Kahve Masajı Selülite İyi Geliyor

Kahve Masajı Selülite İyi Geliyor

Günümüzde dengesiz ve sağlıksız beslenmenin, hareketsiz kalmanın birçok yolu bulunuyor. Böyle yaşantısı olan binlerce bayan da bulunuyor. Bu bayanların ortak sorunları da selülit problemidir. En çok gördüğümüz sorunlardan birisi olan selülit, bayanların ortak problemi olup bir türlü çözüm için net bir uygulama üretilememiştir. Ancak sizlere yardımcı olacak en uygun uygulama ise, kahve masajıdır.

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre, kahve masajı son zamanlarda selülit problemlerine iyi gelen en uygun masajdır. Bu masajdan önce kahve içeriğinde ki kafein, selülit sorunu olan bölgedeki hücrenin yenilenmesini uyararak bu konuda yardımcı oluyor. Cildin tekrar yenilenmesini, böylelikle selülit sorununun giderilmesinde etkili olduğunu söylüyorlar.

Kahve masajı için gerekenler;
– 1 yemek kaşığı kadar el kremi,
– 2 yemek kaşığı filtrelenmiş kahve

Hazırlanışı Hakkında:
Öncelikle ılık bir duş alıyor ve ardından bu elimizde ki el kremiyle filtre kahveyi bir arada iyice karıştırıyoruz. Sorunlu olan vücudunuzda ki bölgelere bu karışımı uygulayarak, masaj yapıyoruz. Kremi sürdüğümüz bölge veya bölgeleri sarıyoruz ve hava almamasını sağlayarak 15 dakika bekliyoruz. 15 dakika beklenildikten sonra ılık suyla temizleyebiliriz. Haftada 2 defa yapılması sonrasında etkilerini gösterecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.