Kalça Sıkılaştıran Egzersizler

  • SPOR
  • Kalça Sıkılaştıran Egzersizler için yorumlar kapalı
  • 1.200 kez görüntülendi

Kalça Sıkılaştıran Egzersizler

Sağlıklı besleniyorsunuz. Diyet programlarına uyuyorsunuz. Bol bol su içiyor ve zayıflamak için ne gerekiyorsa yapıyorsunuz. İşinizi biraz kolaylaştırmak ve zayıflarken sarkma olmaması için basit kalça hareketlerine ihtiyacınız olacak.

Bu hareketler kalçaları sıkılaştıracağı gibi sırt, bel ve karın civarındaki küçük kaslarıda çalıştırır ve güçlendirir. Duruşununuz düzeltir.

Yere bir mat yada örtü sererek sırtınız yere paralel ve kollar yanda yatın. Bacaklar dizden kırık bir geniş açı ile yere dayanılır. Kollar yere değerken avuç içleri yere basar konumda olsun. Bu konumda rahatlayın. Kalçanızı yerden yavaşça yukarıya doğru yükseltin.

En düşük seviyeden başlayarak yavaş yavaş ve dayanabildiğiniz kadar yükselin. Taki omuzlarınıza gelene kadar. Yavaş ve kontrollü olarak devam edin. En yüksek noktaya vardığınızda aynı tempoda kalçalarınızı ve sırtınızı yere indirmeye başlayın. Başlangıç pozisyonuna geri dönün. Hareketi 5 defa tekrarlayın.

Dizler hafif bükülü bir şekilde düz ayakta durun. Ayaklarınızı kalça genişliğinde açın. Parmak uçları karşıya baktığından emin olun.

Dirseklerinizi bükün ve her iki kolunuzu da boksör pozisyonunda tutun.

Dik durun; kulak, omuz ve kalça tek çizgide olsun. Dizlerinizi bükerek squat pozisyonunda oturun. Bir sandalyede oturuyormuş gibi.

Daha ileri zorlayıcı bir egzersiz için oturma pozisyonunda vücudunuzu geriye doğru alçaltın.

Vücut ağırlığınızı parmak uçlarına değil topuklara vererek vücut ağırlığınızı dengeleyin.

Dizlerinizi parmak uçlarınızı geçmeyecek şekilde ayak bileğinizin hizasında tutun.

Aşağı squat yaparken nefes alın, kalçalarınızı sıkarak ayağa kalkarken nefes verin.

Ağırlığı poponuza ve bacaklarınıza vererek çömelin. 1 saniye bekledikten sonra yavaşça doğrulun. 2 set olarak 8-10 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

Bu yazı kalça egzersizleri, kalça egzersiz hareketleri, kalça egzersizleri resimli, kalça sıkılaştırma hareketleri, biçimli kalçalar, kalçaları eritmenin yolları, kalça eritme hareketleri, kalçayı nasıl eritebilirim, kalçamı nasıl büyütürüm konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

doğum sonrası kalça eritme, kalça eritme hareketleri, kalçayı nasıl eritebilirim, kalça, kalçalarımı nasıl büyütebilirim, kalça resimleri, kalça egzersizleri, bel inceltme hareketleri resimli, bel hareketleri resimli, gebelikte kalça eritme

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.