İnsanları Etkilemenin Yolları

  • SAĞLIKLI YAŞAM
  • İnsanları Etkilemenin Yolları için yorumlar kapalı
  • 1.109 kez görüntülendi

İnsanları Etkilemenin Yolları

Dünyada 6 milyar insan bulunmakta ve her biri birbirinden farklı olmaktadır. İnsanlarla iletişim kurabilmek ve onları etkileyebilmek için birçok farklı yol vardır. İnsanları etkilemenin yollarını bilen kişiler birçok kişiyi kendine bağlayabilmekte ve en çok tercih edilen, vazgeçilemeyen kişi olabilmektedir. İletişimi kuvvetli olan kişiler, insanları kolayca etkileyebilmekte ve aralarında uzlaşma olmasını sağlamaktadır. Yine iletişimi iyi olan kişiler her alanda başarıya sahip olabilmektedir.

İnsanları etkilemenin yollarına gelecek olursak; ilk olarak dil çok önemlidir. Karşısındaki kişi için “nabza göre şerbet vermek” deyimini hayatına aktaran kişiler insanları çok daha kolay etkileyebilmektedir. Karşımızdaki kişinin iyi niyetini, gayretini ve zekâsını övmek bu yolda başarı sağlamaktadır. Böylece onlarla olumlu bir ilişki kurabilir ve sevilen kişi olunabilmektedir. Bir diğer insanları etkileme yolları arasında bulunan hoş sohbet kurmak, karşımızdaki kişiyi bize daha çok yakınlaştırmaktadır. Bir diğer etkileme yöntemi ise özgüvendir. Özgüveni yüksek olan, kendini seven kişiler karşısındaki kişiyi de kolayca etkileyebilmektedir. Çünkü bu duyguya sahip kişiler, konuşmalarıyla, davranışlarıyla ve mimikleri ile bunu etkilemek istediği kişiye kolayca belli edebilmektedir. Özgüven, kişilere her kapıyı açabilmektedir. Örneğin, bir iş görüşmesinde patron olan kişiyi etkileyerek işi kapmak istiyorsanız, kendinize güvenin! Kendine güvenen ve kendini seven kişiler her daim seçilen taraf olmaktadır. Yalnız kendine güvenmek ego ile karıştırılmamalıdır. Ego, kişinin manasızca yani boş yere kendine güvenmesi ve sürekli kendini ön planda tutmak istemesidir. Özgüven ise kişinin konuşma tarzından, davranışlarından anlaşılmaktadır. Bu davranışta kişi kendini övmez, davranışları ile bu övgüyü hak eder.

İnsan yapısı gereği bu tür hal ve hareketlerden istem dışı etkilenmektedir. Bu sebeple sizde etkilemek istediğiniz kişiye karşı bu yolları deneyerek vazgeçilmez biri olabilirsiniz. İnsanları etkilemenin yolları için yapmanız gereken doğal ve kendiniz olmak ve en önemlisi kendinizi sevmektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.