İlişki Sonrası Kanama Neden Görülür ?

  • Genel Sağlık
  • İlişki Sonrası Kanama Neden Görülür ? için yorumlar kapalı
  • 598 kez görüntülendi

İlişki Sonrası Kanama Neden Görülür ?

Kanama söz konusu olduğu zaman buna neden olan etmenin iyi araştırılması gerekmektedir. Genellikle kadınlarda bu durum ilişki sonrası ortaya çıktıysa daha ciddi soru işaretlerinin de akıllara geleceği unutulmamalıdır. Bazı kanamalar kabul edilebilir sınırlar içerisinde yer alırken bazılarının da üzerinde özellikle durmak gerektiğini belirtebiliriz. Peki ama İlişki sonrası kanama hamilelik belirtisi mi benzeri soruların cevaplarını nasıl vermek gerekiyor?

İlişki Sonrası Ağrı Nedenleri

İlişki sonrası ortaya çıkan kanama normal kabul edilmez. Bazı durumlarda vajinada kuruluk yada servikal displazi gibi nedenler bulunuyorsa bu kanama nedenlerini son derece hızlı bir şekilde tedavi etmek mümkün olabilir. Bazı durumlarda ise sadece ağrı meydana gelmesine karşın kanama ortaya çıkmamaktadır. Bu durumu da detaylı bir şekilde sonraki makalelerimiz de inceleyeceğiz.

İlişki Sonrası Kanama

Cinsel ilişki sonrası kanama ortaya çıktıysa temelinde yatan nedenlerin iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Rahim ağzı kanseri gibi hastalıkların belirtisi olacağı için yada cinsel yolla bulaşan hastalıklardan dolayı kanama olabileceği için doğrudan bir doktora müracaat edilmesi gerekmektedir. Cinsel ilişki sonrası açık renkli kanama veya hafif kanama hatta lekelenme şeklinde kanama tarzında ayırmaksızın tüm kanamaları aynı kefede düşünmek mantıklı olacaktır. Özellikle hastalıkların erken tanısı, tedavi hakkında hızlı hareket etmek şüphesiz ki en mantıklı adım olacaktır. Doğrudan müdahale etmek rahatsızlıkların hızlı bir şekilde tedavi edilmesi açısından son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Bazı durumlarda ise ilişki sonrası ara kanama ve hemen sonrasında da kanama görülebilir. Böyle durumlarda ise yukarı da belirttiğimiz hususların üzerinde durmak faydalı olacaktır.

İlişki Sonrası Kanama

İlişki Sonrası Adet Görme

Genel olarak yumurtlama döneminin öncesi ve sonrasında geçen beşer günlük periyodun hamile kalma oranının en yüksek olduğu dönemler olduğunu söyleyebiliriz. Eğer cinsel ilişki sonrası adet gördüyseniz hamile olma olasılığınızın sıfıra yakın olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda genellikle kişiler yersiz korkulara kapılır ve strese girer. Bu durumda bir sonraki adet döneminin gecikmesine neden olabilir. Fakat bu durum aklınızda yer alan tüm soru işaretlerinin ortadan kaldırılması açısından da son derece büyük bir öneme sahip olmaktadır. Ne olursa olsun kanama, adet düzensizlikleri ve diğer sorularınız için müracaat etmeniz gereken en önemli kaynağın doktorunuz olduğunu da unutmamalısınız.

İlişki sonrası kanama konusunu burada noktalıyoruz.Aklınıza takılan bir soru olursa yorum yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.