Kahvaltıya Sebzeleri Eklemenin Farklı Yolları

Kahvaltıya Sebzeleri Eklemenin Farklı Yolları

Sebzelerin önemli ve sağlıklı besinlerolduğu kabul edilir . Dünyanın farklı bölgelerinde yetişen yüzlerce sebze var. Her sebze, insan sağlığı için yararlı olan vitaminleri, besinleri ve sağlıklı bileşenleri içerir. Maksimum besin alabilmek ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için her öğünde rutine sebzeler eklenmelidir.

Sebzeler arasında yeşil sebzelerin sağlıklı olduğu kadar faydalı olduğu da düşünülmektedir. Sebzeler çiğ halde yenebilir, ancak fayda sağlamak için diğer gıdalarla da karıştırılabilir. Sabah sebze yerseniz o zaman sağlığınıza maksimum avantaj sağlayacaktır. Kahvaltıya sebzeleri farklı şekillerde ekleyebilirsiniz. Bunlar olabilir:

Yumurtalar

Dünyanın dört bir yanındaki insanların çoğunluğu kahvaltıda yumurta yemeyi sever. Sebzeleri yumurtaya farklı şekillerde ekleyebilirsiniz. Yeşil biberler, soğanlar ve lahana ekleyerek omlet yapabilirsiniz. Mantarların yanı sıra besinleri almak için biberlerin yanı sıra ıspanak dahil başka sebzeler de eklenebilir. Kahvaltıya sebze eklemenin en ucuz yollarından biri, gece yemeğinden kalan sebze artıklarını kullanmak ve sonra üzerine çırpılmış yumurta koymaktır.

Smoothies

Sabahları sebze yemenin bir başka kullanışlı yolu, sebze smoothie’si olarak kabul edilir. Yeşil smoothies ünlüdür ve besinler ve vitaminlerle zenginleştirilmiştir. Nane, salatalık, ıspanak vb. Yardımı ile yeşil yüzlü yapabilirsiniz, bitkisel yüzlü lezzetli yapmak için meyveler gibi meyveler ekleyebilirsiniz. Güler yüzlü bir lezzeti lezzetli yapmak için, yeşil yüzlü yeşil rengi sevmiyorsanız, çikolata rengini, rafine şekeri ve badem yağını vb. Ekleyebilir, daha sonra güzel bir görünüm elde etmek için yapay renkleri karıştırabilirsiniz. Yeşil smoothie’ler dışında, kabak smoothie yapılabilir ve sabahları içilebilir. Kabak güler yüzlü rengini çok güzel ve de lezzetli. En iyi ve yatıştırıcı yüzlü içeceklerden biri salatalık suyunu, portakal suyunu, şekeri ve birkaç nane yaprağı karıştırmak suretiyle yapılabilir.

Krep

Kahvaltıda sebze eklemenin bir başka kullanışlı yolu da gözleme sayılır. Kabakların yanı sıra muz yardımıyla krep yapabilirsiniz. Ayrıca havuçlu krep yapabilir ve tuzlu biçimde yoğurt ekleyerek onları daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Sebze Kızartılmış veya Çiğ Formda Yemek

Sabahları kızartılmış ve çiğ halde sebzeler yiyebilirsiniz. Bir parça doğranmış havuç, patates, bezelye ve kırmızı biber alın ve tavada kızartın. Daha sonra sebzelere bir miktar tuz, karabiber ve yeşilbiber ekleyip sabaha kadar yiyin. Bu kızarmış sebzeler bütün gün boyunca size güç sağlar ve nefisler. Sebzeler çiğ veya pişmemiş biçimde yenilebilir. Havuç, soğan, lahana ve kırmızı biber gibi pişmemiş formda yiyebilirsiniz. Pişmemiş sebzelerin, pişmiş sebzelere kıyasla daha besleyici olduğu düşünülmektedir.

Diğer sağlıklı diyetler / yiyecekler gibi, sebzeler de her yaş grubundan insanlar tarafından yenmelidir. Çocuklar tam beslenebilmek için erken yaşamlarında sebze yeme alışkanlığı kazanmalıdır. Sebzeler sağlıklı yaşam için iyidir ve farklı eksiklikleri giderir. Kan eksikliğini gidermek için, havuç suyu insanlar tarafından alınmalıdır. Ayda 5 litre havuç suyu yerseniz, HB oranınız kolayca artacaktır. Sebzeler sağlıklı bir yaşam kaynağıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz