Jasper Taşının Faydaları ve Temizliği

Jasper Taşının Faydaları ve Temizliği

İnsanın kendisini güçlü görmesini sağlayan taşların arasında başı çeken jasper taşının özelliklerini ve faydalarını merak edenler için kısa bir yazı hazırladık.

Jasper Taşının Özellikleri: Jasper, jaspis kalsedon taşının genel olarak opak olan bir türüdür. Kendi içerisinde, yine jasper adıyla bilinen bir çok alt türü vardır. Çoğunlukla büyük kütleler halinde çıktığından dolayı çok özel doku ve desenlere sahip olmayanları daha uygun fiyatlara satılmaktadır.

Halk arasında çakmak taşı olarak da adlandırılır. Kuvars, kalsedon ve agatın alt türlerindendir. Tamamı değişik renklerin helezon yaptığı görünümündedir. Temel renk üzerinde sarı, kırmızı, yeşil, mavi, turuncu, kahverengi lekeler bulunabilir. Dekoratif bir taştır. Antik dünyada değerli taşların en favori olanlarındandır. Eski çağlarda yağmur getiren taş olduğuna inanılmıştır. Erdemlilik sembolüdür.

Uyumlu Olduğu Burç : Koç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep ve Oğlak
Rengi : Kırmızı, Kahverengi, Sarı

Sembolü Olduğu Hususlar : Sevgi İnanç
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Almanya, Hindistan, Fransa, Rusya ve Venezüella

Jasper Taşının Faydaları: Jasper Taşı güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Kişinin kendini güçlü ve sağlıklı hissetmesini sağlar, fiziksel direnci arttırır. Jasper taşının bilinen diğer faydaları;

– Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.
– Erkeklerde, erkeksi özellikleri arttırır. Hormonal dengeyi sağlar.
– Sevgi, inanç ve kararlılık simgesidir.

– Sindirim sistemi ve safra kesesini güçlendirir.
– Güç ve cesaret taşıdır. Kişisel bağımsızlık için gerekli cesareti ve yürekliliği sağlar.
– Tüm şakraların dengelenmesine yardımcıdır.
– Bedeni toksinlerden temizler. Yılan ve örümcek zehirlenmelerinde faydalıdır.

– Vücudun kan yapmasına yardımcıdır.
– Üzerinde taşıyana bereket getirir.
– Entelektüel tavır ve konuşma yeteneği verir.

Bu yazı jasper taşının özellikleri temizliği etkileri fiyatı faydaları nedir neye iyi gelir nerelerde bulunur ne işe yarar nerede ne kadar bileklik kolye tesbih yüzük çeşitleri hangi burcun taşıdır nasıl kullanılır temizlenir konusunda yazılmıştır.

jasper taşı, kırmızı jesper faydaları, kirmizi yaspir tasin faydalarifaydalari, jasper taşı nasıl temizlenir, jasper taşı nasıl kullanılır, jasper taşı faydaları, hint masaji, sakal modelleri, jasper taşının kullanımı, jasper taşının özellikleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz