Kalça ve Basen İnceltme

  • DİYET
  • Kalça ve Basen İnceltme için yorumlar kapalı
  • 1.036 kez görüntülendi

Kalça ve Basen İnceltme

Kalça ve basen bölgesi özellikle kadın vücudunun en zor kilo veren ve kalıcı yağları en yoğun bir biçimde depoladığı vücut kısımlarıdır. Bu nedenle kalçaları eritmek ve basenleri inceltmek için sadece diyet yeterli olmamaktadır. Özellikle hızlı zayıflatan diyetler uygulayarak

elde edilen geçici zayıflamalar, aynı hızda kilo alma olarak geri alınır. Bu durumda kalıcı yollardan kalça inceltmek ve basen eritmek için nelerin yapılmasını merak ediyorsanız bu durumda yazımızın devamını muhakkak okumalısınız. Çünkü kalçayı doğal ve kalıcı yollardan eritebilmek için yaptığımız araştırmalarda oldukça önemli bir takım ipuçlarına ulaştık.

Kolay yoldan kilo verdiren diyetler, genellikle sıkı kurallar içeren kısa dönemli diyetlerdir ve istediğiniz sonucu vermez.

Kolay yoldan kilo verdiren diyetler, yaşadığınız esas sorunları çözmede size yardımcı olmazlar. Bu diyetleri uygulayan birçok insanın sıkça yaşadığı bir diğer problem de, başarılı bir şekilde incelme konusundaki becerinize olan güveninizi yitirmenize neden olmalarıdır. Özellikle basen ve kalçalardan kilo vermek isteyenler kesinlikle hızlı ve kolay diyetleri denememeli..

Kalça inceltmek için ne yapmalı?
Kilo verme hızı ve miktarı konusunda gerçekçi olun. Mümkün olandan fazlasını beklemek, sizi başarısızlığa iter. Gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için yaşam tarzınızda yapacağınız değişikliklerse, hedeflerinize güvenli ve emin adımlarla ulaşmanızı sağlar. Diyet yaparken, dengeli bir şekilde beslenmeniz, vücudunuzu ve zihninizi, sağlıklı ve aktif tutmak kalmak için gereken gıdaları aldığınıza inandırır. Düzenli öğünler ve sevdiğiniz besinlerden tüketeceğiniz ufak porsiyonlar da tatmin olmanızı sağlar. Sağlıklı bir beslenme şekli, aynı zamanda kalp hastalıkları, bazı kanser tipleri, şeker hastalığı, katarakt ve akciğer bozuklukları risklerini de azaltır.

Günde 500 kalori almanız gerekiyor
Yarım kilo vücut yağının içerdiği enerji miktarı 3500 kaloridir. Bu durumda, haftada yarım kilo verebilmek için, günde 500 kalori daha az almanız gerekmektedir. Bunu başarmanın en iyi yolu da, daha az kalori almak için ufak tefek değişiklikler yapmak ve daha hareketli olmaktır. Örneğin; bir bar çikolata yerine bir adet muz yemeniz 150, standart mayonezli lahana salatasını (coleslaw) diyet mayonezli yemeniz 240 kalori kazandırır. Buna 15’er dakikalık iki kısa yürüyüşü de eklerseniz (150 kalori yakar), 540 kalori daha az almış olursunuz. Kilo vermenin tek bir doğru yolu yok. Önemli olansa, bunu sağlıklı ve gerçekçi yollardan başarmak. Böylece kilo verirken, ihtiyacınız olan besleyenleri alabilir, kendinize daha olumlu yaklaşabilir ve hayatınızı aynen yaşamaya devam edebilirsiniz. Bu, aynı zamanda kilonuzu korumaya yarayacak yeni beceri ve tutumlar geliştirmenizi de sağlar.

Sağlıklı kilo vermek için öneriler:
– Kilonuzu kontrol edebileceğinizi ve bunun size olumlu etki edeceğini hissedin.

– Geçmişte yaptığınız diyetlerin hangilerinin (ya da bu diyetlerin içerdiği şeylerden hangilerinin) işe yaradığını, hangilerinin yaramadığını düşünün. Bu bilgiyi, size yardımcı olacak değişiklikleri planlamada ve geçmişteki hatalardan kaçınmak için kullanın.

– Yaşam tarzınızda küçük ve devamlılığını sağlayabileceğiniz değişiklikler planlayın.
Sorunlarınızı tanımlayabilmek için bir beslenme ve düşünce günlüğü tutun. Böylece neyi niçin yediğinizi anlamış olursunuz.

– Gerçekçi hedefler belirleyin ve haftada yarım ya da bir kilodan daha fazlasını vermeyi amaçlamayın.

– Güne kahvaltıyla başlayın ve öğünlerinizi düzenli yiyin.

– Ana besin gruplarından sağlıklı seçimler yaparak, öğünlerinizi bunlarla hazırlayın.

-Az yağla yemek pişirmeyi deneyin.

-Bol bol sebze ve meyve yiyin.

-Yemeğe karşı ‘Ya hep ya hiç’ gibi bir tutumdan ziyade, esnek bir tutum benimseyin.

-Duygularınızla başa çıkmayı öğrenin, onları yemekle geçiştirmeyi değil.

-Günlük hayatınızda daha çok hareket edin.

-Hareket etmek için günde 30 dakikanızı ayırın. Her gün yapamıyorsanız, olabildiğince sık yapmaya çalışın.

Yapmamanız gerekenler
-Hızlı kilo verdiren yöntemlere itibar etmeyin.
-Kilo vermek için tek motivasyonunuz görüntü olmasın. Sağlık ve kendini iyi hissetmek de son derece önemlidir.
-Eğer kötü bir gün geçirdiyseniz, ya da fazla yediyseniz, vazgeçmeyin. Fazla yemek, amacınıza ulaşmanızı geciktirebilir ama vazgeçerek hiçbir şey elde edemezsiniz.
-Kilo problemlerinizi çözmek için bir diyete sırtınızı dayamayın. Bu, kilo vermenizde yol gösterici olur ama öncelikle bunu kalıcı kılmak için, güven kazanmalı ve yaşam tarzınızda değişiklikler yapmalısınız.
-Yavaş yavaş kilo veriyor olmak karşısında sabırsız davranmayın. Çünkü sonunda uzun vadeli bir başarı elde edeceksiniz.

Bu yazı basen eritme hareketleri, basen inceltme hareketleri, basen nasıl eritilir, basen nasıl zayıflatılır, basen nasıl incelir, baseni eritmenin yolları, kalça inceltme hareketleri, kalça nasıl eritilir  konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

basen nasıl eritilir, kalça nasıl eritilir, kalca nasil erir, basenler nasıl erir, basen yağları nasıl eritilir, kalça ve basen nasıl eritilir, basenler nasıl erıtılır, kalçalar nasıl eritilir, basen bölgesi nasıl incelir, basen yaglari nasil erir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.