyor, çünkü kolesterolü azaltabilir, iltihaplanmayı azaltabilir ve oksidasyon stresini azaltabilir. Ceviz ayrıca melaton bakımından zengin olup daha iyi uyumana yardımcı olan bir hormondur. Bu yemeğin porsiyonunda 200 kalori, 15.5 g yağ, 4 g protein, 295 mg sodyum, 15 g karbonhidrat ve 5 g elyaf temin edilebilir.

 • Kavrulmuş sebze tabağı:

Hayır ile bir reçete. kalp sağlıklı sebze lezzetli bir yemek pişirilir. Sebzeler iyi bir besin, vitamin ve mineral kaynağıdır. Bu tarif, günlük besin dozunuzu tek seferde almanızı sağlar. Bu tarif, mideniz için çok hafif ve kalbinizde çok güçlü.

 • Izgara yeşil fasulye ve mantarlı spagetti:

Bu tarif, kısa aralıklarla yemek yemenizi engelleyen proteinlerle doldurulur. Limon ve yeşil fasulye kullanımı, tarifi hafif ve taze hale getirmektir. Ayrıca yeşil fasulye mükemmel bir C vitamini kaynağıdır. Bu tarifin bir porsiyonu 439 kalori, 9.5 g yağ, 0 mg kolesterol, 262 mg sodyum, 17 g protein, 81 g karbonhidrat ve 12 g lif sağlayabilir.

 • Kızarmış pilavlı karnabahar:

Pirinç, kalp ile ilgili sorunlardan muzdarip bir kişi için çok önemli olan kilo verme konusunda iyi bir seçenek değildir . Pirinç içeriğinizi karnabahar gibi sebzelerle karıştırmak, pirinç tüketimini ağır miktarlarda azaltmanıza yardımcı olabilir. Bu tarif 251 kalori, 13.5 g yağ, 186 mg kolesterol, 449 mg sodyum, 15 g protein, 2 g karbonhidrat ve 6 g lif sağlayabilir.

 • Baharatlı havuç börek:

Havuç , vücudunuzu yüksek tansiyondan korumak için barikat oluşturan ve sonuçta kalbinizin sağlığına iyi gelen bir potasyum bakımından zengindir. Bu yemek vücudunuzdaki kan akışını iyileştirir. Bir porsiyon vücudunuza 227 kalori, 16 g yağ, 106 mg kolesterol, 47 mg sodyum, 7 g protein ve 3 g lif verebilir.

 • Bahar sebzeli çorba çorbası:

Bu çorba tamamen sağlıklı niteliklerle ilgilidir. Kuşkonmaz, şeker, çıtır bezelye, pırasa ve kereviz gibi sağlıklı yeşilliklerin kullanımı, tadıyla ve ayrıca besin şemasıyla kalbinize rahatlık veren lezzetli bir kase yapar. Bir porsiyon 290 kalori, 7.5 g yağ, 12 g protein, 535 mg sodyum, 46 g karbonhidrat ve 4 g fiber içerir.

 • Fıstıklı kabuklu balık:

Bu beyaz balık tarifi çok hafif, gevrek ve çok iyi D vitamini kaynaklarıdır. Uzmanlar, D vitamini eksikliğinin kalp atışlarının ve diğer kalp ile ilgili sorunların risk faktörlerini artırabileceğini belirtti. Bu deniz ürünleri tabağı size 385 kalori, 13.5 g yağ, 36 g protein, 510 mg sodyum, 29 g karbonhidrat ve 5 g lif sağlayabilir..

 • Ananas ve jambon kızarmış pilav:

Pişirme uzmanları bu tarifle çelişecek çünkü ananas ve jambon birbiriyle gitmiyor. En olası çiftler gibiler ama bu dış protein alımı için harika bir alternatif. Bir porsiyonda 345 kalori, 8 g yağ, 12 g protein, 490 mg sodyum ve 3 g lif bulunur.

 • Mısır ve Patates Türlüsü :

Sağlığınız için gerçekten iyi olan krema bazlı bir çorbadır. Bu kalp sağlıklı tarifi çok yönlü ve bol miktarda kalori sağlar. Kompozisyonlar 311 kalori, 12 g yağ, 26 mg kolesterol, 600 mg sodyum, 15 g protein ve 4 g fiberdir.

 • Ratatouille salatası:

Salatalar diyet planınızın temel şartlarından biridir ve bu salata tarifinde mozzarella, biber patlıcanı ve kabak bulunur. Bütün sebzeler orta dereceye kadar yüksek sıcaklıkta ızgaradır. Bir porsiyon 309 kalori, 17 g yağ, 7 mg kolesterol, 452 mg sodyum ve 6 g elyaf verecek kadar potansiyeldir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz