Kalça Ağrısı Nedenleri Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

Kalça Ağrısı Nedenleri Ne iyi Gelir Nasıl Geçer

Günlük hayatta herkes en az bir kere kalça ağrısından şikayet etmiştir. Çok uzun süreli olmayan kalça ağrıları çoğu durumda kendiliğinden 2-3 gün içerisinde tamamen yok olur. Çok nadir durumlarda ise kalça ağrıları uzun soluklu tedaviler gerektirebilir.

Bu yazımızda kalça ağrılarının nedenleri ve kalça ağrısına iyi gelen doğal ve kesin çözümleri sizlere sunmaya çalışacağım.

Kalça Neresidir: Kalça, bedenimiz ile bacaklarımızın birleştiği noktadır. Üst ayak baldırlarının hemen üst noktasında yer alır.

Kalçanın Görevleri: Kalçalar insan hayatı için önemli görevleri yerine getirir; vücudun dengesini sağlar, vücudun hareket esnekliğini yerine getirir, vücut ağırlığının bacaklara uyguladığı kuvveti dengeler.

Kalça Ağrılarının Nedenleri: Konuya girişte de belirttiğim gibi kalça ağrıları ya basit hemen düzelebilecek durumlardan ya da uzun soluklu tedavi gerektiren rahatsızlıklardan oluşur. İlk paragraf 2-3 güne düzelen kalça ağrılarının nedenlerini, ikinci paragraf ise tedaviye ihtiyaç duyan kalça ağrılarının nedenlerini açıklamaktadır.

Kalça ağrıları genel olarak kalçaların aşırı zorlanmasından kaynaklanır. Sportif faaliyetler aşırı çalışma veya dengesiz yük taşımaları gibi faktörler de kalça ağrılarına sebebiyet vermektedir. Bunlara ek olarak kalça bölgemizde bulunan sinirlere yine aynı bölgede bulunan kasların baskı yapması durumunda da kalça ağrısı oluşur.

Kalça ağrılarının diğer bir nedeni ise iltihaplı eklem hastalıklarıdır. İltihaplı eklem hastalıkları kalçalarda oluştuğunda kalça ağrıları ciddileşir ve tedavisi zorlaşır. Kalça ağrısına neden olan iltihabi durum: metabolizmada oluşan atıkların burada birikmesi, ani ve dengesiz hareketler sonrasında kalça ekleminde meydana gelen doku yırtıkları ve kemik hastalıkları nedeniyle olabilmektedir.

Kalça Ağrısına Ne iyi Gelir: Biz sizlere kalça ağrısı yaşamanız durumunda evde kolayca uygulayabileceğiniz yöntemlerle tedavi yöntemlerini anlatacağız.

– Gündelik olarak 3-4 kez kalça bölgesine 20 dakikalık ıslak sıcak bez koyabilirsiniz. Sıcak suya batırılmış ve sıkılmış havlu koyduktan sonra ısıyı muhafaza etmesi için üzerine bir de kuru havlu koyarsanız daha faydalı olur.

– Kalçalarda kese iltihabı söz konusu ise buz ile kompres tavsiye edilir.

– Reçetesiz şekilde satılan ağrı kesici veya kas gevşetici bir krem uygulayabilirsiniz.

– Kalça eklem bölgesine gün içerisinde hafif hafif masaj yapabilirsiniz.

– Sert bir zeminde uyuyun, yüz üstü yatmayı tercih edin. Kalçanızın üzerine yatmamaya özen gösterin. Dizleriniz altına ya da sırtınızın alt kısmına yastık kesinlikle koymayın.

kalca-agrisi-tedavisi

Bu yazı kalça ağrısına iyi gelen egzersizler hareketler ilaçlar bantlar bitkiler kalça ağrısı nasıl geçer giderilir iyileşir olur bitkisel tedavi edilir neden olur nedeni neyin belirtisi nerede olur kalça ağrısına ne iyi gelir bitkisel çözüm hangi doktor bölüm bakar doğal kesin çözüm kalça ağrısının nedeni sebepleri belirtileri ayağa vurması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kalca ağrısına ne iyi gelir, kalça kemiği ağrısına ne iyi gelir, kalça ağrısına hangi bölüm bakar, kalça ağrısı nasıl geçer, kalca agrilarina ne iyi gelir, kalça ağrısı nedenleri, gebelikte kalça ağrısı nasıl geçer, kalça ağrılarına hangi doktor bakar, kalça kemiği ağrısına hangi bölüm bakar, kalça ağrısına iyi gelen bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz