Kaktüs Suyunun Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Kaktüs Suyunun Faydaları için yorumlar kapalı
  • 874 kez görüntülendi

Kaktüs Suyunun Faydaları

Her ne kadar dikenli bir bitki olarak gözümüzde canlandırsak da kaktüs meyvesioldukça faydalıdır. Meyve olarak da tüketilebilmesi sayesinde birçok konuda destek verdiğini söyleyebilmekteyiz. Meyce suyu olarak da hazırlanabilir ve bu sayede daha kolay tüketilmesine yardımcı olunacaktır. Türkiye’de bu besin için oldukça farklı nitelendirmeler yapılmaktadır. Frenk yemişi, hint inciri, dikenli incir gibi tanımlamalar ile de bu meyveyi tanımanız mümkündür.

Kaktüs Suyu Ne İşe Yarar?

İlk olarak en çok sevilen ve beğenilen özelliği olarak toksit atıcılığından bahsedebiliriz. Antioksidan bir meyve olması sayesinde herkes için zararlı atıklardan uzaklaşmanın kolay bir yolu olarak gözükebilir. Vitamin konusunda da herkesin en çok aradığı C vitamini yönünden zengin olduğunu da ifade edebiliriz. Hem de çok az yense bile fazlasıyla vitamin alınabilmesi mümkün olacaktır. Evde kendi imkanlarınız ile bile rahatlıkla meyvenin suyunu sıkabilirsiniz. Etkilerinin yanında oksijen artırımına destek olması da sayılabilmektedir. Vücuttaki oksijenin daha kolay dolaşmasına katkı sağlayabilmektedir. Bu sayede sindirim sisteminin daha da güçlenmesine yardımcı olunmaktadır. Bu konuda en çok tercih yapacak olan kişilerin sporcular olacağını bilmekteyiz.

Kaktüs Suyundaki Şeker Ve Lif Oranı

İçinde bulunan şeker oranı da oldukça düşüktür. Bu sayede diyabet hastalarının da rahatlıkla tüketimine uygun olduğu bilinmektedir. Çok güçlü bir lif kaynağıolarak tanınır. Diyet yapanlar için de bu sebeple çok önemli bir meyve diyebiliriz. Günde 1 bardak kaktüs suyu içildiği zaman bile tok tutabilecek ve istediğiniz gibi güne devam edebileceksiniz. Püre halinde tatlılarda ya da diğer yiyeceklerde süsleme amacı ile kullanabilirsiniz. Bu sayede hem görüntü hem de sağlık açısından pozitif etkiler kazanabilirsiniz. Çocuklara da yedirildiği zaman ya da suyu içirildiği zaman gelişimlerine olumlu katkı olduğu bilinmektedir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.