Kadınlarda PRP Saç Tedavisi Nasıl Yapılır

Kadınlarda PRP Saç Tedavisi Nasıl Yapılır

PRP yöntemiyle saç tedavisi ülke çapında yeni yeni keşfediliyor olmasına rağmen çok tercih edilen bir yöntem olmuştur. Bunun öncelikli sebebi hiç kuşkusuz saç dökülmesi ve kellik sorununun artmasıdır. Hatta insanlar zamanla bu konuda daha da hassaslaşmış ve saç dökülme sorunları çok fazla olmasa da bu işleme başvurdukları gözlemlenmiştir.

Bayanların saçları konusunda çok hassas oldukları yadsınamaz bir gerçektir. Bu yüzden saçtaki dökülmeleri, saç tellerindeki zayıflamaları, koparak ya da kırılarak kaybedilen saçları geri kazanmak için birçok yönteme başvurdukları görülmüştür. Bu süreçte PRP saç tedavisi ile dökülmelere daha sağlıklı ve doğal bir yöntemle kavuşmayı keşfetmişlerdir. Böylece bu yönteme rağbet daha da artış göstermiştir.

Kadınlar ve Erkeklere Uygulanan PRP Saç Tedavisi Farklı Mıdır?

PRP saç tedavisi cinsiyet ayrımına göre değişiklik göstermeyen ve bayana da erkeğe de aynı yöntemlerin uygulandığı bir saç ekim tedavisidir. Bu sebeple erkeklere uygulanan işlemlerle bayanlara uygulanan işlemler farklılık göstermez ve aynı tedavi uygulanır.

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP (PlateletRichPlasma) bireyin kendi kanından elde edilen zenginleştirilmiş kan hücrelerinin tekrar bireyin kendi saç derisine enjekte edilmesi olayıdır. Bu işlem bireyden kan alınmasıyla başlar ve alınan kan kitlerde toparlanarak santifür edilir. Yani yüksek hızda bir dönüşe maruz bırakılarak kan pıhtıları içerisindeki beyaz ve kırmızı hücreler ayırt edilir. Ayrıştırma işleminin tamamlanmasının ardından trombosit yüzdesi yüksek olan kan hücreleri alınıp zenginleştirilir. Yapılan bu işlemden sonra ise son aşamaya geçilir. Bu aşamada ise elde edilen ve son halini alan materyalce zenginleştirilmiş kan hücreleri, kanı veren bireyin kendi saç derisine enjekte edilir.

Tedaviyi Bir Kere Uygulamak Yeterli Midir?

PRP saç ekim tedavisinin saç tellerinin kuvvetlendirilmesi ve kopan saç tellerinin yerine yeni saç kıllarının çıkarılması suretiyle gerçekleştirmesi söz konusudur. Bu durumda diğer saç ekim yöntemlerine oranla PRP nin çok daha etkili bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. İlk seanstan itibaren net bir şekilde gözlemleyebildiğimiz gelişme bunun kanıtıdır. Fakat tedavi tek seansla kalmaz ve 2 – 3 hafta arayla en az 3 seans devam eder. Böylece kalıcılık süresi de artış gösterecektir.

PRP Saç Ekim Tedavisinin Etki Süresi

Hiçbir yöntemde olmadığı gibi PRP saç ekiminde de sonuç kalıcı değildir. Bu yüzden beklentilerin normal düzeyde tutulması gerekir. PRP tedavi işleminin kalıcılığı en az 12 ila 18 ay arası değişiklik göstermektedir. Seansların bitmesinden sonra yine belirli aralıklarla PRP tedavisinin tekrarlanması halinde kalıcılık süresi de az da olsa artış göstermeye başlayacaktır. Ayrıca tedavinin insan sağlığına olan faydaları da tedavinin tekrarlanması halinde kendini daha çok gösterecektir.

PRP yönteminin yan etkileri kan hücrelerinin bireyin kendisinden alınması ve zenginleştirmesi aşamasında zararlı kimyasalların kullanılmamasından dolayı görülmemektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz