Kalın Bağırsak İltihabı ve Tedavisi

Kalın Bağırsak İltihabı ve Tedavisi

Kolit, kalın barsağın iltihaplanması ile ortaya çıkan bir sindirim sistemi hastalığıdır.

Kolitin Nedenleri: Kalın Bağırsak İltihabının Nedenleri henüz kesin olarak bilinmemekle birlikte, bağışıklık sistemindeki zayıflıktan ya da bir virüs veya bakterinin neden olduğu hasardan kaynaklandığı hakkında teoriler bulunmaktadır. Bulaşıcı değildir, fakat kalıtımsal özellik gösterebilir.

Kolit Belirtileri: Kalın Bağırsak İltihabının belirtileri aniden ortaya çıkabileceği gibi yavaş yavaş da gelişebilir. Hastada kanlı ishal, karın ağrısı ve yüksek ateş görülür. Ayrıca, halsizlik, kansızlık, iştahsızlık ve kilo kaybı da belirtiler arasındadır. Ruhsal gerginlik belirtileri arttırır.

Kolit Tedavisi: Tedavisi için öncelikle doktora başvurmak gerekir. Doktorunuzun tavsiye edeceği tedavinin yanı sıra, istirahat etmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek yararlıdır.Alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır. Bütün hastalarda olmamakla birlikte, bazı hastalar süt, peynir, baharatlı yiyecekler gibi besinlerin şikayetlerini arttırdığını belirtmektedir. Bu gibi durumlarda, şikayetleri arttıran besinlerden uzak durmak faydalıdır.

Tedavi için doğru beslenmenin yanında ilaç tedavisi ve cerrahi müdahale gerekebilir. Tedavide amaç iltihabı kontrol altına almak, şikayetleri azaltmak ve iltihabın neden olduğu beslenme bozukluklarının önüne geçmektir.

Bu yazı kalın bağırsak iltihabı belirtileri, kalın bağırsak iltihaplanması, kalın bağırsak iltihapları, kalın bağırsak nedir, kalın bağırsak görevi, kalın bağırsak ne işe yarar, kalın bağırsak iltihabı tedavisi, kalın bağırsak hastalıkları,  kolit tedavisi, kolit çeşitleri, kolit nedir, kolit neden olur, kolit nasıl geçer konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

bağırsak iltihaplanması, kolit çeşitleri, kolit nasil gecer, bağirsak iltihabi tedavisi, kalın bağırsak iltihabı, bagırsak iltihaplanmasının belirtileri, bagirsak iltihabi cesitleri, bagırsak ıltabı sut zararlımı, bağırsak iltihaplarinin çeşitleri, kalın bağırsak iltihaplanması

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz