İshal için Bitkisel Kür

İshal için Bitkisel Kür

İshal genelde beslenme bozukluğu veya ateşli hastalıklar sonucunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Bazen yediğimiz bir besinin dokunması ya da herhangi bir gıdayı aşırı tüketmek, kimi zamanda bir hastalık neticesinde vücudumuzun güçsüz kalması sonucunda ortaya çıkar.

Sebebi ne olursa olsun bilinen bir şey vardır ki o da ishale karşı bitkisel ve doğal çözüm yolları ile kesin sonuç almanız mümkündür.

Biz bu yazımızda ishale iyi gelen konularda ufak bir araştırma yaparak bu bilgileri sizler için toparladık. Eminim ki uygulamalar işinize yarayacaktır.

İshal için Bitkisel Çözüm: İshali kesmek için 8-9 adet karanfili 2 ye kırıp 1 tatlı kaşığına koyarak öğleden önce ve öğleden sonra biraz su ile yutun. İshal sıkıntısı kısa sürede kesilecektir.

İshal şikayetlerinde karanfil kürünü uygulanırken karanfil, çay olarak içilmemelidir. Bir kaç yudum oda sıcaklığındaki su ile alınmalıdır.

Trombosit düşüklüğü sorunu olan kişilerin karanfil kürünü uygulamamaları gerekmektedir. Özellikle bazı ilaçlar, yan tesir olarak trombosit düşüklüğüne neden olabilmektedir. Bu türlü ilaçları kullanan hastaların karanfilden uzak durmaları gerekmektedir.

Kullanacağınız karanfillerin raf ömrünün 1 yıldan daha çok olmamasına dikkat edin. 1 yıldan çok beklemiş karanfilleri kullanmayın. Kuru karanfili iki parmağınızın arasında ezmeye çalıştığınızda, eğer kolayca kırılıp ufalanıyor ise, kullanmayın. Raf ömrünü çoktan doldurmuştur.

İshale iyi Gelen Yiyecekler: Ayrıca yediğimiz yiyeceklerde değişiklikler yaparak da ishalin şiddetini azaltabilir, tedavi edebiliriz. Havuç, soyulmuş elma, pirinç lapası veya pirinç suyu, patates haşlaması veya püresi, yoğurt ve ayran birçok kişinin evinde bulunan ve ishale etkili başlıca yiyeceklerdir.

İshalli kişide iştah azalması görüleceğinden yemek yemek istemese de kesinlikle gıda alımını kesmemesi, bu yiyeceklerden alması çok önemlidir. Yoğurdun içinde yararlı bakteriler bulunmaktadır ve bu bakteriler ishalin sebebi olabilen mikroorganizmaların bağırsakta yaşama olanaklarını azaltırlar. Yoğurdun sulu bir yiyecek olmasının yanında bu özelliği de etkili olmasında önemlidir.

İshale iyi Gelen İçecekler: Maden suyu, gazoz, Türk kahvesiyle limon karışımı gibi halk arasında da iyi bilinen ishale iyi gelen şeyler de vardır. Koyu çay, şeftali, gül yapraklarının veya kestane yapraklarının kaynatılıp içilmesi de iyi gelen yöntemlerdir.

İshale iyi Gelen İlaçlar ve Karışımlar: Maden suyu, gazoz, Türk kahvesiyle limon karışımı gibi halk arasında da iyi bilinen ishale iyi gelen şeyler de vardır. Koyu çay, şeftali, gül yapraklarının veya kestane yapraklarının kaynatılıp içilmesi de iyi gelen yöntemlerdir.

En etkili karışım ise bir tatlı kaşığı Türk Kahvesinin üzerine lapa hale gelene kadar limon damlatarak bu karışımı yemenizdir. Emin olun sadece 30 dakikada ishale çözüm bulacaksınız.

İshale Neden Olan Yiyecekler: Hastanın almaktan kaçınması gereken yiyeceklerde vardır, bunlar peynir, yağlı ve sütlü yiyecekler, enginar, lahana, diyet bisküviler, kepekli ekmek, çiğ sebzeler, ayva, çikolata, kızartmalar gibi yiyeceklerdir. İshal olan kişi az ve sık sık beslenmeli ve beslenmedeki yağ oranı azaltılmalıdır. Kısa sürede geçmeyen ishallerde mutlaka doktora başvurulmalıdır.

ishale-ne-iyi-gelir

Bu yazı ishale ne iyi gelir bitkisel çözüm türk kahvesi ishale iyi gelen yiyecekler şeyler yemekler çay ilaç bitkiler bitki çayları bitkiler meyve suları karışımlar nelerdir ishal nasıl geçer olur kesilir olunur durdurulur önlenir iyileştirilir ishal için serum ilaç karışım bitkisel kür doğal kesin çözüm ne zaman geçer ishal olunca ne yapmalı ne yemeli yapılması gerekenler yenmesi gerekenler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

, , , , , , , , ,

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz