İktidarsızlığa Neden Olan İlaçlar

İktidarsızlığa Neden Olan İlaçlar

İktidarsızlığa Neden Olan İlaçlar

İktidarsızlığa Neden Olan İlaçlar

İktidarsızlık, günümüzde erkeklerin yüzleşmekte olduğu en önemli sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkmakta. İlişkileri olumsuz yönde etkilemesi nedeni ile her zaman çözüm olanaklarının araştırılması bazı gerçeklerin gün yüzüne çıkmasına neden olmuştur. İlaç sanayisi içerisinde yer alan bazı ilaçlar maalesef ki iktidarsızlığa neden olmakta. Üreticiler, bu konuların konuşulmasından rahatsızlık duysalar da gerçekler maalesef ki insaların yüzleşmelerine, hatalarını görmelerine neden olmakta. Bu yazımızda İktidarsızlığa Neden Olan İlaçlar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

  • Barbitürat(Sakinleştirici)
  • Alkol
  • Metildopa(Hipertansiyon)
  • Marijuana
  • Propranodol(Hipertansiyon)
  • Reserpin(Hipertansiyon)
  • Clorridine
  • Chlordiazepoxide

Gibi listede birçok ilacın yer aldığını görebiliyorsunuz. Liste içerisinde bulunan ilaçların genellikle Hipertansiyon için kullanıldığını fark etmişsinizdir. Bunun yanında ayrı olarak Nikotinin de bu liste içerisinde yer aldığını söyleyebiliriz. Özellikle sigara içen kişilerin cinsel organlarında bulunan atar damaların zamana bağlı olarak tıkandığı ve büyük oranda tahribatlara neden olduğu ifade edilmekte. İktidarsızlık, genel olarak 2 ana grupta incelenmektedir.

Birinci Grup İktidarsızlık

İktidarsızlığa Neden Olan İlaçlar bu sorunun ana sebeplerinden sadece bir tanesidir. İktidarsızlık sebebleri araştıran uzmanlar, bazı sorunların erkekelerin genelinde bulunduğunu tespit etmiştir. Özellikle anne ve babanın kötü evliklikleri küçük yaşlardan erkekleri büyük oranda etkilemektedir. Anneye bağlı olarak bir gelişme geçiren çocuk cinsellik ile ilgisini büyük oranda kesmeye çalışır. Birçok uzman tarafından dile getirilen mastürbasyon, erkeklerde bir suçuluk duygusu oluşturması nedeni ile ilişkiler öncesinde sağlıklı bir birleşmenin sağlanamadığı ifade edilmekte.

İkinci Grup İktidarsızlık

Birçok erkekte meydana gelen sorun genel olarak bu grup altında incelenmektedir. Belirli süre yaşanılan cinsellik, erkeklerde iktidarsızlık sorunlarının meydana gelmesine neden olmakta. Sebepleri incelendiğinde ise; gün içerisinde yaşanılan yorgunluk, stres, alkol ve sigaranın aşırıya kaçması, iş hayatında yaşanılması düşünülen başarısızlıklar erkekleri cinsellikten uzaklaştırmaktadır. Birinci grupta yer alan sorunun tedavisi zor olsa da ikinci grup içerisindeki sorunlar kısa sürede tedavi edilebilmektedir.

Bu sorunun aslında tamamen psikolojik olmakla birlikte eşlerin birbirlerine olan saygı ve sevgi ile kolay bir şekilde aşılabilmektedir. Eşlerin ilişkilerden önce birbirlerine hoşgörülü bir yaklaşım dahi sergilemesi sorunların atlatılabilmesi için oldukça önem arz etmektedir.

İktidarsızlık Sorununun Tedavi Yöntemleri

Sorunun çözümü için kesinlikle doktor muayenesinden geçilmesi gerekildiğini belirtmek istiyoruz. İktidarsızlığa Neden Olan İlaçlar sorunun temel kaynağı olarak gösterilse de organsal durumlarda sertleşmenin önüne geçebilmektedir. Cerrahi operasyonlar ile kısa sürede tedavi edilebilen penis, kısa sürede eski işlevine kavuşabilmektedir.

Sertleşme sorununa çözüm getirebilmek için bazı özel ilaçların geliştirildiğini biliyorsunuz. Viagra, Sitrat ya da Sildenafil gibi ilaçlar sertleşme sorununu son yıllarda büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Bazı yan etkileri bulunan bu ilaçlar kullanılmadan önce muhakkak doktor kontrolünden geçilerek onay alınmış bir şekilde kullanılmalıdır.  Kalıcı bir durum olmaktan çıkan İktidarsızlık kısa sürede tedavi edilebilir bir hale gelmektedir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz