Kalp Hastalığını Önlemeye Yardımcı Olabilecek 7 Yiyecek

  • ALTERNATİFTIP
  • Kalp Hastalığını Önlemeye Yardımcı Olabilecek 7 Yiyecek için yorumlar kapalı
  • 986 kez görüntülendi

Kalp Hastalığını Önlemeye Yardımcı Olabilecek 7 Yiyecek

Günlük diyetinize sağlıklı ve besin açısından zengin yiyecekler eklemek sadece sağlıklı, uzun ve sağlıklı bir yaşam tarzının tadını çıkarmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bel çizginizi inceltir ve çeşitli kronik rahatsızlıkları önlemenize yardımcı olur.

İstatistiklere göre, kalp hastalarının sayısı sürekli artıyor ve bu artışın arkasındaki ana neden işlenmiş gıdalar ve sağlıksız bir yaşam tarzı.

Kalp hastalıkları ölümcül ve tehlikelidir, ancak bu konuda önlenmesi zor, hatta tedavisi zor değildir. İhtiyacınız olan tek şey, kalp-sağlıklı besinler ile dolu dengeli bir diyettir ve zararlı kalp rahatsızlıkları riskinizi azaltmanın yanı sıra kalbinizi kolayca canlandırabilirsiniz.

Farmasötiklerin iddia ettiği şeyin aksine, kalp hastalıklarını tedavi etmek için sihirli ilaçlar vardır, ancak sağlıklı ve sağlıklı bir diyet uygularsanız, riskinizi önemli ölçüde azaltabilir veya güçlü bir önleme rejimi oluşturabilirsiniz.

Sağlık uzmanları, egzersiz yığınları ile kalp-sağlıklı bir diyet ve kalp rahatsızlığı riskinizi azaltmada harikalar yaratacak bu 7 besin açısından zengin gıdaları şiddetle tavsiye eder.

İşte, bir göz atın:

1. Yulaf

Yulaf, yüksek miktarda diyet lifi ile birlikte kötü kolesterol seviyelerini düşürmede harikalar yaratan B-Glucan ile doludur. Yulaf dolu bir kaseden oluşan doyurucu bir kahvaltı sadece kilo vermenize ve aktif kalmanıza yardımcı olmakla kalmaz, daha da önemlisi, vücudunuzu koroner kalbi geliştirme riskinizi azaltacak antioksidanlar ve antienflamatuar ajanlarla sınırlar hastalığı.

2. Yaban Mersini

Araştırmalar, kardiyovasküler rahatsızlıkların çoğunun, arterlerin aşırı sertleşmesine neden olduğu için hipertansiyon veya sürekli yüksek kan basıncı seviyelerinden kaynaklandığını ve böylece sizi kardiyovasküler hastalıklar geliştirme riski altına aldığını ortaya koymaktadır.

Bir çalışma, günlük olarak yaban mersini tüketen bireylerin, kan basıncı ve kalp rahatsızlıkları ile birlikte arteriyel sertlik risklerini azalttığını kanıtladı. Yaban mersini, kalp rahatsızlığı çeken hastaları tedavi etmek için inanılmaz derecede sağlıklı ve etkilidir.

Yaban mersini, lezzetli bir atıştırmalık, meyveli bir kahvaltı öğesi veya belki de güzel, uzun bir cam veya yaban mersini smoothie olarak tadını çıkarabilirsiniz.

3. Sarımsak

En güçlü Hint bitkilerinden biri olan sarımsak, sadece yemeklerinizi renklendirmekle kalmaz, aynı zamanda cezbedici bir aroma verir, aynı zamanda kalbinizin sağlığı için harika bir şekilde dikkat çekicidir. Araştırmalar, yaşlı sarımsak özlerinin kalp rahatsızlıklarının önlenmesi ve iyileştirilmesinde büyük ilerleme kaydettiğini ortaya koymaktadır.

Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, Kyolik Yaşlı Sarımsak Özü, ciddi hipertansiyonu olan hastalar arasında yüksek tansiyon seviyelerini düşürdüğünü kanıtladı. Reçeteli ilaçlar ile etkili sonuçlar elde edemeyen veya doğal ilaçlarla kendilerini tedavi etmeyi tercih eden hastalar için harika bir tedavidir.

4. Yağlı Balık

Sardalya, ton balığı, uskumru ve somon, yağlı balıklar arasında en sağlıklı seçimlerinizdir, çünkü kalp-sağlıklı omega-3 yağ asitleri ile doludur.

Yağ asitleri, HDL-kolesterol seviyelerinin düşürülmesinde ve trigliseritlerin kesilmesinde önemli bir rol oynar, bu da kan damarlarının elastikiyetinde dikkate değer iyileşmeler sağlar ve kanı inceltir, pıhtılaşma ve kalp krizlerini önler.

Bu yağlı balık yemeklerini günlük diyetinize ekleyin, kan akışınızı artıracak ve kanın pıhtılaşmasını önleyecektir. Sağlık uzmanları, tüm bireylerin her hafta en az 3 yağlı balığın tadını çıkarması gerektiğine inanmaktadır.

5. Sebzeler ve Meyveler

Taze meyveler ve yapraklı yeşil sebzeler, kalbinizin rahatsızlıkları ve hastalıkları önlemek için bağışıklığını güçlendirecek antioksidanlarla doludur. Ayrıca, kandaki amino asit homosistein seviyelerini doğal olarak azaltan ve kalp rahatsızlıkları geliştirme riskinizi azaltan bir besin olan folat ile doludur.

Günlük diyetinize yığın meyve ve sebzeler eklediğinizden emin olun ve her zaman tabağınızın yarısından fazlasının taze sebzelerin renkli çeşitleriyle doldurulduğundan emin olun.

6. Kuruyemiş

Araştırmalar, fındıkların kalbin sağlığını artıracak en sağlıklı gıdalar olduğunu ortaya koyuyor. Aslında, yakın zamanda yapılan bir araştırma, kalp hastalığı geliştirme riskinizi% 30 oranında azaltmak için Akdeniz tarzı diyetinizde ihtiyacınız olan tek şeyin 30 gram karışık fındık olduğunu gösterdi.

En iyi bölüm, fındıklar inanılmaz derecede doyurucu ve açlığı bastırmakta çok iyi ve bu nedenle, istenmeyen karın yağlarını azaltmanıza yardımcı olacaklar. Sağlık uzmanları, cevizlerin, bademlerin ve cevizlerin her gün yiyebilecek en iyi kalp sağlıklı fındık olduğuna inanıyorlar.

7. Tuz alımını azaltın

Tuz söz konusu olduğunda, tuz açısından zengin gıdalar kalp krizi veya kalp krizi geçirme riskinizi artıracağı için her zaman daha azdır. Temel olarak, tuz klorür ve sodyum ile yapılır ve bu besin maddelerinin fazlası insan vücudu için korkunç derecede zararlıdır.

Araştırmalar, çoğu insanın günlük sodyum ihtiyacımızdan on iki kat daha fazla olan çok miktarda tuz tükettiğini ortaya koyuyor. Tuz alımınızı kolayca azaltabilir, açık havada yemeğinizi, özellikle tuzlarla dolup taşan sağlıksız işlenmiş gıdaları azaltabilirsiniz.

Daima Doktorunuza Danışın

Tedavi altındaysanız veya belirli bir kalp rahatsızlığının semptomlarından şüpheleniyorsanız, kalp bakım rejimine başlamadan önce doktorunuza danışın. Diyetinizi doktorunuzla görüşmeden önce herhangi bir takviyeye, hatta doğal gıdalara yatırım yapmayın.

Etiketlerde verilen bilgileri okuduktan sonra her zaman gıda maddelerini ve takviyeleri alın. Kalp rahatsızlıklarıyla ilgili kalıcı semptomlar ortaya çıkar çıkmaz doktorunuza başvurun.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.