Hızlıca Zayıflamanızı Sağlayacak 11 Doğal Ürün

  • ALTERNATİFTIP
  • Hızlıca Zayıflamanızı Sağlayacak 11 Doğal Ürün için yorumlar kapalı
  • 616 kez görüntülendi

Hızlıca Zayıflamanızı Sağlayacak 11 Doğal Ürün

İster sağlık sebepleri ile isterse de estetik kaygılar sebebiyle olsun, fiziğinizi korumak önemlidir. Fakat bazen, günlük rutinler sebebiyle ideal sağlıklı alışkanlıklarımızdan ister istemez uzaklaşırız, hareketsiz yaşam tarzı gibi sebepler yüzünden beslenme şeklimiz vücudumuza zararlı olmasının yanı sıra başka olumsuz etkilere de yol açabilmektedir.

Söz konusu aşırı kilo olunca, sağlıklı bir diyet ile doktor gözetimi altında kilo vermek her zaman tavsiye edilmektedir.

Kilo vermeye yardımcı bitkiler

Daha önce de bahsettiğimiz üzere, kilo vermek estetikten çok tıbbi bir tıbbi bir ihtiyaçtır ve bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu sağlığımıza olumsuz etkisi olmayan doğal bitki ve ürünleri kullanmaktan geçmektedir. Yazının ilerleyen bölümünde, bir çok doğal ürün ve bitkiyi ve bunların tavsiye edilen kullanımı hakkında bilgiler bulacaksınız.

Bladderwrack deniz yosunu

Diğer deniz yosunları gibi, bladderwrack yosunu yüksek miktarda iyot ve potasyum, bromin, magnezyum, kalsiyum, demir ve benzeri mineral tuzları içermektedir. Yüksek miktardaki iyot, vücudun tiroid fonksiyonlarını arttırarak obezite ile mücadelede yardımcı olur.

Mısır Püskülü

Mısır püskülü mısırın etrafını saran koçanda bulunan ipliksi görünüme sahip püsküllere verilen addır. Bu sebzenin söz konusu kısmı oldukça önemli bir idrar söktürücüdür ve doğanın bize sunduğu en önemli arındırıcılardan biridir, ayrıca hızlı şekilde kilo vermenize yardımcı olacak diğer faydalı özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Enginar

enginar

Enginar lezzetli bir gıda alternatifidir. Faydalı özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için enginar yapraklarını demleme yöntemiyle kullanmak, kaynatmak veya ıslatarak ezmek tavsiye edilmektedir. 

Huş ağacı

Bu ağaç idrar söktürücü olarak bilinir ve obezite ile mücadelede kullanılmasının yanı sıra, başka faydaları da bulunmaktadır. Demleme yöntemiyle içmek idealdir, ayrıca huş ağacı çayı olarak da bilinir. 

Pu Erh Kırmızı Çay

kızılçay

Çayın kilo vermeye yardımcı olduğuna inanılır, fakat kilo verme konusunda en faydalı çaylar yeşil çay ve kırmızı çaydır. Kırmızı çay yağların yakılmasında sağladığı fayda ile bilinir, bu sebeple zayıflamak için önerilen diyetlerde günde 3-4 bardak içilmesi tavsiye edilir. Neden mi? Çünkü kırmızı çay karaciğerinizi güçlendirmek suretiyle metabolizmayı hızlandırır ve aynı zamanda vücudunuzun tüm sistemleri için doğal arındırıcı görevini üstlenir.

Aloe Vera

Aloe Vera diyetlerde detoks özelliği ile kullanılır, fakat bu kilo verme planınızda yer alamayacağı anlamına gelmez. Sindirim arttırıcı ve kısa zaman içerisinde vücudu toksinlerden arındırma özellikleri sayesinde, aloe vera suyu sıkça tavsiye edilmektedir.

Ginseng

ginseng

Enerji arttırıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı Ginseng, ayrıca çok iyi bilinen bir yağ yakıcıdır. Siberya Ginsengi en çok tavsiye edilen türüdür, çünkü iştahı azaltır ve doğal enerji artışı sağlar. 

Arnavut biberi

Arnavut biberi, bibere o acı ve baharatlı karakteristiğini veren kapsaisin maddesini içerir; sindirildiğinde kandaki yağ hücrelerinin sayılarını ve vücuttaki yağ katmanlarını azaltır, böylece hızlı şekilde kilo vermenizi sağlar.

Tarçın

tarçın

Tarçın metabolizmayı hızlandırır ve kandaki şeker seviyelerini düzenler. Tarçın aynı zamanda trigliseritleri azaltır ve kolesterol seviyesini düşürür, ayrıca metabolizmanıza glukozu sindirmede yardımcı olur, böylece gün boyunca oluşacak acıkma hissinin önüne geçilmesini sağlar.

Kereviz Çayı

Kaynar suda demlenmiş kerevizden elde edilen kereviz çayı, kilo verme rutininiz için muhteşem bir katkı sağlar. Glukozun ve kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olur ve romatizmayı önler. Ayrıca aklınızın bir köşesinde bulunsun, kullanıldığı zaman tek alınan sıvı bu çay olmalıdır ve üç gün içinde tüketilmelidir.

Nane

nane

Nane kilo kaybında yüksek miktarda kullanılan bir bitkidir, çünkü sindirimi arttırır, toksinlerden kurtulmayı sağlar ve vücuttaki metabolik kalıntıların atılımını sağlar.

Unutulmaması gerekenler

Herhangi bir diyeti uygularken, ne kadar kolay, sade veya hızlı olursa olsun, muhakkak bu diyetin yanında egzersiz yapmanız gerekmektedir. Belli bir egzersiz rutinine sahip olmanız kas-iskelet sisteminizi güçlendirmenizi sağlar, hızlıca kilo vermenize yardımcı olur ve kan basıncını ve kalp atışını iyileştirir. 

Umarız kilo vermenize yardımcı olacak ve sağlığınıza fayda sağlayan bu doğal ürünlerin listesini okurken keyif almışsınızdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.