Jojoba Yağının Faydaları ve Kullanımı

  • ALTERNATİFTIP
  • Jojoba Yağının Faydaları ve Kullanımı için yorumlar kapalı
  • 645 kez görüntülendi

Jojoba Yağının Faydaları ve Kullanımı

Bazı bitkiler vardır ki isimleri ile dikkatleri hep üzerlerine çekmişlerdir. İşte jojoba yağıda ismi dolayısıyla hep dikkatimi çeken bir yağ türüdür. Bu yağın saça faydaları ve cilde faydalarını öğrendikten sonra ise bu faydaları sizlerle paylaşmak istedim. Eminim ki artık

herkes için jojoba yağının ayrı bir yeri ve önemi oluşacak.

Jojoba Yağı: Jojoba yağı yağ asidi ve esterlerinden oluşmaktadır, doymamış yağ asitlerince zengindir.

Jojoba Yağının Faydaları: Antialerjendir. Akneleri giderir. Kırışıklıklarda etkilidir. Kuru ciltleri nemlendirir. Saç kırılmasını engeller. Sivilceli ve yıpranmış ciltlere faydalıdır. Ciltteki yanmayı ve dökülmeyi hafifletir. Sporcularda ayak kremi olarak kullanılır. Saçların uzamasını ve güçlenmesini sağlar. İltihaplı egzamalarda ve selülit tedavisinde kullanılır. Kuru cildi nemlendirirken, yağlı ciltteki yağı dengeler. Saça parlaklık ve yumuşaklık verir. Jojoba yağı, saçı düzgünleştirir. Kepek oluşumunu önler. Cilde esneklik kazandırarak karın ve bacaktaki çatlakları önler.

Antibakteriyel, anti-inflammatory (iltihap giderici) ve anti oksidantdır. Göz makyajı dahil olmak üzere yüzdeki makyajı kolaylıkla ve nazikçe temizler. Doğum sonrası çatlakların önlenmesinde baz yağ olarak tavsiye edilmektedir.sifalibitkileriniz.com Genel cerrahi uygulamalarda, göz hastalıklarında, iç, orta ve dış kulak iltihaplanmalarına, romatizma ağrılarında eklem iltihaplanmalarında, kireçlenmelerde, diş eti ve ağız mukozası iltihaplarında, cilt hastalıklarında koruyucu olarak kullanılmaktadır.

Jojoba Yağı Nasıl Kullanılır? Sadece haricen kullanılır. Saçlara friksiyon yöntemi ile cilde masaj yapılarak kullanılabilir. Avuç içine birkaç damla damlatılır. Gerekli yerlere masaj şeklinde uygulanır.

Jojoba Yağı Saça Nasıl Kullanılır? Bir miktar jojoba yağı kuru saça sürülür ve büyük dişli tarak ile yağ, saçın her tarafına eşit şekilde dağılması sağlanır. Saç bu şekilde yaklaşık yarım saat bekletilir ve sonra şampuanla yılanır. Böylece saçınız yumuşak ve parlak bir görünüm kazanır. Bunu yapmaya vaktiniz yoksa şampuanınızdan daha iyi sonuç almak için kullandığınız şampuana 2 tatlı kaşığı jojoba yağı karıştırabilirsiniz. Saç şekillendiricisi olarak kullanmak için, az bir miktar jojoba yağını elinize dökün ve saçınıza eşit şekilde yedirin. Bunu ıslak ya da kuru saça uygulayabilirsiniz. Özellikle dalgalı kuru saçlarda çok iyi sonuç alabilirsiniz.

Jojoba Yağı Cilde Nasıl Kullanılır? Makyajınızı temizlemek için bir miktar pamuğu jojoba yağı ile ıslatıp makyajlı bölgeye sürünüz. Nemlendirici olarak kullanmak için kullandığınız nemlendirici kreme iki damla jojoba yağı karıştırabilir ya da az miktardaki jojoba yağını doğrudan cildinize sürebilirsiniz.

Bu yazı jojoba yağının saça faydaları, jojoba yağının cilde faydaları, jojoba yağının fiyatı, jojoba yağının kokusu, jojoba yağının kullanımı nasıldır, jojoba yağı nedir, jojoba yağı ne işe yarar ne kadar nerden alınır, jojoba yağı nasıl kullanılır, jojoba yağı nasıl elde edilir kullanılmalı üretilir konusunda yazılmıştır.

jojoba yağının faydaları, jojoba yağının cilde faydaları, jojoba yağının saça faydaları, jojoba yağı ne işe yarar, jojoba yağı nerden alınır, jojoba yagi kac tl, jojoba yağının faydaları ve kullanımı, jojoba yağı kokusu, jojoba yagi cilde faydalari, jojoba yağı kaç para

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.