İnci Taşının Faydaları ve Anlamı

  • ALTERNATİFTIP
  • İnci Taşının Faydaları ve Anlamı için yorumlar kapalı
  • 631 kez görüntülendi

İnci Taşının Faydaları ve Anlamı

Özellikle kolye başta olmak üzere değerli süs eşyası ve takı yapımında sık şekilde kullanılan inci, kutsal kitabımızda yer edinmiş nadide taşların başında gelir. Bu yazımızda size inci hakkında kısa bilgiler vereceğim.

İncinin Özellikleri: Kabuklu iki deniz canlısı olan inci istiridyesi ve inci midyesinden oluşur. Doğal incileri genellikle inci midyesi denilen ve bir çok türü bulunan istiridyeler üretir. İstiridyenin, açılıp kapanan iki avuç şeklinde kabukları vardır ve bu kabuklar sedef adıyla anılırlar. Dirençleri oldukça yüksektir.

Oluşumunun başlangıcında, istiridyenin içine kaçan kum ve benzeri bir madde bulunur. Bu çekirdek madde yıllar boyunca üst üste istiridye tarafından bırakılan ve zamanla içinde kristalleşen salgıyla kaplanır. Yaklaşık olarak, istiridyenin ömrünün 8, inci oluşum süresi 6 yıldır. Rengi beyaz, pembe, gri veya siyah olabilir. işlenmesine gerek olmadan kullanılacak güzelliktedir. İncinin, meleklerin gözyaşları olduğuna da inanılmıştır.

Kuran-ı Kerim’de Sözü edilen bir kaç değerli taştan biridir. Hadis-i şeriflerde inci, cennetle bağdaştırılmıştır. İnci; Alçak gönüllülüğün, iffetin, temizliğin, sevgi ve şevkatin, ışıltının, gizemin, başarının, mutlu bir evliliğin, evlilik hediyelerinin simgesidir. İnciden sıklıkla Taşların Kraliçesi olarak söz edilir.

Uyumlu Olduğu Burç : Boğa ve İkizler (Beyaz, Gri), Yengeç (Beyaz, Pembe), Yay ve Kova (Siyah)
Rengi : Çeşitli Renkler

Sembolü Olduğu Hususlar : Aşk, Sevgi, Evlilik
Çıkarıldığı Başlıca Ülkeler : Kızıldeniz, İran Körfezi, Avustralya Kıyıları, Avusturya, Fransa, İrlanda, İskoçya, Hindistan ve USA.

İnci Taşı ve Faydaları
– Olumsuz duyguları ortadan kaldırarak, uyumlu duygular oluşmasını sağlar.
– İnsanların onu sevmesine yardımcı olur.
– İyi şans getireceğine inanılmaktadır.
– Sanata yönelik zekayı ve sezgi gücünü harekete geçirir.

Bu yazı inci taşının faydaları fiyatı etkileri çoğalması özelliği kullanım alanları oluşumu siyah inci özellikleri nedir nerede bulunur nerelerde kullanılır ne demek bulmaca nasıl oluşur anlaşılır çoğalır temizlenir tesbih kolye ucu küpe bileklik fiyatı fiyatları satın al doğurur mu konusunda yazılmıştır.

inci taşının faydaları, incinin faydalari, inci TAŞI, inci taşının özellikleri, siyah incinin faydaları, siyah inci taşının faydaları, inci ozellikleri faydalari, inci takıların faydaları, gebelikte siyah incinin faydalari, inci taşı nedir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.